Body leasingProdukcja aplikacji

body leasing

Body leasing – co otrzymasz?

Decydując się na skorzystanie z usługi body leasing w Invescore, uzyskasz możliwość pozyskania do swojego zespołu profesjonalnego specjalisty w ramach outsourcingu pracowników. Ta forma wparcia w postaci nowego, tymczasowego członka zespołu, ma wiele zalet.

 • Wyszkolony, kompetentny specjalista dołącza do Twojego zespołu – udostępnimy Ci doświadczoną, kompetentną osobę, dla której nie musisz tworzyć nowego miejsca pracy oraz otwierać procesu rekrutacyjnego. Zyskujesz specjalistę i jego czas, którego nie dzieli między żadne inne projekty. Poświęca się całkowicie Twoim potrzebom.
 • Prosta procedura – w przypadku body leasingu jesteś usługobiorcą, który nie ponosi odpowiedzialności za zatrudnienie dodatkowej osoby. Cała usługa odbywa się na zasadzie wypożyczenia pracownika na konkretny czas za określoną opłatą. W związku z tym po Twojej stronie nie ma żadnych obowiązków kadrowych. Zyskujesz wsparcie dla swojego zespołu i niczym więcej nie musisz się przejmować.
 • Oszczędzasz pieniądze, zasoby i czas – W przypadku regularnej rekrutacji cały proces rozciąga się w czasie. Odpowiadają za niego konkretne osoby z Twojej firmy, a zatrudnienie nowej osoby niesie ze sobą dodatkowe koszty i kwestie logistyczne. Body lesing jest nieporównywalnie tańszym rozwiązaniem, nieangażującym Twojego zespołu w dodatkowe zadanie. Co więcej sprawdza się w przypadku sytuacji podbramkowej, gdy potrzebujesz pracownika „na wczoraj”. Dzięki body leasingowi możesz go pozyskać błyskawicznie. W efekcie oszczędzasz nie tylko czas, pieniądze i zasoby ludzkie, ale także swoje nerwy.
 • Opcjonalnie: team leasing – istnieje także niezwykle korzystna opcja team leasingu. To rozbudowana forma usługi body leasing. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie udostępnimy Ci nie jednego pracownika, ale cały zespół. Otrzymasz od nas zespół specjalistów, którzy pracują ze sobą od lat, w efekcie czego świetnie się komunikują i potrafią konsekwentnie dążyć do wspólnego celu. Zespół Investcore podchodzi do projektu zadaniowo i jest nastawiony na efekty.

Case Studies

Zobacz projekty, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi przykładami interface’ów zaprojektowanych przez specjalistów UX i UI z Investcore. Każdy produkt to dla nas jednostkowe, niepowtarzalne doświadczenie, dlatego design oprogramowania i dobór detali za każdym razem są innowacyjne i wyjątkowe.

Body leasing – czy warto?

Z całą pewnością warto, ponieważ body leasing to właściwie same korzyści. Oczywiście, jeśli Twój projekt spokojnie może obyć się bez dodatkowych członków zespołu, nie ma sensu mnożyć kosztów, jednak, jak wiadomo bywa różnie i zdarza się, zwłaszcza przy realizacji dużych, złożonych przedsięwzięć, że nowy, kompetentny pracownik lub nawet cały zespół potrzebny jest właściwie na już. W takiej sytuacji usługa body leasing pozwoli Ci:

