Testowanie oprogramowaniaProdukcja aplikacji

frontend developer

Testowanie oprogramowania – co otrzymasz?

Poprawnie przeprowadzony proces testowania oprogramowania to nie tylko sprawdzenie, czy poszczególne funkcjonalności działają tak jak powinny. To seria złożona z powtarzalnych cykli działań, w wyniku których zyskasz pewność, że właściwie i wyczerpująco zostały określone wymagania Twojego produktu, grupa docelowa, czy kod działa prawidłowo i czy wstępne założenia realizowanego projektu nie są błędne i czy nie trzeba ich zweryfikować. W efekcie, w wyniku testowania oprogramowania otrzymasz:

Celem testowania jest: zbudowanie zaufania do wytwarzanego oprogramowania, zapobieganie defektom, wykrywanie defektów i awarii, zachowanie zgodności ze specyfikacją, wymaganiami, mierzenie jakości.

  • Przetestowany, poprawnie działający system – po przeprowadzeniu testów zyskasz pewność, że system Twojego oprogramowania działa prawidłowo. Od razu powiedzmy to wprost: nie ma innej drogi na zdobycie tej wiedzy. W produkcji software’u liczą się wyłącznie poparte badaniami fakty. Chcemy dostarczyć Twojej marce produkt, który działa bez zarzutu, więc nie dopuszczamy żadnych „założeń”. Mimo że albo może właśnie dlatego, że nasz zespół od lat zajmuje się tworzeniem rozbudowanych, innowacyjnych systemów i mamy w tym obszarze naprawdę niemałe doświadczenie, doskonale wiemy, że realizatorzy projektu to ludzie, a ludzie popełniają błędy, nawet jeśli są geniuszami. Dlatego nie chcemy nic przyjmować i zakładać. Chcemy sprawdzać i testować. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zapewnić Ci oprogramowanie, które Cię nie zawiedzie, a właśnie do tego dążymy.
  • Potwierdzenie jakości funkcjonalnej i niefunkcjonalnej oprogramowania – przeprowadzając testy, weryfikujemy, czy zostały spełnione wymagania systemu zarówno te funkcjonalne, jak i jakościowe, ale także ustalamy, czy wymagania zostały właściwie określone. Testowanie oprogramowania to szansa, żeby ostatecznie upewnić się, czy cele, które zostały wskazane na wstępnym etapie realizacji projektu, zostaną osiągnięte przez produkt w formie zgodnej z pierwotnymi ustaleniami.
  • Optymalizację jakości systemu poprzez wczesne wykrycie awarii i usterek – dzięki testowaniu oprogramowania na wczesnym etapie jesteśmy w stanie wychwycić i wyeliminować awarie i usterki. Testy przeprowadzamy w sposób cykliczny. Testujemy prototyp, wychwytujemy błędy, naprawiamy, po czym po raz kolejny poddajemy testom. Proces powtarza się tak długo, aż nie zyskamy pewności, że wrażliwy element działa bez najmniejszych problemów. Jesteśmy w stanie stworzyć prototyp całego oprogramowania lub poszczególnych funkcjonalności. To niezwykle skuteczna i korzystna metoda, która pozwala wykluczyć dysfunkcyjne elementy produktu, jeszcze przed etapem wdrożeniowym, co w efekcie oszczędzi Twojej firmie niespodziewanych dodatkowych kosztów, które mogłyby się pojawić, gdyby konieczne były zmiany i poprawki podczas pracy zespołu IT.
  • Optymalizację oprogramowania pod kątem wymagań wynikających z norm, przepisów prawnych czy standardów branżowych – w dzisiejszych czasach przepisy prawne dotyczące oprogramowania nieustannie się zmieniają. Sam zakres przepisów związanych ze zdobywaniem i przechowywaniem danych jest niezwykle rozbudowany, a nie są to jedyne niuanse, na które należy zwrócić uwagę, wchodząc na rynek z nową aplikacją. Dlatego testowanie oprogramowania, poza oczywistym obszarem weryfikacji działania poszczególnych funkcjonalności i wymagań systemu, obejmuje także testy dotyczące zgodności produktu z obowiązującym prawem, normami i standardami branżowymi. Wiemy, że rozeznanie się w tych tematach nie jest proste i że nie wystarczy zapoznać się z ustawami, by sprawnie poruszać się w kontekście obowiązujących przepisów i ich interpretacjach. W Investcore masz do dyspozycji profesjonalny zespół, który zadba o wszystko w Twoim imieniu, tak by Twoje oprogramowanie zostało właściwie przygotowane do wdrożenia.
  • Wsparcie zespołu doświadczonych specjalistów – testerzy z Investcore posiadają wieloletnie doświadczenie w weryfikowaniu powstającego oprogramowania tak, by było funkcjonalne, odznaczało się najwyższą jakością i odpowiadało obowiązującym normom, standardom i przepisom. Ponadto jest zespół profesjonalistów, którzy świetnie się znają i wzajemnie wspierają, tworząc projekty. Atmosfera wzajemnego zrozumienia, wspólna pasja i zaangażowanie sprzyjają płynnej wymianie wiedzy, spostrzeżeń, pomysłów i wniosków. Jesteśmy przekonani, że praca zespołowa, dyskusje oraz otwartość na opinie pozostałych członków grupy projektowej to klucz do sukcesu oprogramowania. Chcemy, by Twoja marka mogła czerpać z tego korzyści razem z nami, dlatego zapraszamy Cię do współpracy!

