Data engineeringSztuczna inteligencja

data engineering

Data engineering – co otrzymasz?

W Investcore oferujemy Ci kompleksowe wsparcie w zakresie data science i data engineering. Nasi inżynierowie danych przygotują dane do wdrożenia w systemie i pomogą wskazać źródła bieżących problemów Twojej marki oraz potencjalne kierunki rozwoju, które wynikają z analizy potrzeb oczekiwań odbiorców oraz doprecyzowania ich grupy. W istocie profesjonalna analiza i przygotowanie danych pozwala także poznać obszary do tej pory niezmonetaryzowane mogące przynieść firmie dodatkowe dochody i korzyści. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usługi data engineering w Investcore sprawi, że pozyskasz:

  • Wsparcie specjalistów data engineering – nawet jeżeli w przedsiębiorstwo zbiera liczne dane i opracowuje strategię działań w oparciu o nie, zdarza się niestety, że wyniki, które zostają osiągnięte nie spełniają oczekiwań w kontekście celów i prognoz. Często dzieje się tak dlatego, że w rzeczywistości, to nie sam proces zbierania danych jest najbardziej kluczowy, a ich właściwe oczyszczenie, przeprowadzenie profesjonalnej analizy oraz właściwe przygotowanie, w taki sposób, by stanowiły wartościową bazę ćwiczeniową dla konkretnego modelu. Jeżeli całość napływających danych zostanie potraktowany, jak skończony zestaw i zaimplementowany w całości z pominięciem data cleaning, data transformation oraz data visualisation, istnieje ogromne ryzyko, że dane zawierać będą informacje pochodzące z niepewnych źródeł i tzw. dane-śmieci. To z kolei z pewnością poskutkuje nieprawidłowym obrazem marki, który nie tylko nie da odpowiedzi na podstawowe pytania o zyski, dodatkowe perspektywy i rozwój firmy, ale wręcz sprawi, że w przyszłości oprogramowanie nie będzie funkcjonowało właściwie i odda błędne wyniki. Odpowiednie usystematyzowanie informacji oraz wiedza i doświadczenie profesjonalnych data inżynierów, rozwiązują ten kłopot. Warto zdecydować się na ich udział w projekcie, ponieważ tylko ich obecność pozwala określić, które dane są prawdziwie wartościowe, a także poddać zbiór danych selekcji i wskazać, co tak naprawdę wynika z zebranych informacji.
  • Kompleksową opiekę – specjaliści data science w Investcore stworzą programy zbierające dla Ciebie informacje, a dzięki pracy data inżynierów dowiesz się, jak je wykorzystać. Ponieważ proces pozyskiwania i analizy danych rozbijamy na kilka etapów, w każdym z nich dajemy z siebie wszystko. Możesz więc zdecydować się wyłącznie na usługę pozyskania danych, oczyszczenia ich i przedstawienia PoC, modelowej analizy oraz na rozszerzoną opcję z udziałem data inżynierów, którzy dokonają docelowej analizy i pozyskają docelowe wyniki, a także opracują dane, tworząc z nich zestaw gotowy do zastosowania w określonym przez wymagania funkcjonalne i jakościowe modelu.

Case Studies

Zobacz projekty, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi przykładami interface’ów zaprojektowanych przez specjalistów UX i UI z Investcore. Każdy produkt to dla nas jednostkowe, niepowtarzalne doświadczenie, dlatego design oprogramowania i dobór detali za każdym razem są innowacyjne i wyjątkowe.

Data engineering – czy warto?

To nie ulega wątpliwości. W końcu zadanie data engineera sprowadza się do oceny zebranych informacji i przygotowania z nich gotowego zestawu, z którego marka może korzystać w swoich aplikacjach i innych typach oprogramowania, by szkolić przygotowywane modele w procesie ML. Jeżeli dane zostaną przygotowane niewłaściwie mogą pojawić się problemy z funkcjonowaniem modelu. Niekiedy uniemożliwia to zaimplementowanie modelu na produkcji. Dlatego z całą pewnością warto zaangażować do projektu zarówno data engineerów, jak i data scientistów. Profesjonalna inżynieria danych poprzedzająca prace nad oprogramowaniem sprawi, że:

  • Zyskasz przemyślaną strategię analizy danych – analizę danych rozpoczynamy od zbudowania dokładnej strategii. Należy ustalić w jaki sposób będzie przebiegał cały proces. Pomaga to uniknąć chaosu i niespodzianek, przewidzieć zmienne i dostosować dostosować do nich system oprogramowania. W tym celu stosuje się metodę znaną jako Eksploracyjna Analiza Danych (ang. EDA – Exploratory Data Analysis). Polega ona na weryfikacji zastanej struktury danych i ustaleniu punktów problematycznych. Inżynierowie dołożą wszelkich starań, by zrozumieć zebrane dane, poznać ich wartości oraz słabe punkty. Odpowiedzieć na pytania, kto jest źródłem danych, kiedy i skąd je dostarcza, co oznaczają dla dalszej analizy poszczególne zmienne, a także, która część danych zawartych w formularzach jest cenna, a gdzie kryją się błędy czy informacje z różnych powodów niewiarygodne.
  • Zebrane dane zostaną właściwie przetworzone – inżynierowie danych posiadają doświadczenie i kompetencje w zakresie przetwarzania danych, dzięki temu zyskujesz pewność, że Twoje dane zostaną właściwie przygotowane do wdrożenia w docelowym modelu. To niezwykle istotne, biorąc pod uwagę, że to właśnie na tych zestawach danych model ten będzie się szkolił. Dobre opracowanie kompletu danych jest punktem wyjściowym do tego, by system działał prawidłowo. Dlatego warto właściwie wybrać osoby, które będą przetwarzać wyjściowe informacje. W Investcore Twój projekt będzie pod opieką specjalistów z dziedziny data science i data engineering. To kompleksowe podejście do problemu sprawia, że jesteśmy w stanie wesprzeć Cię zarówno na etapie pozyskiwania i czyszczenia danych, jak i, tworząc z nich zestawy i przygotowując informacje do wdrożenia w Twoim oprogramowaniu.
  • Wizualizację modelu danych – wizualizacje struktury danych znacznie ułatwiają i przyspieszają analizę. Wyraziście wskazują na to, co jest istotne i na co warto położyć szczególny nacisk. Pomagają zadać właściwe pytania. Wizualizacja jest świetną metodą pomagającą dostrzec mechanizmy i zależności między poszczególnymi obszarami. Co więcej dzięki profesjonalnej wizualizacji łatwo uwidocznić pojawiające się na rynku trendy, co pozwoli nadążyć za oczekiwaniami użytkowników oprogramowania. Jest to przystępny sposób, by lepiej zrozumieć zgromadzone dane bez konieczności wdrażania dodatkowych szkoleń. W Investcore wierzymy w skuteczne rozwiązania i w siłę obrazu. Wiemy, że wizualizacje modelu danych ułatwiają komunikację a dzięki temu sprawiają, że wszyscy wykonują swoje zadania szybciej i poprawniej, co pozwala ograniczyć koszty i czas związane z błędami, których łatwo dało się uniknąć.

Data engineering – jakie są koszty?

Koszty usługi data engineering określamy indywidualnie dla każdego projektu, biorąc pod uwagę skalę problemu i zakres zagadnienia. Jeżeli interesuje Cię nasza oferta lub po prostu chcesz zobaczyć, jak pracujemy, lepiej poznać nasze metody albo omówić swój pomysł z osobą mającą doświadczenie w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych, już teraz umów się na rozmowę z naszym specjalistą. Możesz to zrobić wypełniając formularz obok lub telefonicznie.

Porozmawiajmy o Data engineering

Odezwij się do nas jeśli potrzebujesz rady, chcesz wykupić konkretną usługę lub, jeśli masz koncepcję, ale potrzebujesz rozmowy, by odkryć, jaki ostatecznie może ona przybrać kształt. Możesz to zrobić wypełniając formularz obok lub telefonicznie. Nasi konsultanci to osoby dysponujące doświadczeniem i na co dzień pracujące z danymi – pozyskują informacje, czyszczą je, przetwarzają, analizują. Podstawę w biznesie stanowi rozmowa. Zapraszamy!

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Data engineering – co to jest?

Data engineering to, ogólnie rzecz biorąc, zbieranie danych dla Klienta. Wydaje się to oczywiste, jednak otwarte pozostaje pytanie, dlaczego ta jeszcze niedawno niewielu znana czynność, dzisiaj budzi tyle emocji i czemu tak bardzo potrzebujemy dzisiaj inżynierów danych. Odpowiedź jest dosyć prosta. Otóż nie tak dawno temu dane pozyskiwane były ze stosunkowo niewielu źródeł, a bazy danych można było tworzyć nawet manualnie. Dzisiaj wiele się w tej kwestii zmieniło.

Stwierdzenie, że dane są nową walutą („Data are the new gold.”) jest dzisiaj powszechne i właściwie nikogo już nie dziwi, jednak, co to właściwie oznacza? Otóż to właśnie dane pozyskane w procesie data engineering są punktem wyjścia do wszystkich dalszych działań firmy. To właśnie one pozwalają ustalić, w jaki sposób zachowują się konsumenci poszczególnych rynków. Poprzez właściwą analizę danych pozyskanych w procesie data engineering można określić najważniejsze dla przedsiębiorstwa wytyczne. Na ich podstawie z kolei da się zbudować strategię pozwalającą osiągnąć obrany cel.

