Data scienceSztuczna inteligencja

data science

Data science – co otrzymasz?

W Investcore oferujemy Twojej firmie wsparcie z zakresu data science. W ten sposób jesteśmy w stanie objąć Twoją firmę kompleksową opieką. Nasi data scientiści wskażą, jak wykorzystać zdobyte informacje, by przysłużyły się one przedsiębiorstwu. Odpowiemy na pytanie, gdzie tkwi sedno problemów, jak być możliwie najbliżej oczekiwań i potrzeb odbiorców, gdzie leżą potencjalne, niemonetaryzowane źródła dochodów czy jakie są potencjalne kierunki rozwoju Twojej marki w przyszłości. Podsumowując, decydując się na skorzystanie z usługi data science w Investcore sprawi, że uzyskasz korzyści takie jak:

 • Wsparcie specjalistów data science – w biznesie często zdarza się, że dane pozyskane w związku z jakimś przedsięwzięciem są teoretycznie zebrane i powinny wpływać na dalsze działania firmy, a jednak nie wpływają. Dzieje się tak dlatego, że surowych danych jest zwykle ogromnie dużo, panuje w nich chaos i ciężko wyciągnąć z nich jakieś budujące wnioski. Do tego by czytać dane niezbędne jest ich wcześniejsze usystematyzowanie oraz wiedza, która sprawi, że staną się użyteczne. Taką wiedzę mają profesjonalni data scientisci oraz inżynierowie danych. Dlatego ich obecność przy realizacji projektu jest niezbędna. To oni wskazują, które dane są prawdziwie wartościowe, potrafią poddać cały zbiór danych selekcji, a następnie wskazać, co tak naprawdę wynika z zebranych informacji i na jakie potencjalne rozwiązania określonych problemów warto zwrócić uwagę.
 • Kompleksowa opieka – nasi data scientisci stworzą programy zbierające dla Ciebie informacje, a dzięki pracy data inżynierów dowiesz się, jak je wykorzystać. Ponieważ proces pozyskiwania i analizy danych rozbijamy na kilka etapów, w każdym z nich dajemy z siebie wszystko. Możesz więc zdecydować się wyłącznie na usługę pozyskania danych, oczyszczenia ich i przedstawienia PoC, modelowej analizy oraz na rozszerzoną opcję z udziałem data inżynierów, którzy dokonają docelowej analizy i pozyskają docelowe wyniki.

Case Studies

Zobacz projekty, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi przykładami interface’ów zaprojektowanych przez specjalistów UX i UI z Investcore. Każdy produkt to dla nas jednostkowe, niepowtarzalne doświadczenie, dlatego design oprogramowania i dobór detali za każdym razem są innowacyjne i wyjątkowe.

Data science – czy warto?

Oczywiście. W gruncie rzeczy nie ma pewniejszego sposobu, by odkryć, w jakim kierunku powinna rozwijać się marka niż właśnie pozyskiwanie i selekcjonowanie danych. Wykwalifikowanym data scientistom wystarczy zagłębić się w struktury danych gromadzonych przez firmę, by szybko sformułować rekomendacje, które dane są wartościowe dla rozwoju Twojej marki, a które stanowią śmieci i powinny ulec czyszczeniu. Konsekwentne zbieranie danych przez doświadczonych specjalistów data science pozwoli Ci:

 • nabyć niezwykle cenną wiedzę o własnym biznesie – informacje zapisane zewnętrznie, takie, do których w każdej chwili w razie potrzeby możesz sięgnąć i pozyskać wskazówki potrzebne w konkretnym momencie. Bazy danych nie kłamią, niosą w sobie zapis historii Twojego przedsiębiorstwa. Co więcej data scientisci pokierują procesem zdobywania informacji. Przeanalizują dotychczas zebrane dane oraz ich źródła, wskazując te cenne, przynoszące marce najwięcej korzyści, a także rekomendując nowe drogi pozyskania wartościowych danych, które będą stymulować rozwój Twojej marki.
 • wyciągnąć dla swojej marki przydatne wnioski na przyszłość – na podstawie poprawnie zebranych danych możliwe jest odkrycie nieeksploatowanych dotąd przez Twoją markę obszarów korzyści. Często podczas wnikliwego research’u wychodzą na jaw nowe rynki, grupy docelowe czy kanały dotarcia, które dotychczas nie były brane pod uwagę, ponieważ wydawały się zbyt odległe od zagadnień, którym na co dzień poświęcano uwagę w przedsiębiorstwie. Dane to zasób, który pomaga nie tylko poznać dotychczasowych odbiorców i realia biznesowe, ale także pokazuje, czym właściwie firma może się stać, jak daleko sięga jej potencjał.
 • oszczędzić czas i zminimalizować wydatki – w procesie data collection najwięcej czasu poświęca się paradoksalnie nie samemu procesowi zbierania informacji, a ich czyszczeniu, rozdzielaniu wartościowych danych od tzw. danych-śmieci – zanieczyszczeń, które stanowią błąd, są niewiarygodne, pochodzą z niepewnych źródeł. Zaangażowanie w proces profesjonalistów sprawia, że już na etapie rozpoczynającym pozyskiwanie informacji selekcjonuje się ich źródła i określa reguły, według których odbędzie się cały proces. Znacznie ułatwia i skraca to pracę na etapie data cleaning, a co za tym idzie, pozwala zaoszczędzić pieniądze.
 • uzyskać obiektywne dane – wiemy, że dane są wartościowe wyłącznie wtedy, kiedy stanowią esencję, są maksymalnie obiektywne. Tylko w takim wypadku mogą odzwierciedlić prawdziwy obraz rynku, branży oraz społeczeństwa, w którym funkcjonuje przedsiębiorstwo. W efekcie tylko wówczas mogą efektywnie wpływać na kształtowanie strategii firmy i, funkcjonując w zautomatyzowanych modelach AI, przynosić wiarygodne wyniki. Dlatego szkolimy powstające modele z wykorzystaniem bogatych zestawów danych, uwzględniających różne wymagania poszczególnych grup etnicznych, wieku, płci, miejsc zamieszkania, segmentów rynku i wielu, wielu innych.

Data science – jakie są koszty?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Urna non in enim urna porttitor elementum at mauris, nulla. Feugiat mauris fringilla maecenas consectetur tortor, etiam. Mattis mauris enim, ullamcorper nunc dolor nulla. Aliquam rhoncus venenatis, netus feugiat in lectus semper mauris eu. Nec dictum amet semper sed sagittis enim in ornare sit. Cursus cras sed sociis hac cursus nisl. Velit feugiat in pellentesque ut ridiculus amet, mus magna sed. Sagittis eu, quis dictum diam dignissim maecenas risus molestie in. Nunc nunc ornare pellentesque sed diam, pulvinar sit mi nunc. Fermentum, enim integer augue adipiscing tempus gravida auctor nascetur lobortis. Sed magnis feugiat velit sollicitudin. Id tortor, vel tortor leo et luctus volutpat pellentesque. Quis ac quis cum pellentesque sollicitudin porta feugiat orci.

Porozmawiajmy o Data Science

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Data science – co to jest?

Według specjalistów z IBM w najbliższych latach zapotrzebowanie na osoby wykształcone w kierunku data science wzrośnie o około 30%. Można śmiało powiedzieć, że data scientist to zawód przyszłości. Nie jest to szczególnym zaskoczeniem dla osób, które interesują się rozwojem najnowszych technologii. Jak wiadomo w ostatnich dekadach dokonała się prawdziwa rewolucja w obszarze danych. Informacje, które niegdyś pozyskiwało się po wielu miesiącach lub latach pracy, dzisiaj dzięki wielu nośnikom i narzędziom można zebrać w kilka sekund. 

Dane napływają zewsząd. Coraz więcej mówi się o tym, że żyjemy w epoce big data. Co to właściwie oznacza? Właśnie to, że dane pobierane są w każdej chwili i w każdej sytuacji. Odbywa się to poprzez skomplikowane systemy, ale również dzięki zupełnie zwyczajnym, codziennym sprzętom, takim jak smartfony, smartwatche, samochody a nawet pralki i zmywarki. Taka wielka ilość danych zostaje zapisana i podlega stałej weryfikacji. To właśnie big data, czyli różnorodne, wielkie i zmienne zbiory danych. Jednak to nie wyczerpuje definicji. Zbieranie danych nastawione jest na konkretny cel i on również zawiera się w terminie, o którym mowa. Otóż informacje oprócz tego, że są wciąż zbierane, to ulegają także nieustannemu przetwarzaniu i analizie. Ta analiza danych ma na celu wyciągnięcie szybkich i pewnych wniosków, które mają przynieść wymierne korzyści dla biznesu oraz określić dla niego nowe możliwości. Na tym właśnie polega praca jako data scientist. 

W Investcore oferujemy usługi nie tylko z zakresu data engineering, ale także wsparcie specjalistów data science. W ten sposób jesteśmy w stanie objąć Twoją firmę kompleksową opieką. Nasi inżynierowie danych stworzą programy zbierające dla Ciebie informacje, a dzięki pracy data scientistów dowiesz się, jak je wykorzystać. Dzięki odpowiedniej wizualizacji danych odkryjesz nowe, oparte o data science kierunki rozwoju swojej branży. To pozwoli Ci nie tylko nadać właściwy kurs swoim przedsięwzięciom, ale również uzyskać całkiem nowe, niekiedy zaskakujące źródła dochodu. Na podstawie baz danych utworzonych w przeszłości możesz poznać potencjał tkwiący w Twoim biznesie, który do dzisiaj nie zostały skomercjalizowane. 

Potęga tkwiąca w danych objawiła się z całą mocą przy okazji wybuchu pandemii koronawirusa (covid-19). Trzeba przyznać, że sytuacja epidemiologiczna poskutkowała i wciąż skutkuje kryzysem gospodarczym na skalę bez precedensu. Nie trzeba tłumaczyć, jak dalekosiężne miało to konsekwencje dla rynku pracy i międzynarodowego biznesu. W obliczu pandemii wiele przedsiębiorstw musiało zawiesić swoją działalność lub też poddać się gruntownej restrukturyzacji. Wielu właścicieli firm w pośpiechu poszukiwało lub wciąż poszukuje nowych możliwości szybkiego zarobku, które pozwoliłyby nie tylko nadrobić straty, ale także przygotować się na dynamiczne zmiany w przyszłości. Tu właśnie z pomocą pospieszyły bazy danych. 

Data science – co zyskasz?

Dane stanowią źródło wiedzy, które dzisiaj jest najważniejszą „walutą” w biznesie. To właśnie posiadając dane, jesteśmy w stanie dojrzeć łańcuch związków przyczynowo skutkowych, które prowadzą do konkretnych schematów w Twoim biznesie lub powodują określone zachowania użytkowników Twoich produktów. Dlatego profesjonalnie zebrane dane dadzą Ci możliwość:

 • Obrania właściwego kursu dla przedsięwzięć – zbieranie wiarygodnych danych z wartościowych źródeł pozwala postawić przed marką lub konkretnym oprogramowaniem realne i adekwatne cele. Rozwijając firmę nie można za jednym razem osiągnąć wszystkiego. To częsta pułapka, w którą wpadają właściciele biznesów. Chcąc osiągnąć jak najwięcej przy pomocy jednego projektu, tracą z oczu esencjonalne zadania i w efekcie nie pozwalają sobie na zrobienie zdecydowanego kroku, który rozwiązałby poważne problemy, co właściwie wpłynęłoby na postępy marki. Dzieje się tak dlatego, że dotykają wszystkich zagadnień po trochu, żadnego z tematów nie zamykając. Zebranie wymiernych danych wskazuje określone miejsca, które wymagają intensywnej pracy i pozwala się na nich skupić. Tym samym, wiarygodne, obszerne zestawy danych określają kierunki rozwoju firmy, pokazują, które obszary są eksploatowane właściwie, a które wcale. Pozwoli to określić, jakie działania możesz podjąć, by zmaksymalizować korzyści płynące z poszczególnych segmentów, wskazać odpowiednie ku temu metody lub odkryć zupełnie nowe, nieznane dotąd zasoby potencjału np. nowe rynki, nieznane dotąd grupy odbiorcze, produkty, na które istnieje zapotrzebowanie wśród Twoich klientów itp.
 • Odkrycia potencjału marki, nieznanych dotąd kierunków rozwoju – na podstawie baz danych utworzonych w przeszłości możesz poznać potencjał tkwiący w Twoim biznesie, który do dzisiaj nie został skomercjalizowany. Dzięki temu otwierasz swoją firmę na nowe źródła dochodu, sprawdzasz, czego jeszcze pragną Twoi odbiorcy, kim dokładnie są, jakie mają zainteresowania, w jakich miejscach sieci są szczególnie aktywni. Tym samym uzyskujesz wiedzę potrzebną do tego, aby określić, czy istnieją na rynku segmenty, które mogłyby stać się dla Twojej marki nowym obszarem rozwoju.
 • Poznania lepiej użytkowników i klientów – dane to jedyne tak precyzyjne źródło wiedzy o Twoich odbiorcach. Nie ma możliwości poznania klientów i użytkowników produktów oferowanych przez firmę dokładniej niż poprzez generowane przez nich dane. Dane dają Ci niepowtarzalną szansę na zdobycie informacji o rozmaitych sferach życia Twoich klientów, a dzieje się tak dlatego, że w dzisiejszych czasach są generowane na różnych poziomach, przez wiele urządzeń: od komputera używanego w pracy, poprzez telewizję, sprzęt mobilny, smartfony, laptopy, tablety, a nawet sprzęt sportowy i AGD. To sprawia, że możesz bardzo dokładnie określić, kim są osoby, do których kierujesz swój przekaz: skąd pochodzą, w jakim są wieku, jak się identyfikują, do jakiej grupy etnicznej należą, jakie mają plany, aspiracje, zainteresowania, w jakim momencie życia się znajdują, przed jakimi decyzjami stoją, czego potrzebują do rozwiązania swoich problemów i realizacji celów.
 • Określenia źródła problemów marki – niezwykle często nie zdajemy sobie sprawy, dlaczego firma przynosi mniejsze zyski niż założyliśmy lub czemu przyjęta strategia nie sprawdza się wyjątkowo dobrze. Precyzyjne zbieranie oraz oczyszczanie danych z tzw. śmieci daje jedyną możliwość namierzenia newralgicznych punktów przyjętej koncepcji rozwiązań. Czasami z pozoru wszystko wygląda idealnie i tylko pogłębiona analiza napływających informacji sprawia, że na jaw wychodzą błędy w systemie założeń np. nieadekwatność przekazu względem grupy odbiorców, oferowanie produktu rozbieżnego z oczekiwaniami klientów lub kierowanie swoich komunikatów do niewłaściwych użytkowników. Poprawne zestawy danych to klucz do rozwiązania wrażliwych problemów marki, które bez ich analizy mogłyby pozostać niezauważone.
 • Uzyskać całkiem nowe źródła dochodu, oszczędzić pieniądze, czas i zasoby – wszystkie powyższe czynniki z pewnością przełożą się bezpośrednio na zyski. Przede wszystkim data collection to pierwszy krok do odkrycia zupełnie nowych możliwości, w tym nieznanych rynków, na których Twoja marka może zaistnieć, a które dotąd nie były eksploatowane, ponieważ z pozoru nie łączyły się z zakresem codziennych zajęć i raz wytyczonymi metodami oraz strategiami. Dodatkowo korekta błędnych założeń pozwoli na rewizję dotychczasowych sposobów działania i porzucenie tych, które nie przynoszą korzyści. Zamiast tego siły swojego zespołu możesz skierować tam, gdzie rzeczywiście w danym momencie są najbardziej potrzebne. Takie podejście pozwoli Ci uniknąć zbędnych wydatków i straty czasu oraz zasobów ludzkich na kontynuowanie projektów bez perspektyw, a równocześnie da możliwość na skoncentrowanie się na tym, co w istocie jest dla Twojego przedsiębiorstwa najważniejsze. Oszczędności oraz nowoodkryte źródła dochodu bezpośrednio przełożą się na wzrost Twoich zysków.

