Projektowanie UIProjektowanie produktów

projektowanie-ui

Projektowanie UI – co otrzymasz?

 • Layouty oraz makiety – każdy ekran opracowany osobno, czyli kompletną wizualną koncepcję Twojego oprogramowania opartą o analizę potrzeb finalnych użytkowników, stron konkurencji i najlepsze, najbardziej innowacyjne praktyki tworzenia interfejsów. Nasi specjaliści od UI designe’u mogą zaangażować się w projektowanie interfejsu, a także w prace dotyczące identyfikacji wizualnej Twojego przedsięwzięcia, marki lub brandu (logo, kolorystykę, fonty). W efekcie materiały, które od nas otrzymasz będą stanowić zwarty, spójny i przemyślany projekt wyglądu Twojego produktu stworzony dokładnie w taki sposób, by zdobyć zainteresowanie grupy docelowej.
 • Wykwalifikowany zespół ekspertów UI – eksperci UI, których przydzielimy do Twojego projektu, to osoby doskonale obyte w realiach rynku cyfrowego, które nieustannie śledzą konwencje najnowszych i najskuteczniejszych rozwiązań, dzięki którym użytkownicy chętnie wchodzą w interakcje z aplikacjami. Pracując nad Twoim oprogramowaniem będą bazować na analizach i mkietach stworzonych na wcześniejszych etapach prac z zakresu UX designe’u oraz na swoim rozległym doświadczeniu i zrozumieniu sposobu, w jaki Twoi użytkownicy będą poruszać się w interfejsie.

Projektowanie UI – czy warto?

Z całą pewnością warto powierzyć projektowanie specjalistom UI. Zadbają oni o to, by produkt na poziomie interfejsu odpowiadał bezpośrednio oczekiwaniom użytkowników. By był dla nich czytelny, użyteczny, prosty w obsłudze i w sposób najbardziej intuicyjny dostarczał im rozwiązanie problemu. Zastosowanie w praktyce umiejętności i doświadczenia naszych ekspertów z dziedziny UI pozwoli Ci uzyskać:

 • Spójny design swojego produktu, przygotowany przez osoby z ogromnym doświadczeniem, które od lat są zaangażowane w specyfikę i zmienność zachowań użytkowników w sieci. Ich wiedza i całkowita koncentracja na odbiorcy finalnym stanowi gwarancję, że aplikacja będzie stanowiła dla Twoich odbiorców miejsce, w którym z zadowoleniem mogą wykonywać akcje umożliwiające im w rozwiązywanie określonych problemów.
 • Wgląd w projekt interfejsu na każdym etapie jego powstawania, ponieważ przez cały czas realizacji Twojego projektu, nie tylko zapewniamy Ci dostęp do bieżących zmian, ale wręcz zabiegamy o Twoje uczestnictwo i otwarte komentarze w stosunku do naszej pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie reagować na bieżąco, co znacznie skraca czas realizacji designu.
 • Skrócenie czasu poświęconego na wdrożenie produktu i zminimalizowanie kosztów związanych z produkcją – skrupulatnie i właściwie przygotowany projekt UI sprawi, że poprawki i zmiany na etapie produkcji będą miały charakter szczątkowy. Programiści otrzymają gotowe layouty z dokładnym opisem funkcjonalności i tego, jak powinny one działać. Dzięki temu będą dokładnie wiedzieli, jakie czynności powinni podejmować, a ponieważ koncepcja nie będzie zmieniała się w trakcie wdrażania i wszystkie konieczne testy zostaną przeprowadzone przed tym etapem, produkcja zajmie znacznie mniej czasu i nie będzie generowała dodatkowych kosztów, pojawiających się w wyniku występowania nieprzewidzianych błędów.

Projektowanie UI – jakie są koszty?

Harmonogram i wycenę etapu prac UI przygotowujemy na podstawie zakresu koncepcji z etapu UX, który stanowi etap nadrzędny względem projektowania interfejsu. Jeżeli jednak, chcesz porozmawiać wyłącznie o UI designie, poznać szczegóły dotyczące tego etapu, zorientować się dokładnie, jak możemy Ci pomóc oraz jakie są szacunkowe koszty, umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Porozmawiajmy o Projektowaniu UI

Zarezerwuj termin i czekaj aż skontaktujemy się z Tobą. Specjalista z Investcore udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, rozwieje wątpliwości, opowie o tym, jak pracujemy, a także wskaże widełki cenowe planowanego przedsięwzięcia. Umów się na rozmowę z naszym konsultantem już dziś. Ta opcja to świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci porozmawiać o Twoim pomyśle z kompetentną osobą, o obszernym doświadczeniu w dziedzinie produkcji oprogramowania!

