Przenieś na górę strony

Rozpoznawanie obrazówSztuczna inteligencja

rozpoznawanie obrazów

Computer Vision – co otrzymasz?

Sztuczna inteligencja to narzędzie przyszłości, które już dziś zmienia świat. Poznaj bliżej jego możliwości i pozwól, by na dobre zmieniło również sposób w jaki prowadzisz swój biznes. Skorzystaj z naszych usług modelowania AI w kierunku rozpoznawania obrazów, a otrzymasz: 

  • rozbudowaną bazę danych, uzyskiwaną z analizy dostarczonych przez Ciebie materiałów źródłowych, takich jak zdjęcia, grafiki, skany tekstów, nagrania wideo. Wykorzystywane przez nas narzędzia AI są w stanie nauczyć się prawidłowego identyfikacji i klasyfikacji obrazów wszelkiego rodzaju – od zdjęć ludzi i zwierząt, przez nagrania z kamer przemysłowych, kończąc na wynikach badań obrazowania medycznego. Dzięki specjalistycznej wiedzy i dużemu doświadczeniu potrafimy wyszkolić sztuczną inteligencję w takich sposób, by pozyskiwała z dostarczonych obrazów tylko informacje, których potrzebujesz i oczekujesz. 
  • Na zakończenie każdego projektu oddajemy w Twoje ręce kompletny pakiet plików i baz danych wraz z raportem i analizą, z których dowiesz się w jaki sposób możesz praktycznie wykorzystać uzyskane w wyniku modelowania AI informacje. Czy będzie to aplikacja mobilna do rozpoznawania twarzy? A może specjalistyczny program przeznaczony do analizy setek obrazów w tym samym momencie? Jako doświadczeni twórcy oprogramowania jesteśmy w stanie zrealizować projekt, którego potrzebuje Twoja firma.  

 

Case Studies

Zobacz projekty, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi przykładami interface’ów zaprojektowanych przez specjalistów UX i UI z Investcore. Każdy produkt to dla nas jednostkowe, niepowtarzalne doświadczenie. Design oprogramowania i dobór detali za każdym razem są innowacyjne i wyjątkowe.

Computer Vision – czy warto?

Sztuczna inteligencja to dziedzina budząca bardzo duże zainteresowanie nie tylko wśród naukowców i entuzjastów techniki komputerowej. Również wśród firm działających w najróżniejszych branżach – od przemysłu spożywczego po zaawansowaną medycynę. Nic w tym dziwnego, bowiem z roku na rok zwiększają się możliwości narzędzi AI. Stają się one bardziej wydajne, dokładne, coraz szybciej i dokładniej uczą się nowych zadań. Jednak wytrenowanie modeli do wykonywania konkretnych działań, takich jak rozpoznawanie obrazu wymaga odpowiednich zasobów – technologii, mocy obliczeniowej, a przede wszystkim specjalistycznej wiedzy i umiejętności, niedostępnych dla większości firm.  

Na szczęście nie musisz rezygnować z potencjału jaki daje sztuczna inteligencja. Zamiast podejmować samodzielnie próby nauczenia AI wykonywania konkretnych zadań, skorzystaj z naszych usług.  Zajmiemy się profesjonalnym budowaniem bazy danych wejściowych, modelowaniem AI pod kątem Twoich potrzeb oraz wymagań i dostarczymy precyzyjne wyniki – a Ty oszczędzisz cenny czas i pieniądze. A jeśli wyniki naszej pracy spełnią Twoje oczekiwania, zaprojektujemy i stworzymy aplikację, którą możesz wykorzystać w codziennej pracy do rozpoznawania obrazów. 

 

Computer Vision – jakie są koszty?

Nauczenie sztucznej inteligencji jak ma identyfikować i interpretować dane z obrazów za każdy razem wygląda nieco inaczej – wszystko zależy od rodzaju wprowadzonych danych, a także sposobu ich wykorzystania. Dlatego też konkretne projekty z tej dziedziny wyceniamy indywidualnie, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i wymagania. Na tej samej podstawie tworzymy ramowy plan działania. Do realizacji projektu obejmującego rozpoznawanie obrazów przystępujemy zawsze po zaakceptowaniu przedstawionego kosztorysu i harmonogramu. Dlatego zawsze wiesz, ile i za co płacisz, i kiedy możesz spodziewać się wyników naszej pracy.