Case Studies

Zobacz projekty, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi przykładami interface’ów zaprojektowanych przez specjalistów UX i UI z Investcore. Każdy produkt to dla nas jednostkowe, niepowtarzalne doświadczenie, dlatego design oprogramowania i dobór detali za każdym razem są innowacyjne i wyjątkowe.

Czy warto?

Nie tylko warto. Testowanie oprogramowania to niezbędny element jego produkcji. Tylko dokonując profesjonalnych jakościowych testów, jesteś w stanie ustalić, czy produkt, który finalnie otrzymasz, będzie spełniał właściwie swoje funkcje. Oprogramowanie dla biznesu stanowi wizytówkę firmy, której służy. Każdy wadliwy element zmniejsza zysk płynący z jego posiadania, ponieważ wywołuje negatywne emocje w użytkownikach i osłabia zaufanie oraz lojalność wobec marki. W produkcji oprogramowania nie ma miejsca na przypadki, niedociągnięcia, czy domysły. W Investcore robimy wszystko, by zapewnić Ci najlepszej jakości software, który zmaksymalizuje możliwości biznesowe Twojego przedsiębiorstwa, dlatego nie chcemy zakładać, że wszystko będzie dobrze. Chcemy zyskać pewność, że oprogramowanie działa bez zarzutu. Taką pewność dają wyłącznie dokładnie przeprowadzone testy. Tylko profesjonalne testowanie oprogramowania pozwoli Ci:

  • Zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii podczas użytkowania systemu – każde oprogramowanie, które tworzymy poddajemy cyklom wnikliwych testów. Pozwala nam to na wczesnym etapie wyłapać błędy i je wyeliminować. Produkt jest testowany i w kolejnych etapach cyklu poddawany korektom. Co więcej, na każdym etapie tworzenia i testowania Twojego systemu masz możliwość wglądu w bieżące prace nad nim. Dzięki temu komunikacja odbywa się znacznie sprawniej. Wnosisz swoje uwagi, a my dokonujemy zmian w czasie rzeczywistym, co znacząco skraca czas przygotowania produktu do wdrożenia. Dzięki testowaniu oprogramowania już na wczesnym etapie produkcji jesteśmy w stanie wychwycić usterki i zapobiec przyszłym awariom, a ponieważ odbywa się to jeszcze przed rozpoczęciem prac IT nie powoduje dodatkowych kosztów i pozwala skrócić czas całego procesu powstawania aplikacji.
  • Zyskać pewność, że program, który otrzymają klienci, jest przyjazny dla użytkownika i nie sprawia mu trudności w obsłudze – testowanie oprogramowania obejmuje między innymi obszary UX i UI. Sprawdzamy czy produkt jest sprawny systemowo, ale także, jak odbierają go użytkownicy. Ta wiedza jest kluczowa, ponieważ to właśnie użytkownik, czyli finalny odbiorca oprogramowania oraz wykonawca akcji decyduje o sukcesie Twojego software’u. To jego dobre doświadczenie z aplikacją sprawi, że pozyskasz dodatkowy ruch, natomiast brak zaangażowania odbiorców poskutkuje brakiem zwrotu z inwestycji. Testowanie oprogramowania pod kątem UX pozwala pozyskać informację, w jaki sposób Twoja aplikacja jest postrzegana przez określoną wcześniej grupę docelową: czy jest prosta w obsłudze dla przyszłych użytkowników, czy interfejs jest intuicyjny i przyjazny, czy akcje następują szybko po sobie, czy istotne elementy interfejsu są właściwie wyeksponowane oraz czy grafiki trafiają w gusta osób korzystających z programu. Mówiąc krótko, czy oprogramowanie spełnia oczekiwania użytkowników.
  • Wykluczyć błędne założenia, które mogą zablokować realizację projektu – testowanie pozwala upewnić się i ustalić, czy przyjęte początkowo założenia dotyczące projektu są słuszne. Rozwiązania, które mogą wydawać się perfekcyjnie przemyślane, w wyniku testów czasem okazują się zawodne. Tylko testowanie oprogramowania daje całkowitą pewność, że Twój produkt spełni swoje zadania i pomoże ci w osiągnięciu obranych celów. Niezweryfikowane założenia i przyjęte rozwiązania niepoddane testom mogą spowodować usterki w działaniu aplikacji lub zablokować możliwość realizacji celu, gdy produkt trafi na rynek.
  • Dostosować software do wymogów zewnętrznego regulatora – dzięki testom dowiemy się, czy Twój produkt spełnia normy i standardy branży, a także, czy wszystkie jego elementy są zgodne z obowiązującym prawem. Jako zespół Investcore wiemy, że tworzeniu nowego oprogramowania towarzyszy mnóstwo zadań i spraw organizacyjnych. Wiemy również, że poruszanie się po niuansach technicznych i prawnych stanowi wielkie wyzwanie, a dla osób niezwiązanych z tą tematyką może stanowić przeszkodę nie do pokonania. Nie chcemy jednak, by cokolwiek mogło spowolnić realizację celów biznesowych Twojej marki, dlatego zapewnimy Ci pelne wsparcie również w tych aspektach, doprowadzając Twój software do maksymalnej zgodności z wymogami zewnętrznych regulatorów.
  • Wesprzeć proces wytwórczy, poprzez umożliwienie szybkiej reakcji na problemy, zmiany dzięki bliskiej współpracy testera z programistami i analitykami – tak jak wspominaliśmy wcześniej, przez cały czas trwania prac produkcyjnych masz możliwość nieustannego wglądu do plików podlegających zmianom. Tyczy się to również wszystkich członków zespołu projektowego. Zarówno testerzy, jak i programiści, a także analitycy i UX designerzy mogą na bieżąco śledzić zmiany. To rozwiązanie sprzyja doskonałej komunikacji pomiędzy poszczególnymi grupami specjalistów, a w efekcie szybkiemu wyłapywaniu błędów oraz błyskawicznej reakcji na dostrzegane problemy.

Jakie są koszty?