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Projektowanie UI – co to jest?

Znaczenie skrótu UI bywa często mylone ze znaczenie drugiego pokrewnego, jakim jest UX. Mimo że te dwa określenia opisują procesy bardzo sobie bliskie zarówno w powszechnym rozumieniu, jak i – w istocie – w procesie pracy nad oprogramowaniem, dobrze jest pamiętać, że nie są one tożsame. Aby uniknąć nieporozumień, warto przypominać, na czym polega różnica.

Projektowanie UI to grupa działań, mieszcząca się w procesie UX designu, związana bezpośrednio z interfejsem. Czyli obejmująca system wizualnych rozwiązań, przy pomocy którego oprogramowanie komunikuje się z użytkownikiem i umożliwia mu podjęcie akcji. Jest to więc warstwa oprogramowania, która pozostaje najbliżej użytkownika i która ma za zadanie zaangażować go w interakcję z aplikacją. To właśnie bezpośrednio dzięki niej Twój produkt będzie osiągał cele biznesowe. Co za tym idzie, to właśnie ostateczny projekt UI odpowiada za to, czy Twoje oprogramowanie spełni swoje zadanie, czy też nie. Na rynku codziennie pojawiają się tysiące nowych aplikacji i rozwiązań, jednak w większości z nich pojawiają się problemy z nakłonieniem użytkownika do działania. Niestety z tego powodu część projektów to wydane budżety, które nigdy nie zagwarantują zwrotu z inwestycji. Takie sytuacje mają miejsce dlatego, że przedsiębiorcy nie doceniają wagi projektowania UI (a czasem i UX jako całości) i tworzą świetne produkty, które rozmijają się z oczekiwaniami grupy docelowej. My jesteśmy tutaj, by uchronić Cię przed tym błędem i zapewnić Ci kompleksową obsługę w zakresie UI i UX designu.

Projektowanie UI obejmuje to, co widzi użytkownik. Jest to prezentacja zakodowanych możliwości, które daje program, czyli design strony, obejmujący jej ogólny wygląd oraz wszystkie funkcjonalności. UI designerzy dbają o to, by funkcjonalności oprogramowania zostały odpowiednio zaprezentowane i by całość produktu sprawiała dla użytkowników wrażenie przyjaznej, dostępnej, łatwej w użyciu i zachęcającej do podjęcia akcji. Opracowując warstwę designu robimy więc wszystko, by zrozumieć finalnego odbiorcę – jego potrzeby, aspiracje, zainteresowania i upodobania. Gdy jednak do głosu dochodzą specjaliści UI, wykorzystując wiedzę pozyskaną przez specjalistów z obszaru UX, skupiamy się na działaniu produktu, na jego aspekcie wizualnym. Mówiąc krótko, analizujemy, jak zakończony produkt ma działać, w jaki sposób ma docierać do odbiorcy i zachęcać go do podjęcia określonych i pożądanych przez Twoją firmę czynności.

Nasi specjaliści dostarczą Ci komplet layoutów, powstałych na bazie testów, badań i analiz. Na etapie projektowania UX/UI całą swoją uwagę skupią na docelowym odbiorcy Twojego produktu. Naczelnym i podstawowym zadaniem interfejsu jest, jak sama nazwa wskazuje, wejście w kontakt z użytkownikiem. Aby to osiągnąć należy najpierw przyciągnąć do aplikacji odbiorcę, wyjść naprzeciw jego potrzebom, zainteresować go, pokazać produkt w sposób maksymalnie przyjazny i atrakcyjny. Docelowego użytkownika poznajemy na drodze analizy UX. Jest to klucz do stworzenia dokładnie takiego produktu, jakiego potrzebuje odbiorca i dokładnie takiego, jakiego w efekcie potrzebujecie Ty i Twoje przedsiębiorstwo. Jednak to właśnie interfejs jest tym, na co przede wszystkim odbiorca ten zwraca uwagę.

Zadaniem ekspertów UI jest więc budowa takiego interfejsu, który będzie przyciągał wzrok, trafiał w gusta konkretnej, wyselekcjonowanej na drodze projektowania UX grupy użytkowników, ale też umożliwiał im podjęcie konkretnych, korzystnych dla Twojej firmy działań w prosty, intuicyjny, szybki i bezproblemowy sposób. Należy zdać sobie sprawę, że z każdym niepotrzebnym kliknięciem oraz wyskakującym błędem, zmniejsza się potrzeba użytkownika, by obcować z Twoim produktem. Za każdym razem, gdy nie może on znaleźć przycisku, zorientować się w nawigacji strony, gdy ma problem z odczytaniem tekstu, powrotem do poprzedniej lokalizacji lub przesłaniem formularza, Twoja szansa na pozyskanie od niego pożądanej akcji drastycznie spada. Trzeba więc zrobić wszystko, by użytkownik w kontakcie z Twoim interfejsem czuł się dobrze i komfortowo oraz, by był on dla niego maksymalnie prosty w odbiorze i obsłudze.

