Przenieś na górę strony

Języki programowaniaWiedza

jezyki programowania
python

Python

Wymieniając języki programowania, nie można pominąć Pythona. Powstał on we wczesnych latach 90. XX wieku i od początku zawładnął sercami programistów na całym świecie. Jego twórca, Guido van Rossum, stworzył go jako następcę dla języka ABC.

php

PHP

Wykorzystujemy różne języki programowania, w tym PHP. To jeden z popularnych języków wykorzystywanych w szczególności przez twórców stron internetowych i budowania aplikacji webowych, czyli działających w przeglądarce.

javascript

JavaScript

JavaScript to dynamiczny, interpretowany język programowania wysokiego poziomu. Jest to jeden z trzech głównych języków wykorzystywanych do tworzenia stron internetowych, obok HTML i CSS.

c sharp

C#

C# to silny, typowany statycznie, obiektowy język programowania. Został stworzony przez firmę Microsoft jako część platformy .NET w 2000 roku. Biorąc pod uwagę inne języki programowania, C# jest bardzo popularny wśród programistów na całym świecie.

jezyki programowania c plus plus

C++

C++ to jeden z najbardziej popularnych języków, szczególnie używany w rozwijaniu oprogramowania o wysokiej wydajności. Został stworzony jako rozszerzenie języka C – stąd te dwa języki programowania łączy wiele wspólnych założeń.

jezyki programowania c

C

C jest często używany do pisania systemów operacyjnych, jąder systemów operacyjnych, kompilatorów i interpreterów, bibliotek, a także wielu innych rodzajów oprogramowania.

jezyki programowania swift

Swift

Język Swift został stworzony przez deweloperów Apple w 2014 roku. Powstał jako kontynuacja Objective-C, na fali rosnącej popularności Maców i urządzeń mobilnych. Może być używany do tworzenia aplikacji desktopowych, mobilnych i serwerowych.

jezyki programowania go

Go

Język Go, również znany jako Golang, to nowoczesny język programowania stworzony przez firmę Google. Został zaprojektowany tak, aby łączyć efektywność pracy, jaką oferuje pisanie kodu w języku Python, z wydajnością i bezpieczeństwem języków takich jak C++ lub Java.

java

Java

O Javie słyszał każdy, kogo kiedykolwiek interesowały dostępne języki programowania. Java jest popularnym językiem programowania, który został zaprojektowany w celu posiadania jak najmniejszych zależności implementacyjnych. Jest językiem o silnym typowaniu, który jest zarówno kompilowany, jak i interpretowany.