Praca testera jest wyceniana indywidualnie w zależności od stopnia złożoności systemu, jego charakteru i liczby przypadków testowych (im więcej funkcjonalności tester musi przetestować, tym więcej czasu na to poświęci). Aspektami wpływającymi na szacowanie kosztów testowania mogą być również czynniki procesowe np. w jakim momencie cyklu wytwarzania oprogramowania rozpoczęte zostały testy – im wcześniej tym lepiej. Koszt może wzrosnąć, jeżeli zaistnieje konieczność poprawy defektów powstałych na etapie realizacji nieobjętym testami. Na cenę wpłynąć mogą także inne zmienne: narzędzia, które zostaną użyte, czy jakość zasobów np. dostępność dokumentacji oraz jej prawidłowość, doświadczenie wynikające z poprzednich projektów, podobieństwo projektów, współpraca z interesariuszami. Jeśli więc zainteresowała Cię możliwość testowania oprogramowania, najlepszą opcją dla Ciebie będzie bezpłatna konsultacja z naszym ekspertem.

Porozmawiajmy o Testowaniu oprogramowania

Już teraz możesz umówić termin telefonicznie lub za pośrednictwem formularza. Nasz konsultant odpowie na wszystkie twoje pytania, wspomoże radą, wskaże optymalne dla Twojej firmy kierunki rozwoju, konieczne testy oraz opowie o potencjalnych kosztach i harmonogramie prac. Bezpłatna konsultacja z ekspertem Investcore, to również wspaniała możliwość porozmawiania z osobą, która jest kompetentna i doświadczona w obszarze tworzenia oprogramowania. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby i chcemy maksymalnie pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Dlatego to Ty nadasz kierunek rozmowie. Czekamy na Twoje indywidualne pytania. Jesteśmy tu dla Ciebie, by udzielić na nie wyczerpujących odpowiedzi.

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Testowanie oprogramowania – co to jest?

Testowanie oprogramowania (Software Testing) to, ogólnie rzecz ujmując, weryfikacja zgodności działania oprogramowania z wymaganiami funkcjonalnymi i jakościowymi. Jest zbiorem działań, narzędzi i metod, które mają potwierdzić, że finalny produkt, który trafi do użytkownika, działa bez usterek, które obniżą wiarygodność firmy i zablokują osiągnięcie celu. Właśnie dlatego testowanie oprogramowania jest absolutną koniecznością. Jest to jedyna możliwość, by zdobyć pewność, że produkt będzie perfekcyjnie spełniał swoje zadania. Mówiąc krócej, testowanie oprogramowania umożliwia pozyskanie oprogramowania najwyższej jakości, a to dlatego, że błędy podczas powtarzających się cyklicznie do uzyskania ostatecznej wersji testów zostają wychwycone już na bardzo wczesnym etapie i korekty wdrażane są jeszcze w czasie projektowania i prototypowania programu.

Możliwe jest testowanie całości oprogramowania lub poszczególnych jego części czy funkcjonalności. Niezależnie od tego, na jaką drogę zdecydujecie się wraz z zespołem projektowym, podczas testów dążymy do wykrycia elementów wrażliwych, potencjalnie mogących spowodować kryzys lub awarię. Warto pamiętać, że testowaniu zawsze przyświeca konkretny cel. Nie powinno Cię więc martwić, że zostanie Ci zaproponowane przetestowanie tylko części funkcjonalności. Jeżeli podczas budowy nowego systemu, realizatorzy projektu będą wykorzystywać powszechnie znane rozwiązania lub takie, których używali już we wcześniejszych przedsięwzięciach i wtedy zostały przetestowane, ponowna weryfikacja może nie być konieczna. W takiej sytuacji, rezygnujemy z testów dotyczących tych obszarów, a skupiamy się na dokładnym sprawdzeniu innowacji oraz tych elementów systemu, które zostały napisane na nowo, dedykowane do Twojego projektu.

Dzięki testowaniu otrzymasz najlepszą, najbardziej wydajną i pozbawioną usterek oraz luk wersję swojego produktu. Testy pomogą nam sprawić, że Twoje szyte na miarę oprogramowanie odpowie na wszystkie Twoje potrzeby, spełni wymagania określone na wstępnym etapie i będzie stanowiło źródło korzyści dla Twojej marki. Profesjonalne testowanie oprogramowania pozwoli zyskać przewagę konkurencyjną Twojego systemu, a także uchroni Twoje przedsiębiorstwo przed kryzysami wizerunkowymi i nadprogramowymi kosztami związanymi z koniecznością napraw po etapie wdrożenia i publikacji. Sprawi, że zyskasz produkt spełniający najwyższe standardy.