Projektowanie UI – co zyskasz?

Właściwie poprowadzony etap projektowania UI pozwoli Ci zyskać korzyści, które zachwycą również użytkowników Twojej aplikacji. Efekty, które osiągniemy dla nich i dla Ciebie to:

 • Spójna koncepcja wizualna Twojego oprogramowania opracowana w formie makiet – projektowanie UI pozwoli nam opracować dla Ciebie docelowy wygląd oprogramowania dostosowany do potrzeb, oczekiwań, możliwości i gustów osób tworzących Twoją grupę docelową. Pozyskane w ten sposób pliki są punktem wyjścia do testów przedwdrożeniowych. Na ich podstawie możesz realizować prototypy poszczególnych funkcjonalności, testować je, by następnie bezpośrednio przystąpić do produkcji IT.
 • Zaangażowanie odbiorców – dobry projekt UI, poparty wnikliwą analizą UX, zachęci Twoich odbiorców do podejmowania interakcji z programem. Jest to niezwykle istotny element gwarantujący Twojej firmie korzyści, biznesowe wynikające z produkcji danego oprogramowania. Wyłącznie napływ użytkowników oraz jak najczęstsze wchodzenie przez nich w interakcje z produktem może zapewnić sukces oprogramowaniu, a skutkiem realizację zakładanych celów.
 • Minimalizacja współczynnika odrzuceń – mówiąc najprościej, użytkownicy, chcąc skorzystać z Twojego oprogramowania, najczęściej mają problem, który dane oprogramowanie ma pomóc im rozwiązać. Jeżeli dobrze wypełnia ono swoje zadanie, zadowolenie klientów i ich lojalność względem Twojej firmy rośnie. Jeżeli jednak, zamiast pomóc użytkownikom, mnożymy problemy, oferując system nieintuicyjny w obsłudze, skomplikowany, w którym znajdują się błędy, lub po którym ciężko jest się poruszać, czy trudno cokolwiek odnaleźć, w odbiorcach rośnie poziom frustracji. Może to sprawić, że produkt zamiast korzyści będzie przynosił Twojej firmie szkody. Odbiorca może nie tylko porzucić interakcję, ale nawet wynieść z niej negatywną opinię dotyczącą Twojego przedsiębiorstwa. Nie powierzaj więc projektowania UI podmiotom, do których nie czujesz pełnego zaufania. Zdaj się na ekspertów Investcore. My zrobimy wszystko, by doprowadzić interakcję z Twoimi odbiorcami do końca, by zakładane cele zostały osiągnięte i by lojalność użytkowników stale rosła!
 • Skończone interakcje i osiągnięte cele – właśnie tak. Dobrze opracowany interfejs to gwarancja, że oprogramowanie będzie po prostu spełniało swoje zadania i przez to realizowało cele Twojego biznesu. Odpowiednie określenie grupy docelowej, zrozumienie użytkownika a następnie zachęcenie go do podjęcia interakcji i umożliwienie mu zakończenia działania, to jedyna droga, zbiór logicznych konsekwencji następujących po sobie działań. Każdy inny wariant jest niekorzystny z punktu widzenia osiągnięć Twojej firmy, zarówno tych PR-owych, jak i finansowych.
 • Poprawa wizerunku marki – UX oraz ściśle z nim związany UI to dziedziny, które skupiają się wyłącznie na użytkowniku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że, by firma mogła czerpać korzyści z usługi, najpierw musi zagwarantować swoim klientom, że to oni uzyskają je pierwsi. Tak samo w przypadku oprogramowania. Jeżeli ma ono pomóc Twojemu biznesowi w osiągnięciu sprecyzowanych celów, najpierw musi okazać się niezbędne użytkownikom w rozwiązywaniu ich zdefiniowanych problemów. Dlatego w Investcore staramy się jak najlepiej zrozumieć Twojego użytkownika, poznać jego potrzeby, oczekiwania, zgłębić na czym polega problem, jakiego rozwiązania oczekuje od Twojej firmy, a następnie dać mu to rozwiązanie – dokładnie takie, jakiego chciał, choć prawdopodobnie nie zdawał sobie z tego sprawy. Dostarczając swoim odbiorcom przyjazne, użytkowe, proste w obsłudze i przydatne produkty, wpływasz bezpośrednio na sposób, w jaki postrzegają oni Twoją markę.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy – poza wszystkimi korzyściami, jakie uzyskasz, dzięki właściwemu projektowi UI, jest również ta najprostsza i zarazem największa. Wyobraź sobie, że budujesz wspaniałą nowoczesną aplikację, którą pobierają tylko nieliczni a prawie nikt nie używa. Koszty budowy aplikacji można uznać za bezsensowne, a korekta, o ile będzie możliwa, zajmie mnóstwo czasu. To nie jest mroczna biznesowa wizja. To rzeczywistość, z którą mierzy się mnóstwo twórców aplikacji na rynku. My nie dopuścimy do tego w kontekście Twojego produktu. Wiemy, że czas i pieniądze w życiu biznesu to dwie równie istotne wartości. Dlatego w etap projektowania UX i następujący po nim – UI wkładamy mnóstwo energii, by mieć pewność, że testy, analizy i zmiany dokonywane na etapie projektowania, pozwoliły stworzyć koncepcję oprogramowania niemal bezbłędnego i że dzięki temu uda się uniknąć znaczących poprawek w najdroższym momencie budowy software’u, czyli podczas wdrażania go przez zespół IT.

Tworzymy produkty cyfrowe na zamówienie.
Projektujemy, budujemy i skalujemy rozwiązania dla Ciebie.

Python

PHP

React.js

Swift

Java Script

Grzegorz Surmacz

UX/UI designer z mocną podstawą analityczną, projektant aplikacji mobilnych, webowych i dużych systemów informatycznych. Jako UX Lead w Investcore kieruje realizacją procesów projektowych, koordynuje rozwój design systemu, opiekuje się brandem organizacji, zarządza pracą projektantów w zespołach projektowych oraz współpracuje z zespołem analitycznym i deweloperskim. Ponadto, prowadzi warsztaty projektowe, uczestniczy w procesach zbierania wymagań od interesariuszy i dba o właściwe ich uwzględnienie przy tworzeniu koncepcji produktów. W mniejszych projektach bezpośrednio realizuje prace z zakresu UX/UI.

Projektowanie UI – jak to robimy?

 • 01
  Analiza potrzeb

  Dążymy do precyzyjnego określenia Twoich oczekiwań, dokonujemy analizy biznesowej, bieżących trendów oraz aktualnych zachowań i upodobań określonej grupy użytkowników. Wyłonimy podstawowe cechy produktu.

 • 02
  Poszukiwanie rozwiązań

  Zaangażujemy wszystkie osoby biorące udział w projekcie w burzę mózgów, która pomoże określić warianty potencjalnych rozwiązań. Następnie dokonamy walidacji tych wariantów po to, by wyłonić najlepszy z nich.

 • 03
  Koncepcja produktu

  Określamy sposób działania produktu. Eliminujemy nieprawidłowości, dookreślamy detale i wprowadzamy ostatnie poprawki przed rozpoczęciem etapu projektowania.

 • 04
  Projektowanie i design

  Przygotowujemy makiety i leyouty, tworząc spójną kreację wizualną produktu. Opracujemy interfejs, zaprojektujemy, wszystkie ekrany, by dać Ci całościowy wgląd w wizję przyszłego programu, jeszcze zanim pliki trafią na produkcję.

01

Analiza potrzeb

Na tym początkowym etapie zaprosimy Cię do aktywnego udziału w procesie tworzenia Twojego produktu. Chcemy zebrać jak najwięcej wiadomości odnośnie do idei, która narodziła się w Twoim zespole i dowiedzieć się, jakie zadania stawiasz przed przyszłym produktem, jak widzisz jego rolę w realizacji celów Twojej firmy. Eksperci UX będą zadawać Ci mnóstwo pytań, ponieważ wiemy, że Twoje potrzeby, założenia i oczekiwania są najważniejsze. W Investcore zakładamy, że każdy sukces ma swój początek w rozmowie i pracy zespołowej. Jednak wobec takiego założenia znaczenie komunikacji urasta do bardzo wysokiej rangi. Dlatego chcemy, by na drodze rozmowy zostały precyzyjnie określone Twoje wymagania i pomysły. Tutaj również dokonamy analizy biznesowej dotyczącej rynku, bieżących trendów oraz aktualnych zachowań i upodobań dookreślonej grupy użytkowników ze środowiska Twojej branży. To na tym etapie wyłonią się podstawowe cechy Twojego produktu, które musi on posiadać, by podołać stawianym przed nim wyzwaniom i w efekcie, by móc stanowić wartościowy wkład w funkcjonowanie Twojej firmy i osiąganie korzyści, które zakładasz w kontekście dalszego jej działania.