Porozmawiajmy o Rozpoznawaniu obrazów

Jeżeli zainteresowały Cię możliwości sztucznej inteligencji i wiesz, jak możesz wykorzystać je w swoim biznesie, umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą. To idealna okazja, by opowiedzieć osobie z branży programistycznej o swoim pomyśle i pozyskać konstruktywną opinię na jego temat. Nasz konsultant z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania, rozwieje ewentualne wątpliwości i wskaże potencjalne drogi rozwoju Twojej koncepcji. Podczas rozmowy określi także możliwy harmonogram prac oraz koszty całego przedsięwzięcia. Nie czekaj – już dzisiaj umów się na konsultację i wspólnie zacznijmy realizować Twoje cele!

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Computer Vision – co to jest?

Termin „computer vision” można dosłownie przetłumaczyć jako „widzenie komputerowe”, jednak bardziej precyzyjnym i powszechniej stosowanym w języku polskim określeniem jest „komputerowe rozpoznawanie obrazów”. Niezależnie od terminologii, computer vision to nowoczesna i bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina sztucznej inteligencji, umożliwiająca komputerowi przetwarzanie obrazu – np. zdjęcia, grafik, nagrań wideo – na zbiór danych cyfrowych, które następnie mogą być poddawane dalszej analizie. Innymi słowy: komputer wyposażony w specjalne oprogramowanie może nie tylko „widzieć” obraz, ale również, podobnie jak człowiek, interpretować go, klasyfikować zawarte w nim obiekty, doszukiwać się wzorców i ostatecznie dostarczać konkretnych, wymaganych przez użytkownika informacji.  

Technologia computer vision wciąż jest na etapie udoskonalania. I choć sztuczna inteligencja jeszcze przez długi czas nie będzie miała możliwości rozpoznawania i interpretacji obrazu na poziomie człowieka, to już dziś znajduje ona dość szerokie zastosowanie w różnych branżach. Wykorzystuje się ją między innymi do analizy zdjęć lotniczych i satelitarnych, przemysłowej kontroli jakości, obrazowania medycznego, śledzenia ruchu drogowego oraz wykrywania i identyfikacji twarzy, gestów bądź ruchów ciała. 

Aby osiągnięcie takich efektów było możliwe, koniecznie jest „wytrenowanie” sztucznej inteligencji, uwzględniając rozpoznawanie obrazów – nauczenie jej, jak ma interpretować wyciągane z obrazu dane. Proces ten zawsze, nawet w przypadku wydawałoby się prostych zadań, wymaga czasu, dostępu do dużej ilości danych, na których sztuczna inteligencja mogłaby się uczyć, a także odpowiednich zasobów mocy obliczeniowej. Niezbędne jest również doświadczenie w pracy z modelami sztucznej inteligencji oraz znajomość zasad ich modyfikacji do uzyskania wymaganych celów.

 

Computer Vision – co zyskasz?

Jeśli Twoja działalność wymaga analizy dużej ilości danych graficznych – zdjęć, grafik, nagrań wideo – komputerowe rozpoznawanie obrazów jest rozwiązaniem, którym zdecydowanie warto się zainteresować. Wykorzystując ogromne możliwości sztucznej inteligencji możesz: 

  • Zautomatyzować proces produkcji – rozpoznawanie obrazu znajduje zastosowanie między innymi w kontroli jakości produktów. Przy jego pomocy możliwe jest wdrożenie systemów usuwających wadliwe lub niespełniające standardów wyroby i półprodukty z dalszych etapów produkcji; 
  • Przyspieszyć pracę nad obrazem – prawidłowo wyszkolona sztuczna inteligencja w błyskawicznym tempie analizuje duże ilości obrazów, dostarczających szczegółowych informacji na ich temat. Możliwości te znajdują zastosowanie m.in. w diagnostyce medycznej; 
  • Zwiększyć wydajność, zmniejszyć ilość błędów – prawidłowa analiza obrazu wymaga od człowieka nie tylko dobrego wzroku, ale również dużego skupienia. Przy badaniu setek podobnych zdjęć czy nagrań łatwo o przypadkową pomyłkę. To sztuczna inteligencja jest rozwiązaniem tego problemu. Nie męczy się, nie ma problemów zdrowotnych, przetwarza wszystkie dane z taką samą efektywnością. To pozwala znacznie ograniczyć ewentualną ilość błędów, które mogą mieć krytyczne znaczenie;  
  • Zmniejszyć koszty działalności – powierzenie analizy obrazów sztucznej inteligencji oznacza, że zadań tego typu nie musi wykonywać pracownik. Dzięki temu może on poświęcić czas na zadania wymagające kreatywności i wiedzy. Wdrożenie tego rozwiązania może być więc bardzo opłacalną inwestycją, która pozwoli zmniejszyć ogólne koszty prowadzenia biznesu.  