W Investcore do Twojej dyspozycji oddajemy zespół doświadczonych, kompetentnych testerów, którzy nie tylko przeprowadzą działania testowe, ale również będą na bieżąco raportować o wynikach i dostarczą Ci czytelną dokumentację wyników. Dzięki współpracy testerów i specjalistów UX, nie musisz samodzielnie sprostać podejmowanym w oparcie o morze dokumentacji decyzjom. W całym procesie jesteśmy do Twojej dyspozycji i chcemy maksymalnie wesprzeć Cię w pracy nad softwarem. Wiemy, że wprowadzenie nowej aplikacji jest wrażliwym momentem dla każdego przedsiębiorstwa i wymaga wiele wkładu osób decyzyjnych. Przejdziemy przez te zmiany razem z Tobą, służąc radą i doświadczeniem. Na podstawie wyników testów wspólnie sformułujemy wnioski i omówimy możliwe warianty rozwiązania problemów. Możesz liczyć na naszą pomoc w każdym momencie budowy Twojego oprogramowania.

Niezależnie od tego, czy rekomendowane jest testowanie całości systemu, czy tylko jego elementów, wykonanie testów jest jedyną właściwa drogą dla firmy chcącej wprowadzić nowe rozwiązania. Powiedzmy to dosadnie: testy po prostu trzeba wykonać, by wypuścić na rynek produkt wartościowy. Innej opcji nie ma. Profesjonalne testowanie oprogramowania odpowiada za jego jakość. Nie można zrezygnować z testów, a wiele firm niestety ulega pokusie, bagatelizując ten etap. Zwykle powodem są dodatkowe koszty, które generuje przeprowadzenie weryfikacji software’u. To najczęstszy błąd myślowy. W istocie zaniedbanie testów zwykle kosztuje znacznie więcej. Chodzi o to, że testując swój produkt pozwalasz na wykrycie błędów, jeszcze przed wdrożeniem, co w efekcie minimalizuje konieczność napraw i reorganizacji systemu podczas prac IT lub gdy system zostanie udostępniony odbiorcom. Wtedy zaś zażegnywanie kryzysów jest najdroższe.

W Investcore proponujemy Ci nieustanne testowanie oprogramowania już od bardzo wczesnego etapu jego budowy. Jest to praktyka związana z metodyką DevOps, mająca na celu przeprowadzenie cyklu testowania systemu równolegle z cyklem życia produktu. Dzięki temu rozwiązaniu masz pewność, że wszelkie korekty będą wprowadzane systematycznie, a usterki zostaną wyeliminowane na długo przed rozpoczęciem prac IT

Co zyskasz?

Testowanie oprogramowania jest jedynym sposobem, by zyskać pewność, że wszystkie elementy programu działają tak, jak powinny. Powtarzamy to, bo chcemy, by to wybrzmiało. W tym aspekcie nie ma dróg na skróty, nieprzetestowany system, to system, na którym nie warto się opierać w drodze do realizacji swoich celów, ponieważ jest on niewiadomą, która może ulegać licznym awariom i która bazuje na założeniach, że „wszystko będzie dobrze”. Wyłącznie profesjonalne testy mogą dać taką gwarancję. Bez nich to tylko myślenie życzeniowe. Poza tą jedną najważniejszą, z testowania oprogramowania płynie całe mnóstwo innych korzyści. Dzięki tej usłudze:

