Przenieś na górę strony

Warsztaty startoweWarsztat wymagań ReqWorks

Pracownicy omawiają wymagania projektu przy tablicy

Warsztat wymagań ReqWorks

Warsztat wymagań to idealna przestrzeń, by porozumieć się w zakresie Twoich pomysłów i celów. Te kilka dni da Ci możliwość poznania nas i naszego sposobu. To doskonała okazja do przedstawienia założeń Twojego projektu i skonfrontowania ich z grupą ekspertów skupionych wyłącznie na potrzebach Twojej firmy, na jej profilu, charakterze, przyszłości, możliwościach rozwoju oraz docelowo na produkcie, który chcesz pozyskać i jego udziale w realizacji najważniejszych wyzwań stojących przed Twoją marką.
Nasze doświadczenie nauczyło nas, że wielokrotnie liczne kłopoty z doprowadzeniem projektu do końca etapu produkcji wynikają z prostego faktu: specjaliści ds. software’u nie poświęcili wystarczająco dużo czasu, by poznać wymagania klienta. To sytuacja, której warto unikać, ponieważ powoduje stratę czasu i środków, na wprowadzanie kolejnych poprawek, które nie miałyby prawa zaistnieć, gdyby uprzednio klient miał okazję dokładnie opowiedzieć o tym, czego oczekuje i gdyby stworzony został dokładny plan działania. W Investcore nie pozwolimy, by tak się stało. Sprawimy, że otrzymasz dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujesz. Właśnie dlatego przykładamy tak dużą wagę do warsztatu wymagań.

ReqWorks

Dla nas kluczowe są Twoje oczekiwania i wartości. Dlatego stawiamy na jak najlepszą komunikację i szczerą rozmowę. Odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości, wskażemy najlepsze rozwiązania. Sami jednak również będziemy zadawać mnóstwo pytań i poruszymy kwestie, które na pierwszym etapie pracy nad projektem mogą wydawać się – całkiem niesłusznie – nieistotne. Poświęcimy wiele uwagi technicznym zagadnieniom takim jak: mechanizmy logowania, bazy danych, dobór architektury, rozwiązania serwerowe i chmurowe itd. Z doświadczenia w realizacji przeróżnych projektów wiemy, że Twoim zadaniem, jako osoby zarządzającej marką jest myślenie o rozwiązaniach w aspekcie biznesowym, czyli: co aplikacja ma robić? My jesteśmy, by zadbać o aspekt techniczny, czyli, jak ma to robić? Obszary tematyczne, w których będziemy się poruszać w trakcie warsztatów pozwolą Ci uzyskać pewność, że wszystkie najważniejsze cechy projektu oraz zadania stojące przed Twoim produktem zostały przedyskutowane i nie ma mowy o pomyłkach i niedomówieniach na dalszym etapie prac.

Pomożemy Ci wydobyć z Twojej koncepcji esencjonalne cechy finalnego produktu. Razem przekształcimy Twoją idee w dopracowany we wszystkich aspektach projekt działającego software’u. Nie ma dwóch tak samo działających firm, nie może więc istnieć produkt, który zadowoli każdego. Tym samym szczegółowy opis założeń, celów i mechaniki produktu, pozwoli go zindywidualizować i wykrystalizować Twoją ideę, odkryć, co naprawdę jest Ci potrzebne i dzięki czemu uzyskasz najlepsze wyniki.

ReqWorks – korzyści

 • Zrozumienie celów – dzięki warsztatowi wykrystalizują się cele, jakie chcesz osiągnąć dzięki pozyskanemu produktowi. Zarówno Ty, jak i nasi eksperci dokładnie przeanalizujecie, jakie w rzeczywistości funkcje pełnić ma produkt. Pomożemy doprecyzować założenia i zwiększyć efektywność projektu.
 • Opis celów – cele zostaną dokładnie opisane oraz przeanalizowane pod kontem zgodności. Zadbamy o spójność założeń w taki sposób, by dopełniały się wzajemnie i współgrały ze sobą.
 • Mapowanie procesów – nasi konsultanci zadbają o to, by wszystkie procesy oraz ich kolejność zostały określone oraz by różne zespoły będące w projekcie współpracowały ze sobą w ramach ściśle określonego porządku, co pozwoli sprawnie przeprowadzić produkcję oprogramowania.
 • Stworzenie dokładnego planu działania – wraz ze wszystkimi osobami decyzyjnymi omówimy dokładną koncepcję tworzenia oprogramowania, przewidując możliwe komplikacje oraz proponują po kilka rozwiązań potencjalnych problemów. Krok po kroku stworzymy dokładny plan pracy nad produktem.
 • Sprawdzenie kompetencji – dzięki warsztatowi wymagań możesz szybko sprawdzić kompetencje po stronie konsultanta prowadzącego, poznać metody naszej pracy, ustalić, czy chcesz podjąć dalszą współpracę. Zapewni Ci to bezpieczeństwo i na bardzo wczesnym etapie pozwoli zweryfikować dopasowanie pomiędzy Tobą i konsultantem.