 • Pozyskać pracownika bez potrzeby przeprowadzania rekrutacji – dzięki body leasingowi omija Cię cały proces rekrutacji. Nie musisz angażować w nią swojego zespołu, ponosić kosztów, weryfikować, poświęcać czasu i zasobów na wybór właściwych osób, a następnie sprawdzać ich kompetencji. W wypadku wypożyczenia ekspertów z Investcore, wszystkie te czynności są poza Tobą. Ty tylko zgłaszasz potrzebę, a my dostarczamy Ci doświadczonych, zaangażowanych specjalistów, do których mamy absolutne zaufanie, i których doskonale poznaliśmy dzięki wieloletniej współpracy.
 • Włączyć do projektu osobę o określonej specjalizacji i umiejętnościach – jedną z największych zalet body leasingu jest brak przypadkowości. Nie zatrudniasz osoby, której kompetencje zostaną określone dopiero, gdy rozpocznie pracę i poznacie się lepiej. Ty po prostu określasz swoje preferencje, a my dokładamy wszelkich starań, by udostępnić Ci specjalistę, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby. W Investcore dysponujemy doświadczonym, pełnym pasji zaspołem, skorym do podejmowania różnorodnych wyzwań, otwartym na nowe metody pracy, obeznanym w najnowszych technologiach. Projekty realizują dla nas analitycy, UX i UI designerzy, testerzy, specjaliści IT, doświadczeni w zarządzaniu zespołem menegerowie, konsultanci i inni. Dlatego możemy pomóc nawet jeśli interesuje Cię wsparcie kogoś o naprawdę wąskiej specjalizacji.
 • Uzyskać wsparcie, jeśli potrzebujesz pracownika na krótki okres czasu lub nie masz możliwości bezpośredniego zatrudnienia – body leasing to możliwość pozyskania pracownika na dokładnie taki okres, w jakim jest Ci potrzebna pomoc. To Ty decydujesz, kiedy dana osoba dołączy do zespołu Twojej firmy i na jak długo w nim pozostanie. Usługa body leasingu obejmuje określony czas i m. in. na tej podstawie jest wyceniana. Kiedy więc będzie potrzebne Ci wsparcie dodatkowych pracowników, my Ci je zapewnimy, a kiedy projekt się skończy, liczba członków Twojego zespołu powróci do stanu początkowego.
 • Błyskawicznie rozpocząć pracę nad projektem – to sytuacje, które znamy wszyscy. Nagle pojawia się szansa na wzięcie udziału w dużym przedsięwzięciu, ale brakuje tzw. mocy przerobowych. Dzięki możliwościom, jakie daje body leasing, nie musisz rezygnować z ambitnych celów. Nie pozwolimy, aby powstrzymał Cię niedobór ludzi lub brak ekspertów. Czekamy na Ciebie, by służyć Ci radą, doświadczeniem, umiejętnościami oraz by fizycznie pojawić się w chwili, kiedy okaże się to dla Ciebie ważne, po to, by umożliwić Ci jak najszybsze rozpoczęcie pracy nad nowym projektem.
 • Oszczędzić czas, zasoby i pieniądze – skorzystanie z usługi body leasingu jest znacznie prostsze i tańsze niż zatrudnienie stałego pracownika. Twoja firma nie bierze udziału w rekrutacji, nie musi przeprowadzać wartościowania kandydatów oraz czasochłonnych szkoleń. To my dbamy o to, by przydzieleni do Twojego projektu specjaliści jak najlepiej odpowiedzieli na Twoje oczekiwania i sprostali stojącym przed nimi wyzwaniom. Dzięki temu Twój zespół nie musi angażować się w proces zatrudnienia, nie ciążą na nim kadrowe obowiązki, rekrutacja nie pochłania pieniędzy, zasobów oraz czasu. Body leasing zapewnia Ci więc realne oszczędności.

Body leasing – jakie są koszty?

Koszty body leasingu są ustalane indywidualnie na podstawie stawek poszczególnych specjalistów, na zasadzie time&material. Zawsze jesteś na bieżąco, ze statusem płatności i dokładnie wiesz, ile godzin zostało już przepracowanych i które zadania zostały w tym czasie zrealizowane. Naszą standardową praktyką jest ścisła rejestracja czasu pracy. Korzystamy z systemu Clickup, w którym mamy jasno sprecyzowane zadania i raportujemy każdą godzinę poświęconą na zadanie. Do Twoich rąk systematycznie trafia raport czasu pracy i zadań.

Porozmawiajmy o Body Leasing

Zdajemy sobie sprawę, że body leasing to usługa bardzo zindywidualizowana, która właściwie w przypadku każdego klienta jest realizowana inaczej, w zależności od zadań, które klient postawi wynajmowanej osobie lub zespołowi. Dlatego, by dowiedzieć się więcej na temat kosztów, naszych metod pracy i organizacji przedsięwzięć obejmujących body leasing lub inne nasze usługi, umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Body leasing – czym jest?

Body leasing to prosta usługa, która jest w stanie niezmiernie ułatwić życie Tobie i wszystkim członkom zespołu biorącym udział w projekcie. Łatwo wytłumaczyć, na czym polega, jednak zwykle rodzi dużo pytań natury organizacyjnej i prawnej, więc warto jednak pochylić się nad zagadnieniem trochę uważniej.

Body leasing – na czym polega?