02

Poszukiwanie rozwiązań

Zaangażujemy wszystkie osoby biorące udział w projekcie, zarówno oddelegowanych do niego ekspertów z Investcore, jak i decyzyjnych członków Twojego zespołu w intensywną burzę mózgów, która przysłuży się określeniu wariantów potencjalnych rozwiązań. Następnie wspólnie dokonamy walidacji tych wariantów po to, by wyłonić najlepszy z nich. W ten sposób zyskamy rozwiązanie, uznane przez cały zespół za najwłaściwsze. Wypracowane na drodze analizy, dialogu, racjonalnych argumentów i konstruktywnych uwag, maksymalnie zgrane z potrzebami grupy odbiorców, da Ci poczucie bezpieczeństwa związane z faktem, że pod uwagę wzięte zostały wszystkie możliwe wersje i właśnie ta zdobyła zaufanie i akceptację grona rozmówców.

03

Koncepcja produktu

Na tym etapie określamy sposób działania produktu: jakie jego techniczne cechy sprawią, że będzie on dobrze spełniał swoje zadania. Wynikiem będzie opis produktu, oparty na wnioskach z wcześniejszych etapów.  Profesjonalne projektowanie UI wymaga dogłębnej analizy cech produktu. Skrupulatne podsumowanie wszystkich wniosków, jest niezwykle istotne, by upewnić się, że cechy produktu, Twoje oczekiwania i wytyczne, a także inne aspekty związane z ustaloną podstawową koncepcją zostały dobrze zrozumiane przez członków naszego zespołu. To moment na wyeliminowanie nieprawidłowości, doprecyzowanie detali i ostatnie poprawki przed rozpoczęciem etapu projektowania designu.

04

Projektowanie i design

To właściwy etap projektowania UI. To na tym etapie przygotowujemy makiety i leyouty, tworząc spójną, dobrze zaprojektowaną, opartą na głębokim zrozumieniu potrzeb końcowego użytkownika kreację wizualną produktu. Opracujemy sposób, w jaki wszystkie funkcjonalności oprogramowania, zaistnieją w interfejsie, dopasujemy nawigację do potrzeb konkretnej grupy docelowej, a także zadbamy, by produkt finalny w sposób prosty i intuicyjny dostarczał użytkownikowi pożądaną wartość. Zaprojektujemy, wszystkie ekrany, by dać Ci całościowy wgląd w kreację przyszłego programu, jeszcze zanim pliki trafią na produkcję. Następnie skupimy się na Twoich uwagach i akceptacji pojedynczych kreacji, ekranu za ekranem. Nigdy nie limitujemy liczby poprawek, jednak dążymy do osiągnięcia perfekcyjnej wersji oprogramowania opisanego na drodze poprzednich konsultacji. Dbamy więc o to, by wprowadzane zmiany, nie rozmyły pierwotnej koncepcji, która została zaakceptowana i oparta na analizie biznesowej, stanowiąc podstawowy punkt odniesienia dla wszystkich podejmowanych prac. Nie chcemy jej zatracić. Pragniemy pomóc Ci w uniknięciu jednego z najczęstszych błędów – łapania zbyt wielu srok za ogon. Jeżeli więc na drodze dalszych postępów projektowych pojawią się nowe pomysły, zakładamy, że będą one kolejnym krokiem rozwoju aplikacji, po wdrożeniu jej podstawowego, opisanego uprzednio wariantu. Zwykle przygotowujemy po kilka opcji wyboru dla danej funkcjonalności i na drodze testów wybieramy tę najbardziej korzystną. Jest to iteracyjny proces, w którym tworzymy projekt, by następnie poddawać go testom i wprowadzać zmiany, do momentu uzyskania wersji docelowej, którą przekazujemy zespołowi IT. Metoda intensywnej pracy na makietach pozwoli Twojej firmie zminimalizować wydatki, poprzez eliminację błędów już na etapie projektowania, jeszcze zanim do pracy przystąpi zespół IT.

Porozmawiajmy o Projektowaniu UI

Zarezerwuj termin i czekaj aż skontaktujemy się z Tobą. Specjalista z Investcore udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, rozwieje wątpliwości, opowie o tym, jak pracujemy, a także wskaże widełki cenowe planowanego przedsięwzięcia. Umów się na rozmowę z naszym konsultantem już dziś. Ta opcja to świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci porozmawiać o Twoim pomyśle z kompetentną osobą, o obszernym doświadczeniu w dziedzinie produkcji oprogramowania!

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.