Celem projektu było wytworzenie i udostępnienie zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu, nowoczesnego systemu elektronicznych usług medycznych. W skład systemu wchodzą: portal pacjenta, portal opiekuna, portal lekarza, portal rejestracji medycznej oraz portal administratora.
Projekt realizowany był etapami, począwszy od platformy podstawowych eUsług dla pacjentów (rejestracja wizyt, wyniki badań, dokumenty medyczne, dzienniczki pacjenta), a skończywszy na zintegrowanym z eUsługami systemie dla personelu medycznego. Zrealizowane funkcjonalności dotyczyły m.in. obszarów: przechowywania kart pacjentów, odbierania i przechowywania wyników badań, analizy retrospektywnej wyników badań, zlecania i prowadzenia dzienniczków, przechowywania dokumentów medycznych, uruchamiania i przeglądania plików diagnostyki obrazowej DICOM, wystawiania i przechowywania recept, obsługi zdarzeń medycznych, rejestracji wizyt i telekonsultacji, prowadzenia telekonsultacji online, zadawania pytań do lekarzy, wysyłania wniosków w ramach elektronicznego biura podawczego, obsługi regulaminów, zgód i ankiet dla pacjentów, a także funkcjonalności z zakresu rejestracji medycznej i obsługi pacjentów: kalendarz wizyt, obsługa listy pacjentów, edycja i zarządzanie profilami i kontami pacjentów, ewidencja wizyt i pobytów szpitalnych. Ponadto, zbudowany panel administracyjny umożliwia zarządzanie danymi przetwarzanymi w systemie, konfigurację kont użytkowników, konfigurację parametrów systemu, budowę szablonów regulaminów, zgód i ankiet za pomocą autorskich kreatorów, budowę struktury organizacyjnej placówki medycznej wraz z odczytem szczegółowych danych dotyczących komórek organizacyjnych oraz mini system CMS do zarządzania treścią portalu. Jedną z funkcjonalności jest również możliwość zarządzania kontem pacjenta przez opiekuna prawnego.
System, w różnych konfiguracjach i specyfikacjach, wdrożony został w kilkunastu placówkach medycznych w Polsce. Wiele z funkcjonalności przygotowywane było pod wymagania konkretnych placówek. Ze względu na to, iż grupą docelową projektu są pacjenci w różnymi wieku i o różnym stopniu sprawności, system przygotowany został zgodnie z wytycznymi WCAG 2.0, dzięki czemu jest przystosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami.