Przenieś na górę strony

Przetwarzanie dźwiękuSztuczna inteligencja

przetwarzanie dźwięku

Natural Language Processing (NLP) – co otrzymasz?

W Investcore wdrażamy rozwiązania z zakresu Natural Language Processing (przetwarzanie dźwięku). Jeżeli wiesz, w jaki sposób technologia ta może być wykorzystana w Twoim biznesie lub chcesz poznać propozycje potencjalnych rozwiązań, jesteś w dobrym miejscu. Nasze działania z  obszaru szeroko pojętej sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego opieramy na gruntownej analizie potrzeb Twojego biznesu. To dlatego jesteśmy w stanie służyć Ci nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale również doradzić  i przewidzieć, w jaki sposób NLP może w najwyższym stopniu wspomóc funkcjonowanie Twojego oprogramowania i zoptymalizować korzyści dla Twojej firmy. Dzięki proponowanym i wdrażanym przez nas rozwiązaniom możesz rozwijać swoją markę szybciej, bez zbędnych nakładów czasu i pieniędzy, a także odkryć do tej pory nieznane płaszczyzny pozyskiwania wpływów. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z Investcore otrzymasz: 

 • Wyniki oparte na Twoich danych i rzetelną, techniczną i specjalistyczną analizę tego, co można z nich uzyskaćwspólnie dobieramy kierunek projektu, a następnie przetwarzamy dane, aby uzyskać wyniki stanowiące satysfakcjonującą odpowiedź na Twoje najważniejsze pytania. Nasza analiza ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu i w których miejscach istnieje przestrzeń do zastosowania rozwiązań AI. Nie uznajemy produkowania software’u dla samej sztuki produkcji. Specjalizujemy się w tworzeniu innowacji będących warunkiem koniecznym do rozwikłania konkretnie zarysowanych problemów. Dlatego nasze produkty są blisko Twoich potrzeb, celów oraz esencjonalnych wymagań Twojej marki w danym momencie. Na koniec, po przeprowadzeniu analizy zwracamy wyniki. Otrzymasz je od nas w formie plików, algorytmów, baz danych wraz ze szczegółowym raportem uwzględniającym przebieg analizy i wnioski.  
 • Własne spersonalizowane narzędzie rozpoznające ludzką mowę w oparciu o które możesz zbudować własną aplikację. Cel może być różny. Wszystko zależy od Twoich idei i pomysłów lub też tego, co ustalimy w wyniku analizy potrzeb biznesowych Twojej firmy. AI daje ogromne możliwości a my jesteśmy otwarci na nietuzinkowe koncepcje, lubimy innowacje. Podobnie, jak w przypadku innych projektów opartych o AI, możemy przetwarzać dźwięk pod kątem wykorzystania w konkretnej aplikacji. W związku z tym projekt NLP może przerodzić się w dalszych krokach w projekt aplikacji na zamówienie.  
 • Propozycję istniejących rozwiązań dobranych specjalnie do Twoich potrzeb analiza, którą przeprowadzamy u początków projektu związanego z obszarem AI ma na celu także uchronienie Twojej firmy przed nadmiarowymi kosztami. Technologie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego cały czas się rozwijają i dlatego niezbędne jest budowanie innowacyjnych programów i narzędzi. Jednak należy mieć na względzie, że nie jesteśmy na początku drogi i możemy wspierać się już istniejącymi rozwiązaniami. To pozwala nam nie budować wszystkiego od zera.  W Investcore nie tylko wykorzystamy przetwarzanie dźwięku, budując dla Ciebie innowacyjne rozwiązanie, ale także wskażemy istniejące produkty, które odpowiednio dostosowane, mogą doskonale sprawdzić się również w Twoim biznesie. Wszystko zależy od specyfiki funkcjonalności, które ma zawierać końcowe urządzenie. Wiemy, że czasami potrzeba czegoś, co działa mniej wszechstronnie niż Siri czy Asystent Google, ale za to jest przystosowane np. do specyficznego żargonu branżowego, albo wymaga uczenia algorytmów pod kątem rozpoznawania mowy konkretnej osoby (nauka akcentu, charakterystycznego sposobu mówienia). W takich sytuacjach również możesz liczyć na Investcore. 

 

Case Studies

Zobacz projekty, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów, wykorzystując przetwarzanie dźwięku. Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi przykładami interface’ów zaprojektowanych przez specjalistów UX i UI z Investcore. Każdy produkt to dla nas jednostkowe, niepowtarzalne doświadczenie, dlatego design oprogramowania i dobór detali za każdym razem są innowacyjne i wyjątkowe.

Przetwarzanie dźwięku – czy warto?

Tak, NLP, czyli przetwarzanie dźwięku to  z całą pewnością technologia warta inwestycji. Investcore to miejsce, w którym pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Te dotyczące samej technologii i obszarów, w których jej zastosowanie stanie się dla Twojego przedsiębiorstwa szczególnie korzystne. Zaczniemy więc od zebrania danych, które pozwolą odpowiedzieć na pytania, czy Twoja firma faktycznie potrzebuje technologii Natural Language Processing oraz gdzie jej potrzebuje. W którym miejscu NLP może przyczynić się do sprawniejszej realizacji projektów, bardziej niezawodnej obsługi użytkownika końcowego oraz czy i w jakim zakresie pomoże Ci wesprzeć wewnętrzne procesy zachodzące w firmie. Prezentowane przez Investcore profesjonalne podejście do projektów związanych z NLP sprawi, że: 

 • Zyskasz możliwość wykorzystania narzędzi AI w swoim przedsiębiorstwie w sposób dokładnie dopasowany do profilu Twojej działalności, najbardziej dostosowany do Twoich jednostkowych oczekiwań i sprofilowany tak, by maksymalnie wspierać Cię w drodze do osiągnięcia celu. W Investcore szanujemy Twój czas i pieniądze. Koncentrujemy się na Twoich wyzwaniach. Nie tylko jesteśmy gotowi stworzyć oprogramowanie skrojone na miarę, zgodnie z Twoimi potrzebami, ale także przeprowadzić research rozwiązań istniejących na rynku i sprawdzić, czy nie istnieje już narzędzie, które po dostosowaniu do wymagań Twojego przedsiębiorstwa idealnie się sprawdzi. Doradzimy, czy Twój pomysł  wymaga budowania software’u od zera, czy też istnieje możliwość oparcia Twojego projektu o działające już systemy.  
 • Otrzymasz dostęp do specjalistów, którzy pracują na danych klienta. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Czyścimy już zebrane dane i zbieramy nowe. Dokonujemy analizy pozyskanych informacji, a następnie na ich podstawie rekomendujemy działania i narzędzia, które mogą okazać się naprawdę pomocne w rozwoju Twojego biznesu. To dlatego, że nigdy nie działamy w ciemno, jesteśmy w stanie poznać szczegółowo esencjonalne wartości Twojej firmy, wyznaczyć jasne i osiągalne cele, poznać grupę użytkowników końcowych, wskazać potencjalne dodatkowe rynki, z których możesz czerpać zyski, a finalnie możemy stworzyć dla Ciebie narzędzie oparte o technologię NLP, dokładnie takie, jakiego potrzebujesz. 
 • Pozyskasz dostęp do ekspertów trenujących modele AI – jest to, bardzo istotne, ponieważ w rzeczywistości bardzo trudno jest samemu wytrenować odpowiednio modele AI. Wymaga to nie tylko dostępu do samych modeli, ale także umiejętności posługiwania się nimi i ich modyfikowania, a przede wszystkim dużej ilości czasu i mocy obliczeniowej. W Investcore posiadamy zasoby sprzętowe i osobowe, więc rozwiążemy ten problem za Ciebie. Zlecając to nam, zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, które zostałyby przeznaczone na samodzielne trenowanie modeli, ale także czas i zasoby osobowe. 

Natural language processing – jakie są koszty?

Wszystkie projekty oparte o Natural Language Processing są wyceniane indywidualnie. Wycenę oraz harmonogram prac uzależniamy od zakresu zadań, na które umówimy się podczas Warsztatu Wymagań. Projekt rozpoczynamy dopiero po Twojej akceptacji kosztów i planu działania. W ten sposób od samego początku wiesz, co zostanie zrobione i za co dokładnie płacisz. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, masz pytania lub pomysły i chcesz omówić je z osobą, która ma doświadczenie i kompetencje w budowaniu  narzędzi AI, już teraz umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą.

Porozmawiajmy o Przetwarzaniu dźwięku

Dzięki rozmowie telefonicznej możesz poznać nasze metody pracy, sprawdzić, czy odpowiada Ci nasza energia oraz uzyskać więcej szczegółów dotyczących „widełków” finansowych projektów opartych o przetwarzanie dźwięku i potencjalnego harmonogramu. Jeśli więc chcesz skonfrontować swoje koncepcje z kimś związanym z branżą software i doświadczeniem w projektach AI, nie zwlekaj i umów spotkanie już dzisiaj!  

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Natural language processing – co to jest?

Pierwszym krokiem do zrozumienia, czym jest przetwarzanie dźwięku jest ustalenie, że NLP to nie tylko syntezatory mowy. W rzeczywistości jest to cała dziedzina AI, która zmierza do uzyskania algorytmów, które będą rozpoznawać, rozumieć i interpretować, a także posługiwać się ludzkim językiem zarówno w mowie, jak i w piśmie. W skrócie jest to obszar prac nad sztuczną inteligencją, którego głównym celem jest to, by warstwa mówiona języka oraz pismo były jak najlepiej rozumiane przez maszyny.  

Jest to dziedzina, która skupia się zarówno na warstwie mówionej języka, jak i na pisanej. Mówiąc jeszcze prościej, przetwarzanie języka naturalnego to dziedzina, która dąży do tego, by ludzki język był maksymalnie zrozumiały dla maszyn. Proces projektów opartych o przetwarzanie dźwięku zawsze odbywa się według tego samego wzorca i mogą dotyczyć zarówno mowy ludzkiej, jak i jej nagrań, a także tekstów generowanych przez boty. Na początku odbywa się rozpoznawanie mowy, czyli rodzaj transkrypcji, której musi dokonać algorytm. Oznacza to, że zawsze z tekstu mówionego musimy uzyskać zapis.

Rozpoznawanie mowy ma miejsce w czasie rzeczywistym. NLP wykorzystujemy w budowie aplikacji, które obejmują chatboty,  takich obszarach jak: osobiści asystenci, chatboty czy systemy O&A, ale także do bardziej skomplikowanych programów ukierunkowanych na edytory i tłumaczenia maszynowe, tworzenie osobistych asystentów i wielu innych. Istotnym punktem, gdy mowa o możliwościach NLP jest analiza sentymentu, czyli umiejętność odebrania przez maszyny informacji odnośnie do konsumenckiego nastawienia do marki poprzez rozpoznanie komunikatu, nacechowania wypowiedzi, tonu lub modulacji głosu.  W dobie stawiania potrzeb końcowego odbiorcy zawsze na pierwszym miejscu jest to wiedza niezwykle cenna, pozyskana w sposób możliwie najskuteczniejszy i najbardziej bezpośredni. 