ReqWorks – co otrzymasz po warsztacie?

Po warsztatach do Twoich rąk trafi raport będący syntezą wszystkiego, co udało nam się wypracować podczas spotkań. Dzięki temu w każdej chwili możesz wrócić do poruszonych kwestii, odkrytych celów, sprecyzowanych wymagań i proponowanych rozwiązań oraz analiz. W dowolnym momencie możesz wykorzystać wiedzę z warsztatów, sprawdzić, w jaki sposób zostały pojęte Twoje założenia i jak możesz w sposób funkcjonalny przełożyć je na dalszy ciąg pracy nad aplikacją lub oprogramowaniem. Ponadto warsztat ReqWorks zakończysz:

 • Z listą celów – na warsztatach opracujemy dokładną, skończoną i realistyczną wizję celów, które chcesz osiągnąć na drodze realizacji projektu. Określimy tym samym kierunek, w jakim powinna podążać cała rozwijająca się koncepcja.
 • Z konkretną wizją swojego projektu – w trakcie warsztatów zrobimy wszystko, by określić esencjonalne cechy finalnego produktu. Ustalimy, czego w rzeczywistości potrzebujesz, by zrealizować zadania, które stawiasz przed Twoim zespołem.
 • Z pewnością, że całość projektu została przedyskutowana i przemyślana, oraz że założenia projektu przedstawione są w sposób jasny, jednoznaczny i przystępny, dzięki czemu komunikacja między Twoim zespołem a realizatorami projektu bardzo się uprości.
 • Mając za sobą podsumowanie, które przedstawimy wszystkim członkom warsztatu, by każdy mógł się z nim zapoznać i ostatecznie zweryfikować, czy zgadza się ze wszystkimi wnioskami, czy też coś chciałby jeszcze doprecyzować.
 • Z bezpośrednią podstawą do rozpoczęcia prac projektowych – koncepcja produktu jest już gotowa, teraz wystarczy nadać jej kształt!

ReqWorks – czy warto?

Sprawa jest prosta: jeśli masz możliwość poświęcić kilka dni na intensywne warsztaty, które w dłuższej perspektywie pozwolą Tobie i Twojemu zespołowi uniknąć błędów na etapie produkcji softweare’u, to oczywiście, że warto z tego skorzystać. Wyeliminowanie wspomnianych błędów sprawi z kolei, że oszczędzisz czas i pieniądze. Wcześniejsze wykrycie problemów, weryfikacja założeń oraz rozwianie technicznych wątpliwości sprawią, że wszystkie dalsze prace przebiegną według dokładnie określonego planu, co jest jedyną gwarancją, że w procesie realizacji projektu nie pojawią się niespodzianki, które opóźnią jego produkcję lub zwiększą wydatki.

Warsztat wymagań pozwoli:

 • Określić cele Twojego projektu – na warsztatach sporządzimy listę celów, które będą przyświecały kierunkowi rozwoju koncepcji. Cele te muszą być jednoznaczne i realistyczne, a ich lista – skończona. To pozwoli określić, o jaki produkt właściwie chodzi, czego od niego oczekujemy, jakie zadania ma spełniać.
 • Zweryfikować wstępną koncepcję projektu – podczas warsztatu będziemy drążyć, pytać, a następnie podważać odpowiedzi i szukać dziury w całym. Wszystko po to, by sprawdzić, czy wstępne koncepcje i pomysły mają rację bytu w kontekście celów postawionych przed oprogramowaniem, które chcesz opracować. Nie chcemy wpaść w pułapkę tworzenia dla samego tworzenia. Najważniejszy jest cel, więc nie przywiązujemy się do pierwszych pomysłów, ale szukamy tych najbardziej wydajnych.
 • Wykreować spójną wizję produktu – w oparciu o określone cele skonkretyzuje się wizja dokładnie takiego produktu, jaki jest Ci potrzebny. Omówimy jego cechy, doprecyzujemy, czym ma on być i w jaki sposób powinien działać. Zyskać wiedzę odnośnie do aspektów administracyjnych i prawnych, która będzie niezbędna w toku dalszych prac. Określić rozwiązania przy pomocy których produkt będzie realizował określone zadania oraz cele – omówić ich charakter i formy.
 • Sporządzić raport oraz dokumentację, które pozwolą zachować najważniejsze wnioski z warsztatów, dzięki czemu w dowolnej chwili osoby zaangażowane w rozwój produktu będą mogły powrócić do początkowych założeń, by mieć pewność, że ich działania się z nimi nie rozmijają.
 • Usprawnić komunikację między zespołem zleceniodawcy, czyli Twoim, a zespołem, któremu powierzysz realizację projektu. Obydwa zespoły bazować będą na stworzonej podczas warsztatów dokumentacji, co sprawi, że znacznie zmniejszy się liczba nieporozumień.
 • Oszczędzić czas związany z podejmowaniem podstawowych, kluczowych decyzji w toku dalszych przedsięwzięć takich jak projektowanie, tworzenie prototypów i w dalszej perspektywie programowanie.
 • Oszczędzić pieniądze związanie ze zmianami decyzji i poprawkami – ekipa zajmująca się realizacją projektu bazować będzie na uprzednio szczegółowo opracowanych założeniach, dzięki czemu zakres prac zostanie z góry określony.