Właściwie już dzisiaj bez żadnych wątpliwości możemy stwierdzić, że kluczem do sukcesu w każdej branży jest odpowiednie wykorzystanie danych, które uda się pozyskać. Żyjemy w epoce Big Data. W dzisiejszych czasach generujemy dane nie tylko przez sprzęty takie jak komputer, smartfon czy tablet. Coraz częściej dane gromadzą także przedmioty zupełnie niepozorne, takie jak: pralki, lodówki, odkurzacze, zegarki. To pozwala zbierać dane od użytkownika sieci w jego najbardziej osobistym otoczeniu. Persony, które jesteśmy w stanie skonstruować na podstawie tak szczegółowych danych, pozwalają wyprowadzić data engineering na poziom, na którym nigdy wcześniej nie funkcjonował.

Data engineering – co zyskasz?

Dzięki regularnemu pozyskiwaniu danych jesteśmy w stanie dostarczyć Ci cenne wytyczne dotyczące przyszłości Twojej firmy i kierunku jej rozwoju. I nie chodzi tu tylko o minimalizowanie strat i maksymalizowanie zysków. Chodzi przede wszystkim o nowe formy monetyzacji. Profesjonalna inżynieria danych pozwoli Ci:

  • Poznać perspektywiczne kierunki rozwoju Twojej firmy – warto wiedzieć, że nie wszystkie informacje, których przy pomocy przeróżnych nośników zbiera się całe mnóstwo, są wykorzystywane na bieżąco. Jako że na pierwszym miejscu przedsiębiorców zwykle interesują dane, które dotyczą ich aktualnych działań, informacje, które w sposób bezpośredni ich nie dotyczą, często latami nie są komercjalizowane. Po czasie jednak mogą okazać się przydatne. Jeżeli chcesz, by Twoja firma się rozwijała, inżynieria danych (data engineering) pozwoli Ci poznać niezagospodarowane dotąd obszary, z którymi wiąże się Twoja działalność. Dzięki konsekwentnie gromadzonym informacjom i ich profesjonalnej analizie, przy małym nakładzie pracy, możesz odkryć zupełnie nowe możliwości swojego biznesu.
  • Pozyskiwać wyniki w czasie rzeczywistym – czasy, kiedy po miesiącach pracy siadało się i analizowało skrupulatnie, które działanie przyniosło efekty a które spowodowało straty minęły bezpowrotnie. Dzisiaj codziennie, a nawet kilka razy dziennie możesz spodziewać się raportu i co za tym idzie optymalizować swoje przedsięwzięcia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ we współczesnym biznesie wszystkie czynniki ulegają błyskawicznym transformacjom, a profesjonalne badanie danych i kierunków, w jakich te zmiany podążają umożliwia błyskawiczną reakcję nawet w sytuacjach kryzysowych.
  • Lepiej zrozumieć oczekiwania Twoich odbiorców – aby proces pozyskiwania i analizy danych postępował właściwie w Investcore zatrudniamy zarówno data engineerów, jak i data scientistów. Data engineer pozyskuje dla Ciebie dane a zadanie data scientisty polega na analizie materiału zdobytego w procesie inżynierii danych. To wspólne działanie specjalistów w kierunku przetwarzania danych pozwala uzyskać marce wymierne korzyści. Wiedząc, czego poszukują Twoi Klienci, masz okazję sięgnąć po nowe, zyskowne obszary inwestycji, które dotąd nie były przez Ciebie eksplorowane.
  • Usprawnić komunikację w Twoim przedsiębiorstwie – aktualne, dobrze zwizualizowane dane możesz bez trudności przedstawić pozostałym osobom decyzyjnych w przedsiębiorstwie. W ten sposób data engineering staje się podstawą rozwoju firmy. Może także pomóc zweryfikować wyobrażenie o skali jej działalności. Przygotowane przez Investcore wizualizacje, pozwolą z łatwością zrozumieć wyniki badań i zorientować się, jakie kierunki i cele warto rozważyć w dalszej i bliższej perspektywie czasowej. Najważniejsze jednak, że w danym momencie zarówno Ty, jak i pozostali członkowie zespołu macie dostęp do klarownego materiału, co sprawia, że wszyscy doskonale wiedzą, jaki jest punkt wyjścia dalszych przedsięwzięć, co znacząco ułatwia komunikację w firmie.

Tworzymy produkty cyfrowe na zamówienie.
Projektujemy, budujemy i skalujemy rozwiązania dla Ciebie.

Python

PHP

React.js

Swift

Java Script

MODUŁ PROCES [BRAKUJE TEKSTU]

Jak wybrać formę współpracy?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.