Oprogramowanie NLP, choć często nie jest to wiedza powszechna, wykorzystywane jest na olbrzymią skalę i pozwala czerpać mnóstwo różnorodnych korzyści. To technologia stosowana w programowaniu chatbotów czy Q&A’ów kategoryzujących pytania użytkowników w celu zaprezentowania najwłaściwszej odpowiedzi czy osobistych asystentów (np. Alexa, Siri, Google Home), dzięki którym użytkownicy mogą komunikować się ze swoimi komputerami. NLP daje także okazje do skorzystania z tłumaczeń maszynowych. AI rozpoznając kontekst wypowiedzi, może przetłumaczyć ją na praktycznie wszystkie języki i kody świata. Tutaj najbardziej znanym wykorzystaniem tej technologii jest Google Translate. Tak, na co dzień za pośrednictwem Google’a korzystamy ze sztucznej inteligencji, a jednak to rozwiązanie nie prezentuje pełni możliwości NLP, gdyż na podstawie odpowiednich danych wyjściowych możemy np. nauczyć maszyny posługiwać się równie slangim, czy gwarą branżową np. związaną z medycyną. To otwiera zupełnie nowe drogi przed wieloma segmentami na rynku.

NLP to również filtry spamu w skrzynce mailowej, mechanizmy wyszukiwarek oraz edytory tekstu oraz wszelka korekta, którą wykonują. Dzięki Natural Language Processing możemy analizować odczucia użytkowników względem firmy poprzez rozpoznawanie nacechowania komentarzy zawartych w sieci lub na nagraniu, automatycznie odpowiadać na telefoniczne prośby użytkowników. Technologia ta poprzez rozpoznawanie komunikatów głosowych i pisanych bywa również nieoceniona w procesie zbierania i automatycznej analizy danych istotnych dla konkretnych przedsiębiorstw np. zajmujących się rekrutacją czy handlem. Istnieją również aplikacje, które są w stanie wyodrębnić z tekstu konkretne informacje np. o stanie zdrowia pacjenta. 

Przetwarzanie dźwięku – co zyskasz?

Jak widzisz zastosowanie NLP jest niewyobrażalnie szerokie i w pewnym sensie ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia, więc jeżeli, masz dzisiaj pomysł na swój produkt i myślisz, że przetwarzanie dźwięku to technologia, która może być dla Ciebie pomocna, skontaktuj się z nami. Umów się na bezpłatną konsultacje z naszym ekspertem i opowiedz nam o swojej koncepcji. Pomożemy w urzeczywistnieniu Twojego planu! Jednal najpierw postarajmy się to podsumować. Przetwarzanie dźwięku może przynieść ogromne korzyści w rozwoju Twojej firmy, a ich charakter zależy silnie od tego, w jaki sposób postanowisz tę technologię zastosować. Są jednak pewne stałe plusy zastosowania technologii w aplikacji, którą możemy dla Ciebie przygotować. Te wartości omówimy już teraz: 