Body leasing to, mówiąc najprościej, wypożyczenie pracownika innej firmie. Bardzo często taka sytuacja jest idealnym rozwiązaniem np. w przypadku pracowników IT. Jeżeli firma angażuje się w projekt, w którym dużą rolę mają odegrać programiści, ale nie ma takich pracowników, ponieważ na co dzień jej zakres zadań nie obejmuje sfery programistycznej (zdarza się to np. w agencjach marketingowych), może zawrzeć umowę np. z software housem w sprawie body leasingu. Wówczas do grupy projektowej usługobiorcy fizycznie dołącza kompetentna, doświadczona, wykwalifikowana osoba, która na okres wskazany w umowie poświęci cały swój czas projektowi klienta. Rozbudowaną formą body leasingu jest team leasing, czyli wypożyczenie na określony czas całego zespołu specjalistów.

Body leasing jest więc rodzajem, zwykle krótkoterminowej, współpracy. Daje możliwość pozyskania dla swojej firmy nowego współpracownika. Czym więc różni się od zwyczajowego zatrudnienia? Otóż body leasing zdejmuje z Ciebie wszelką odpowiedzialność kadrową. Decydując się na tę usługę, otrzymujesz pełnowartościowego pracownika wykwalifikowanego w swoim fachu. Jednak to nie Ty musisz przejmować się rekrutacją, umową, nie odprowadzasz składek, nie jesteś w obowiązku płacić za niego podatków. Wszystkie te sprawy pozostają po stronie firmy, która „wypożycza” Ci osobę do pracy. Ty płacisz wyłącznie za godziny jej czynnego udziału w projekcie w postaci jednorazowej płatności lub miesięcznego abonamentu, jeżeli w grę wchodzi dłuższy okres czasu. Masz więc wolną głowę i oszczędzasz mnóstwo czasu oraz pieniędzy, ponieważ w ogólnym rozrachunku usługa ta jest znacznie

Body leasing a team leasing – poznaj różnicę

Tak jak już zostało wspomniane, rozszerzoną usługą z zakresu body leasingu jest team leasing. Wówczas masz możliwość wynajęcia na czas projektu całego zespołu specjalistów. Jak widzisz, nie musisz ograniczać się do jednej osoby. Możesz skorzystać ze wsparcia teamu, który wzajemnie się zna, potrafi ze sobą pracować, ma wewnętrzną strukturę i pełną świadomość swoich obowiązków. Nie musisz zawracać sobie głowy szkoleniami, integracją, wyłanianiem liderów, organizacją pracy, ponieważ każdy z członków zespołu dokładnie wie, co ma robić i jakie stoją przed nim zadania. Możesz więc skorzystać ze wsparcia ekspertów, którzy dodatkowo stanowią doskonale zgraną, zorientowaną na Twoje cele drużynę.

Realizuj projekty, my użyczymy specjalistów!

Body leasing to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli przed Tobą rysują się projekty, ale np. nie wiesz jeszcze dokładnie, czy otrzymasz zlecenie. Nie musisz wtedy w nerwach poszukiwać pracowników i prowadzić skomplikowanych negocjacji, nie musisz przejmować się okresem zatrudnienia i tym, że po zakończonym projekcie pozostaniesz z nadmiarowymi pracownikami. Tutaj jest wszystko proste i jasne: kontaktujesz się z Investcore i dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz do akcji wkracza nowy pracownik lub zespół niezbędny podczas realizacji konkretnych zadań. Po zakończonym projekcie pracownicy powracają do nas, a ty nie przejmujesz się niczym, co ma związek z reorganizacją zespołu.

To także doskonała usługa dla tych firm, które okresowo biorą udział w projektach wymagających więcej zasobów ludzkich, niż ich standardowe działania. Daje możliwość nabycia nowych pracowników dokładnie w wrażliwym momencie, kiedy wydajność firmy stoi pod znakiem zapytania. Wówczas można pozwolić sobie na zaangażowanie zespołu ludzi, nie prowadząc przy tym skomplikowanych i kosztownych procesów rekrutacyjnych.

Ponieważ body leasing i team leasing to usługi bardzo komfortowe, cieszą się one coraz większą popularnością i coraz więcej małych i dużych firm decyduje się na współpracę i pozyskiwanie pracowników właśnie na takich zasadach.

Body leasing – co zyskasz?