  • Zyskasz najwyższej jakości oprogramowanie – przekonasz się, że system, który dla Ciebie tworzymy jest niezawodny i nie będzie generował kryzysów. Upewnisz się, że Twoje oprogramowanie to przykład najwyższej możliwej jakości, która oprócz bezpieczeństwa wizerunkowego i kosztowego, zapewnia Ci przewagę konkurencyjną wobec podobnych produktów, przy produkcji których etap testowania został pominięty. Oprogramowanie, które jest dobrze zaprojektowane i rzetelnie przetestowane, to gwarancja zadowolenia użytkowników finalnych, co ostatecznie decyduje o jego sukcesie.
  • Upewnisz się, że konkretne funkcje działają prawidłowo – testować możemy całość oprogramowania lub jego wybrane części, które są napisane specjalnie dla Twojego projektu, innowacyjne i których działanie może rodzić pytania. Testy pozwalają sprawdzić, czy w procesach z nimi związanych nie występują usterki, czy nie ma w nich błędów i czy właściwie współpracują z resztą systemu.
  • Przekonasz się, że całość systemu działa spójnie – dowiesz się, czy produkt nie zawiera sprzeczności w zakresie wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych oraz czy wszystkie z nich zostały wdrożone w sposób kompletny, zgodny ze wstępnymi ustaleniami, czyli w skrócie, czy produkt jest przystosowany do spełniania zaplanowanych dla niego zadań. Testy pozwolą także ustalić, czy komunikacja pomiędzy poszczególnymi elementami systemu przebiega w sposób płynny, wydajny i pozbawiony błędów.
  • Dowiesz się, czy oprogramowanie zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa – mowa tu o tym, czy aplikacja odpowiednio chroni dane, zarówno Twoje, jak i użytkowników, a także, czy odpowiada wszystkim prawnym wymogom, którym powinien sprostać produkt Twojej firmy. Przetestujemy także, czy system jest odpowiednio chroniony przed atakami z zewnątrz. Mówiąc krótko, przetestujemy Twoje oprogramowanie, pod kątem bezpieczeństwa z każdej możliwej strony, by zapewnić Ci zaufanie do Twojego produktu i ograniczyć stres związany z wdrażaniem nowych technologii w Twojej firmie.
  • Zaoszczędzisz na kosztach utrzymania – produkt odpowiednio przetestowany charakteryzuje się wysoką wydajnością, bezpieczeństwem i przyjaznym, sprawdzonym interfejsem. Jednak przede wszystkim jest stabilny i niezawodny, a to powoduje, że nie zaskoczą Cię dodatkowe koszty IT oraz wydatki związane z naprawami na etapie powdrożeniowym, ponieważ wszystkie błędy takie jak: wady architektoniczne, nieprawidłowości w systemie zabezpieczeń, usterki w zakresie funkcjonalności czy skalowalności wychwycone zostaną już na etapie testów.
  • Oszczędność czasu i zasobów ludzkich – poprawianie oprogramowania już funkcjonującego na rynku jest zdecydowanie bardziej kosztowne niż udoskonalanie aplikacji będących w procesie produkcji. Dotyczy to nie tylko pieniędzy, ale także liczby osób, które zostaną zaangażowane do projektu oraz czasu, który ten projekt pochłonie. Im szybciej nieprawidłowości zostaną dostrzeżone i wyeliminowane, tym mniej nakładów będzie wymagała ich korekta.
  • Pozyskasz zaufanie swoich klientów i użytkowników systemu – testowanie oprogramowania to działanie za kulisami. Użytkownicy nie pochwalą Twojej firmy za to, że przeprowadzisz testy, nie wpłynie to wprost na odbiór marki, ponieważ na zewnątrz nikt nie dowie się, czy testy były przeprowadzone, czy też nie. Dlatego wiele osób decyzyjnych w różnych przedsiębiorstwach, jest skłonnych zdać się na obietnice realizatorów projektu i zaniechać tego etapu. Jednak brak testów jest odczuwalny, ponieważ produkt nieprzetestowany charakteryzuje się dużą wadliwością, która z kolei obniża zaufanie użytkowników do Twojej firmy i oferowanych przez nią usług. Kolejne awarie, błędy, przerwy w działaniu, długi czas reakcji programu na podejmowane przez użytkowników aktywności sprawiają, że irytacja odbiorców rośnie. Pamiętaj, że w ostatecznym rozrachunku użytkownicy widzą Twoją firmę przez pryzmat rozwiązań, jakie im proponujesz. Jeżeli te rozwiązania są bezawaryjne i pozwalają łatwo rozwiązać jakiś problem, zaufanie do Twojej firmy stale wzrasta.