Korzystając z naszych usług, korzystasz jednocześnie z możliwości jakie dają zaawansowane narzędzia AI, wysokiej jakości sprzęt komputerowy oraz specjalistyczna wiedza informatyczna. Nie musisz inwestować we własne zasoby do stworzenia aplikacji do rozpoznawania obrazu. Wszystko zrobimy za Ciebie, z uwzględnieniem wszystkich potrzeb Twojej działalności.

 

Computer Vision – jak to robimy?

Jesteśmy firmą, która posiada bogate doświadczenie w tworzeniu aplikacji wykorzystujących modele AI, w tym rozpoznawanie obrazów. W portfolio posiadamy między innymi aplikację RehaBee, wykorzystywaną przez fizjoterapeutów do badania poprawności wykonywania ćwiczeń przez pacjentów. Stworzyliśmy również projekt aplikacji wykrywającej zmiany nowotworowe na podstawie zdjęć z obrazów diagnostyki medycznej.  

Każdy nasz projekt realizujemy według jednego, sprawdzonego planu działania, podzielonego na trzy etapy:

 

  • 01
    Idea i dane

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

  • 02
    Analiza i przetwarzanie

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

  • 03
    Wyniki

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

01

Idea i dane

Zaczynamy od poznania Twoich potrzeb. Podczas rozmowy dowiadujemy się więcej o Twojej działalności, jej potrzebach, a także o tym jakich rozwiązań umożliwiających rozpoznawanie obrazów oczekujesz i w jaki sposób chcesz je wykorzystać dla swojego biznesu. To pozwoli nam stworzyć plan działania oraz przejrzysty kosztorys. Twój wkład w naszą pracę jest na tym etapie bardzo ważny – do stworzenia wstępnego harmonogramu potrzebne będą próbki danych, które wykorzystamy do wstępnej analizy. 

02

Analiza i przetwarzanie

Na tym etapie przy pomocy dostępnych technologii badamy otrzymane od Ciebie dane i sprawdzamy je pod kątem przydatności w projekcie . W przypadku komputerowego rozpoznawania obrazu procedura analizy i przetwarzania zachodzi następująco: 

  • Pozyskiwanie obrazu – dane, które otrzymamy od Ciebie np. pod postacią plików graficznych są wczytywane do narzędzia AI, 
  • Przetwarzanie obrazu – nie wszystkie obrazy są równie przydatne dla narzędzi AI, niektóre z nich posiadają szereg zbędnych danych, które mogą spowolnić proces uczenia i tym samym wydłużyć prace nad projektem. Aby tego uniknąć, obrazy są ręcznie przetwarzane w taki sposób, by znajdowały się na nich tylko niezbędne informacje. Osiąga się to przy pomocy prostych zabiegów takich jak usuwanie tła lub kadrowanie. Ten etap nie jest konieczny we wszystkich projektach, wszystko zależy od jakości otrzymanych danych. 
  • Rozpoznawanie obrazu – dostarczone i odpowiednio przystosowane do potrzeb AI dane są przez nią analizowane przy pomocy technik object detection, object recognition, human pose estimation i innych. Wykorzystywane są one do iteracyjnego (maszynowego) uczenia się algorytmów. Oznacza to, że wiedza sztucznej inteligencji, jej zdolność do rozpoznawania wzorów nie jest zaprogramowana przez człowieka, lecz jest wynikiem doświadczenia w pracy z danymi. Pozwala to osiągnąć znacznie większą skuteczność w rozpoznawaniu obrazów, ponieważ narzędzie jest w stanie rozpoznawać pewne ogólne wzorce, a nie jedynie konkretne obrazy. Przykładowo sztuczna inteligencja uczona maszynowo jest w stanie rozpoznać obraz przedstawiający ludzką twarz, nawet jeśli wiedza o konkretnym obrazie twarzy nie została do niej wprowadzona przez człowieka. Im większa ilość danych do iteracji, tym większe doświadczenie, a im większe doświadczenie – tym lepszy algorytm.  
03

Wyniki

Wyszkolona na podstawie dostarczonych obrazów sztuczna inteligencja dostarcza wymagane dane zwrotne, zapisane pod postacią bazy, bliku wynikowego lub obrazu z dodatkowymi informacjami, takimi jak zaznaczenie lub podświetlenie obiektu, znalezienie  i połączenie konkretnych punktów (np. kończyn ciała człowieka) czy podpisanie obiektu odpowiednimi frazami. Algorytmy stworzone przez sztuczną inteligencję  wyniku uczenia maszynowego mogą zostać wykorzystane do stworzenia oprogramowania komputerowego do rozpoznawania obrazów.  

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.