Główną korzyścią płynącą z usługi body leasingu jest to, że otrzymujesz od nas wsparcie w postaci wykwalifikowanego pracownika z wiedzą, kompetencjami i narzędziami pracy, w cenie adekwatnej do przepracowanych w Twojej firmie godzin, bez żadnych dodatkowych kosztów. Jednak to nie wszystkie korzyści, które otrzymasz, decydując się na body leasing.

 • Pominięcie procesu rekrutacji – pominięcie czasochłonnego procesu poszukiwania nowego członka zespołu pozwala pozyskać pracownika znacznie szybciej. Dzięki temu unikniesz przestojów w realizacji projektu, konieczności poszukiwania zastępczych rozwiązań technicznych lub w najgorszym przypadku konieczności rezygnacji z ambitnych projektów. Body leasing to także świetna metoda uzupełnienia zespołu w czasie, gdy któryś z jego członków niespodziewanie stanie się niedysponowany.
 • Możliwość realizowania projektów obejmujących zadania i kompetencje niestandardowe dla Twojej firmy – w przypadku, gdy konkretne umiejętności nie są tym, na czym bazuje Twoja marka, ale ze względu na specyfikę projektu stały się tymczasowo pożądane body leasing jest idealnym rozwiązaniem. Pozwoli Ci na realizację nietypowego projektu szybko, skutecznie i bez narażania się na koszty związane z rekrutacją czy komplikacje logistyczne dotyczące utrzymania stanowiska, które na co dzień nie przyniesie Ci zysków.
 • Maksymalna elastyczność w kształtowaniu zespołu – nie każdy pracownik dysponuje na tyle szerokim zasobem umiejętności, by zawsze dało mu się przydzielić odpowiednie zadania. Tymczasowa współpraca pozwala dynamicznie dobierać umiejętności zespołu oraz jego liczebność. W każdej chwili możesz zdecydować się na body leasing. Dzięki tej usłudze dołączysz do projektu osobę (lub zespół), która odznaczać się będzie dokładnie takimi umiejętnościami i kompetencjami, jakie na dana chwile są Ci niezbędne. Ważne jest także to, że po zakończonym projekcie nie musisz utrzymywać stanowiska pracy, ponieważ formalnie nowy członek zespołu nie jest Twoim pracownikiem. To niezwykle wygodne rozwiązanie, oszczędzające przedsiębiorstwu wiele pracy i formalności.
 • Pewność kompetencji – To bardzo istotny element tej formy współpracy. Zatrudniając na stałe nową osobę, w rzeczywistości nigdy nie możesz mieć pełnego przekonania, czy dana decyzja nie przyniesie rozczarowania. Ktoś może wykazywać doskonałe umiejętności, ale w toku pracy może się okazać, że nie radzi sobie z innymi istotnymi kwestiami takimi jak: komunikacja z zespołem lub z klientem, nieumiejętność skutecznej pracy pod wpływem czasu. Często prawdziwe drobnostki decydują o tym, że dalsza współpraca okazuje się niemożliwa. W przypadku usługi body leasingu to my jesteśmy odpowiedzialni za naszych pracowników. Naszym priorytetem jest Twoje zadowolenie i najwyższa jakość obsługi. Ponadto udostępniamy pracowników, których zdążyliśmy doskonale poznać podczas wielu wspólnie realizowanych projektów, co sprawia, że możesz mieć pewność odnośnie do ich kompetencji. Dodatkową zaletą tego modelu pracy jest fakt, że jeżeli z jakiegoś powodu specjalista oddelegowany przez nas nie przypadnie Ci do gustu, w każdej chwili możesz zakończyć z nim współpracę, a my spróbujemy znaleźć dla Ciebie kogoś, kto stanie na wysokości Twoich oczekiwań.

Tworzymy produkty cyfrowe na zamówienie.
Projektujemy, budujemy i skalujemy rozwiązania dla Ciebie.

Python

PHP

React.js

Swift

Java Script

Body leasing – jak to robimy?

 • 01
  Sprecyzowanie wymagań

  W wyniku rozmowy poznajemy Twoje potrzeby, oczekiwania i charakter projektu, do którego będziesz potrzebować dodatkowych osób.

 • 02
  Profile kandydatów

  Przedstawiamy Ci CV proponowanych pracowników. Szczegółowo omawiamy ich sposób pracy. Opowiemy o warsztacie oraz omówimy narzędzia, którymi się posługują.