ReqWorks – jakie są koszty?

Ceny naszych warsztatów opracowaliśmy tak, by były one dostępne także dla małych i średnich firm. Jeśli potrzebujesz doradztwa już na wczesnym etapie budowania przedsiębiorstwa, jesteśmy tutaj także dla Ciebie, a nasze doświadczenie na pewno przysłuży się budowanej przez Ciebie marce. Powiemy Ci, w jaki sposób już na początku systematycznie i świadomie budować przewagę konkurencyjną. Jeżeli chcesz poznać koszty naszego doradztwa i wziąć udział w przygotowanych przez nas warsztatach, umów się na bezpłatną konsultację i opowiedz nam o swojej wizji biznesowej.

Porozmawiajmy o warsztatach ReqWorks

Masz pytania odnośnie do Warsztatu wymagań ReqWorks? Zainteresowała Cię nasza propozycja serii spotkań, podczas których ustalimy esencjonalne cechy Twojego przyszłego produktu? Chcesz poznać koszty i terminy lub umówić się na warsztat? Potrzebujesz odświeżenia designu swojego oprogramowania lub stworzenia leyoutów od samego początku i chcesz wiedzieć, jaki zakres współpracy wchodzi w grę? A może chcesz wykorzystać w swojej firmie potencjał sztucznej inteligencji, ale nie wiesz, jak ugryźć temat? Zamów już teraz bezpłatną konsultację z naszym ekspertem, który udzieli Ci wszystkich kluczowych informacji i odpowie na każde pytanie! Dzięki rozmowie z konsultantem Investcore sprawdzisz, czy wybrany przez Ciebie warsztat jest tym czego potrzebujesz, czy może odpowiedniejsza będzie dla Ciebie inna nasza usługa. Wszystko zaczyna się od rozmowy, więc zaczynajmy!

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ReqWorks – etapy

Nasz warsztat wymagań składa się z kilku etapów, które pozwolą Ci przy współpracy naszych konsultantów dokładnie przeanalizować koncepcję Twojego projektu, a także wytyczyć cele, zweryfikować niespójności, zmaksymalizować efektywność oraz stworzyć dokładny plan wdrożenia:

 • 01
  Koncepcja klienta

  Poznajemy Twoje idee i pomysły i wartości. Chcemy jak najlepiej zrozumieć zamysł projektu i cele, które chcesz osiągnąć.

 • 02
  Analiza i research

  Weryfikujemy realia rynkowe. Zderzamy pierwotne idee z możliwościami technologicznymi i sprawdzamy, czy obmyślony projekt jest tym, czego w istocie potrzebuje Twoja firma.

 • 03
  Wstępna dokumentacja

  Dokumentujemy wstępny zarys funkcjonalności. Sporządzamy listę wymagań i określamy kluczowe przykłady użycia.

 • 04
  Doprecyzowanie zakresu

  Przedstawiamy dokumentację do wglądu. Nanosimy poprawki i zmiany. Konsultujemy zarys projektu z zespołem deweloperskim, by uzyskać rekomendacje odnośnie do sfery IT i odpowiedzi na kluczowe pytania o technologię.

 • 05
  Raport z warsztatów

  Przedstawiamy raport z całości warsztatów. Dokumentujemy ustalenia, listę zdefiniowanych wymagań, plan działania, rekomendacje technologiczne.