 • Możliwość stworzenia oprogramowania odpowiadającego wprost potrzebom Twojej firmy – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na narzędzie które tłumaczy komunikat na dowolny język na świecie, rozpoznaje słowa kluczowe dla Twojej branży, stanowi dla Twoich klientów wsparcie w ich codziennych zadaniach, i mowa tu zarówno o ich życiu prywatnym, jak i biznesowym, rozpoznaje i posługuje się językiem charakterystycznym dla konkretnego segmentu usług czy też bada zaangażowanie użytkowników oraz ich sentyment względem Twojej marki, przygotujemy taki system dla Ciebie. W swoim portfolio mamy m. in.  PoC dotyczący analizy epikryz lekarskich – lekarz dyktuje, AI rozpoznaje słowa i przetwarza na wersję tekstową, z uwzględnieniem specjalistycznego słownictwa lekarskiego. Podobne rozwiązania oferujemy swoim klientom. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie AI i ML, którzy nie boją się wyzwań, lubią nowości, z przyjemnością poświęcają się pracy nad problemami dotąd nierozwiązanymi przez nikogo. Dlatego niezależnie od poziomu skomplikowania Twojej koncepcji, skontaktuj się z nami – Investcore to odpowiednie miejsce dla Ciebie. Tu przekujemy ideę w rzeczywistość.  
 • Ograniczenie kosztów, czasu i zasobów – wdrożenie mechanizmów NLP do systemów Twojej marki pozwoli Ci zautomatyzować dużą część pracy, a w efekcie zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Co więcej, bazując na rozwiązaniach Natural Language Processing, niezależnie od tego, czy mowa o tłumaczeniach, obsłudze klienta, analizie danych czy innych wariantach, możesz odciążyć część swojego zespołu i przekierować ją do bardziej kreatywnych zajęć, co także wiąże się z oszczędnością zasobów. 
 • Możliwość analizowania nastrojów i nastawienia końcowego odbiorcyo tym punkcie wspominaliśmy już kilkakrotnie, ale należy to powtarzać, ponieważ wszyscy wiemy, ze wszystko skupia się wokół użytkownika. To jego zadowolenie ostatecznie decyduje o Twoim sukcesie, więc nieocenioną zaletą wykorzystywania technologii NLP jest fakt, że jest ona niebywale pomocna w analizowaniu nastawienia odbiorcy do Twojej marki. 
 • Wzmocnienie lojalności klientówużytkownik, rozumiany i słuchany to użytkownik zadowolony. W dzisiejszych czasach, kiedy to konkurencja na rynku jest ogromna, należy nadążać za pragnieniami odbiorców każdego dnia i być maksymalnie blisko ich potrzeb. Wspomniana wyżej analiza sentymentów w dużej mierze automatyzuje to zadanie. Dzięki lepszemu poznaniu swoich klientów jesteś w stanie pełnić usługi na najwyższym poziomie, dokładnie takie, jakich oni oczekują. W efekcie lojalność klientów i użytkowników Twojej aplikacji zwiększa się. 

Tworzymy produkty cyfrowe na zamówienie.
Projektujemy, budujemy i skalujemy rozwiązania dla Ciebie.

Python

PHP

React.js

Swift

Java Script

Natural Language Processing – jak to robimy?

Proces projektów opartych o AI/ML jest zawsze podobny: pozyskanie danych, analiza i przetwarzanie, wyniki. Niemniej, w kontekście rozwiązań związanych z NLP proces wygląda następująco: 

 • 01
  Idea i dane

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

 • 02
  Analiza i przetwarzanie

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

 • 03
  Wyniki

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

01

Idea i dane

Niezmiennie zaczynamy od poznania Twoich esencjonalnych założeń i potrzeb. Chcemy stworzyć narzędzie odpowiadające Ci w stu procentach Dodatkowo poprosimy o próbkę danych do wstępnej analizy (to mogą być pojedyncze pliki źródłowe, bazy danych czy interfejsy zwracające jakiś zakres danych).

02

Analiza i przetwarzanie

Tu następuje wstępna analiza danych i ich ocena pod kątem przydatności do wykorzystania w projekcie. Przedstawiamy zawsze wyniki tej wstępnej analizy i informujemy, jakie wnioski da się pozyskać z danych, które nam dostarczysz. Jeżeli dane są wystarczające, rozpoczynamy proces przetwarzania tych danych, aby uzyskać wstępne wyniki. 
W przypadku przetwarzania dźwięku, następuje tu etap wewnętrznego procesu:  

 • Pozyskanie próbki – tu najczęściej w formie plików dźwiękowych, nagrań lub bezpośrednio w formie ustnej  
 • Analiza dźwięku – tu jest nieco inaczej niż w przypadku obrazów, już ten etap obejmuje uczenie algorytmów pod kątem rozpoznawania mowy konkretnej osoby (nauka akcentu, charakterystycznego sposobu mówienia) lub konkretnego słownictwa (nauka specjalistycznego żargonu). Skupiamy się na technice Speech-to-text.  
 • Rozpoznawanie tekstu – tu pracują kolejne narzędzia AI, tym razem przetwarzające dźwięk na tekst, na podstawie rozpoznanych słów.  
03

Wyniki

Narzędzia zwracają wynik rozpoznania w postaci danych, zapisywanych do bazy lub pliku wynikowego, zawierającego translację wykonaną.

Jak wybrać formę współpracy?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.