 • 03
  Wybór pracowników

  Pomagamy przy wyborze pracownika. W całym procesie leasingu, zapewniamy Ci maksymalne wsparcie i robimy wszystko, żeby efekt współpracy był dla Ciebie satysfakcjonujący.

 • 04
  Podpisanie umowy

  Dopełniamy wszelkich formalności. Wzory umów są dostępne do wglądu przed podpisaniem. Dbamy o Twój komfort i bezpieczeństwo.

 • 05
  Start projektu

  Nasz specjalista lub zespół przechodzi pod Twoje skrzydła i zaczyna rozwiązywać wskazane problemy, by zapewnić Ci wsparcie w sprawnej realizacji projektu!

01

Sprecyzowanie wymagań

Wszystko zaczyna się od rozmowy. W tym wypadku jest to rozmowa z osobą zarządzającą zespołem po naszej stronie. Jak w procesie świadczenia każdej z naszych usług, tak i tutaj robimy wszystko, by na początku, jak najlepiej poznać Twoje potrzeby, oczekiwania i charakter projektu, do którego będziesz potrzebować dodatkowych osób. Przygotuj się na to, że zadamy Ci mnóstwo pytań i będziemy dociekać detali, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zaproponować Ci do współpracy najbardziej odpowiednie osoby posiadające wymagane kwalifikacje.

02

Profile kandydatów

Na tym etapie przedstawimy Ci CV proponowanych pracowników. Szczegółowo omawiamy ich sposób pracy. Opowiemy o warsztacie oraz omówimy stosowane narzędzia. Szczególnie cenne jest to, że właśnie teraz pokażemy Ci także portfolio zrealizowanych przez te osoby projektów oraz szczegółowo nakreślimy, jaki wkład poszczególni kandydaci mieli w rozwój przedsięwzięcia i, jaki był ich zakres obowiązków. Pozwoli Ci to na większą kontrolę doboru członków zespołu niż w standardowym procesie rekrutacyjnym, ponieważ tutaj wiesz dokładnie, w jaki sposób osoby angażowały się w projekty, które przedstawiają, a ich kompetencje potwierdza również usługodawca. Jeśli zechcesz, istnieje również możliwość bezpośredniej rozmowy z kandydatami i sprawdzenia ich kwalifikacji

03

Wybór pracowników

W tym momencie przychodzi czas na ostateczną decyzję, kogo chcesz włączyć do swojego projektu. Ostateczną i nie. Dlatego, że w odróżnieniu od standardowego zatrudnienia, body leasing jest usługą, w której najważniejszy dla nas pozostaje Twój komfort i Twoje cele. Jeśli więc w procesie pracy wyjdzie na jaw, że układ z jakiegoś powodu nie funkcjonuje dobrze, zawsze masz możliwość zgłoszenia nam tego, a my dołożymy wszelkich starań, by naprawić tę sytuację. Ta odpowiedzialność także nie leży po Twojej stronie. W całym procesie leasingu, zapewniamy Ci maksymalne wsparcie i robimy wszystko, żeby efekt współpracy był dla Ciebie maksymalnie zadowalający.

04

Podpisanie umowy

Na tym etapie dopełniamy wszelkich formalności. Wzory umów są dostępne do wglądu przed podpisaniem, więc już wcześniej wiesz dokładnie, jakie są szczegółowe zasady, korzystania z usługi i jakie zobowiązania ma po swojej stronie Investcore. W umowie zawarte zostaną wszystkie najważniejsze informacje, czyli jak długi będzie okres świadczenia usługi, jaka będzie forma rozliczenia, w czym dokładnie może Ci pomóc nowa osoba etc. Wszystko jest określone jasno i klarownie, więc nie musisz się niczego obawiać. Od początku wszystkie strony mają świadomość zakresu usługi. Dbamy o Twój komfort i bezpieczeństwo, chcemy, by wszystko odbywało się przy Twoim uczestnictwie i by umożliwić Ci dostęp do wzorów wszelkich dokumentów, jeszcze przed podpisaniem, by dać Ci szansę na spokojnie się z nimi zapoznać.

05

Start projektu

Stało się! Od tego momentu nasz specjalista/zespół przechodzi pod Twoje skrzydła i zaczyna rozwiązywać wskazane problemy, by zapewnić Ci wsparcie w sprawnej realizacji projektu!

Jak wybrać formę współpracy?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.