01

Koncepcja klienta

Na początku chcemy jak najdokładniej zrozumieć Twoje wartości i przedyskutować wyzwania, jakie stawiasz przed swoją firmą. Etap pierwszy ma charakter intensywnego warsztatu, podczas którego zadajemy dużo pytań, chcąc dobrze poznać i zrozumieć Twoją koncepcję i cel, jaki dzięki niej chcesz osiągnąć. Skupiamy się na rozmowie, doprecyzowaniu zakresu zadań, wyborze funkcjonalności oraz technologii. Rozmawiamy o tym, co zrobić, by projekt funkcjonował dobrze nie tylko w zakresie IT, ale także w sferze prawnej. Domykamy temat wszystkich detali dotyczących produktu. Zgodnie z założeniami, ten etap to około 4 godziny warsztatu.

02

Analiza i research

Na tym etapie do akcji wkracza analityk biznesowy, który ma za zadanie zweryfikować realia rynkowe i sprawdzić, czy projekt, o którym mowa na pewno spełni Twoje oczekiwania i odpowie na realne potrzeby Twojego biznesu. W gruncie rzeczy chodzi o zderzenie technologii z rzeczywistością biznesową i jej wszystkimi zmiennymi. Należy pozyskać dane na temat środowiska, w jakim będzie funkcjonował produkt i sprawdzić, czy projekt w rzeczywistości jest wykonalny, czy może warto znaleźć alternatywne, bardziej wydajne rozwiązanie.

03

Wstępna dokumentacja

W tym miejscu sporządzamy dla Ciebie pierwszą dokumentację, w której zawieramy wstępny zarys funkcjonalności oraz identyfikujemy na piśmie listę wymagań i ewentualnie kluczowe przypadki użycia. Podsumowanie w takim kształcie da wyraz temu, w jaki sposób zrozumieliśmy Twoją ideę. To materiał, który zostanie przedstawiony wszystkim członkom warsztatów, by mogli oni upewnić się, czy wszystko zostało właściwie ujęte w podsumowaniu.

04

Doprecyzowanie zakresu

Przedstawiamy wstępną dokumentację do Twojej analizy, weryfikujemy poprawność i właściwe rozumienie kluczowych treści. Na tym etapie możesz zweryfikować, czy dobrze pojęliśmy Twoje wymagania i czy na podstawie sporządzonych zapisów, jesteśmy w stanie przygotować projekt zgodny ze wszystkimi Twoimi oczekiwaniami. Możesz nanieść poprawki i zmiany, jeżeli okaże się, że przedstawiona dokumentacja nie jest zgodna z Twoją wizją i jeżeli nastąpił rozdźwięk między Twoją koncepcją a naszymi założeniami lub pomiędzy wcześniejszymi ustaleniami a zapisem. To też miejsce na konsultacje technologiczne z zespołem deweloperskim, odpowiedzi na wstępne pytania techniczne oraz rekomendacje technologiczne. To bardzo ważny etap, ponieważ to właśnie on da Ci pewność, że uwzględnione zostały wszystkie Twoje wymagania i wytyczne. Planowane 4 godziny warsztatu.

05

Raport z warsztatów

Na koniec cyklu spotkań otrzymasz raport z całości warsztatów, w którym zawrzemy podsumowanie wszystkich ustaleń, listę zdefiniowanych wymagań, przykładowy plan działania, wytyczne a także rekomendację technologii, które będą najwłaściwsze w procesie wdrażania Twojego produktu. Da Ci to możliwość określenia kosztorysu przed rozpoczęciem dalszych prac nad projektem. Co więcej raport ten jest podstawą do rozpoczęcia dalszych prac, czyli etapu projektowania.

Porozmawiajmy o warsztatach ReqWorks

Masz pytania odnośnie do Warsztatu wymagań ReqWorks? Zainteresowała Cię nasza propozycja serii spotkań, podczas których ustalimy esencjonalne cechy Twojego przyszłego produktu? Chcesz poznać koszty i terminy lub umówić się na warsztat? Potrzebujesz odświeżenia designu swojego oprogramowania lub stworzenia leyoutów od samego początku i chcesz wiedzieć, jaki zakres współpracy wchodzi w grę? A może chcesz wykorzystać w swojej firmie potencjał sztucznej inteligencji, ale nie wiesz, jak ugryźć temat? Zamów już teraz bezpłatną konsultację z naszym ekspertem, który udzieli Ci wszystkich kluczowych informacji i odpowie na każde pytanie! Dzięki rozmowie z konsultantem Investcore sprawdzisz, czy wybrany przez Ciebie warsztat jest tym czego potrzebujesz, czy może odpowiedniejsza będzie dla Ciebie inna nasza usługa. Wszystko zaczyna się od rozmowy, więc zaczynajmy!

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.