Tworzymy produkty cyfrowe na zamówienie.
Projektujemy, budujemy i skalujemy rozwiązania dla Ciebie.

Python

PHP

React.js

Swift

Java Script

Data science – jak to robimy?

Usługa data science dzieli się zasadniczo na dwa etapy, z których pierwszy to samo zbieranie danych (data collection), a drugi ich czyszczenie (data cleaning). Zobacz, jak to robimy.

 • 01
  Data collection

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

 • 02
  Data cleaning

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

01

Data collection

Na tym etapie zbieramy dla Ciebie dane. Uczestnictwo naszych specjalistów od data science w całym procesie już na jego początku pozwala wykluczyć niewartościowe źródła oraz opracować metodę, zgodnie z którą pozyskane informacje będą jak najbardziej wiarygodne. Oczywiście nie pozwoli to uniknąć etapu oczyszczania ich na dalszym poziomie prac, ale zaangażowanie w proces ekspertów, wsparcie się ich wiedzą i doświadczeniem pozwala już na starcie określić, które narzędzia i kanały kolekcjonowania danych mogą być dla nas szczególnie pomocne. Również na tym etapie przygotowujemy PoC (proof of concept), czyli modelową analizę, którą możesz wykorzystać w dalszych pracach w przyszłości.

02

Data cleaning

Na tym etapie dokonujemy wstępnego przetworzenia oraz oczyszczania danych. Polega to na odrzucaniu nieistotnych fragmentów, tzw. śmieci i wyselekcjonowaniu informacji o najwyższej wiarygodności. Proces ten wpływa znacząco na poprawę jakości danych, które pozyskaliśmy w etapie data collection. Data cleaning ma na celu dostosowanie danych do późniejszych faz projektu. Przygotowujemy więc dla Ciebie gotowy wartościowy zestaw informacji, który możesz wykorzystać do trenowania modelu i na podstawie którego uzyskasz wiarygodne informacje na temat Twojej marki.

Jak wybrać formę współpracy?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.