Tworzymy produkty cyfrowe na zamówienie.
Projektujemy, budujemy i skalujemy rozwiązania dla Ciebie.

Python

PHP

React.js

Swift

Java Script

Testowanie oprogramowania – jak to robimy?

  • 01
    Planowanie testów

    Tworzymy plan testów i wybieramy strategię testowania. Dokonujemy specyfikacji środowiska testowego i zakresu testów dla poszczególnych elementów oprogramowania.

  • 02
    Analiza testów

    Określamy warunki testowania, wskazujemy konkretne elementy do testów oraz kompletność i spójność wymagań.

  • 03
    Projektowanie testów

    Określamy poziom ogólności testów dla poszczególnych komponentów software’u.

  • 04
    Implementowanie testów

    Implementujemy testy zgodnie z ustalonymi priorytetami. Przygotowujemy dane testowe oraz konfigurujemy sprzęt i środowisko testowe.

  • 05
    Wykonanie testów

    Przeprowadzamy testy i dokonujemy porównania zaobserwowanych wyników z wynikami oczekiwanymi. Wyniki testów rejestrujemy.

  • 06
    Ukończenie testów

    Podsumujemy doświadczenia z przeprowadzonego procesu testowego. Zebrane wnioski posłużą do dokonania oceny całego procesu.

01

Planowanie testów

Na początku przyjmujemy plan testów i wybieramy strategię testowania. Do zadań zespołu Investcore należeć będzie specyfikacja środowiska testowego i zakres testów dla poszczególnych elementów oprogramowania.

02

Analiza testów

W tym miejscu nasi specjaliści na podstawie przeprowadzonej analizy przedmiotu testów określają warunki testowania. Etap ten obejmuje wskazanie konkretnych elementów, które zostaną przetestowane, określą, czy sprawdzeniu podlegać mają poszczególne funkcjonalności czy może całość systemu, także sprawdzą, czy wymagania jakościowe i funkcjonalne są spójne i kompletne.

03

Projektowanie testów

Na tym etapie określony zostanie poziom ogólności testów dla poszczególnych komponentów software’u. Eksperci z Investcore przedstawią koncepcję przebiegu procesów testowych, techniki, z których będą korzystać oraz przygotują przypadki testowe dla warunków, które zostały określone we wcześniejszych etapach.

04

Implementowanie testów

Ten etap skupia się wokół takich obszarów jak: przypadki testowe, dane oraz środowisko. Czynności związane z przypadkami testowymi będą związane z organizacją kolejności ich wykonywania i implementacji zgodnie z ustalonymi priorytetami. Do przeprowadzenia testów konieczne będzie przygotowanie i zastosowanie danych testowych oraz finalnie skonfigurowanie sprzętu i środowiska testowego.

05

Wykonanie testów

To tutaj zostaną przeprowadzone testy na wytworzonych modułach, a także nastąpi porównanie zaobserwowanych rezultatów przeprowadzonych przypadków testów do oczekiwanych wyników. Pozwoli to zorientować się, czy testowany produkt wykazuje skuteczność zgodną z początkowymi założeniami i czy jego działanie jest prawidłowe. Wyniki testów będą podlegały rejestracji.

06

Ukończenie testów

W tym teoretycznie ostatnim etapie zebrane i podsumowane zostaną doświadczenia z przeprowadzonego procesu testowego. Zebrane wnioski posłużą do dokonania oceny całego procesu. Słowo teoretycznie oddaje jednak fakt, że testy odbywają się cyklicznie do momentu aż testowany produkt okazuje się niezawodny. Czyli ten ostatni etap równocześnie może się okazać punktem wyjścia dla kolejnego procesu testowego, który zostanie zastosowany po wprowadzeniu poprawek. Korekty oraz testy będziemy powtarzać tak długo, aż testowana funkcja będzie działać bez zarzutu

Jak wybrać formę współpracy?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.