Sztuczna inteligencjaCzym jest?

sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja – zastosowania

Już dzisiaj sztuczna inteligencja wspiera procesy wielu innowacyjnych rozwiązań. Korzystają z niej twórcy technologii mobilnych, wszelkiego rodzaju software’u od złożonych, skomplikowanych systemów związanych z rynkami militarnymi, lotnictwem, ochroną środowiska, szeroko pojętymi produkcją i handlem, medycyną, po inteligentne pralki, odkurzacze, lodówki i zdobywających wielką popularność domowych asystentów. Badania dotyczące sztucznej inteligencji nie ograniczają się do zagadnień informatycznych. By nieustannie rozwijać możliwości AI sięga się do informacji z zakresu psychologii, kognitywistyki, lingwistyki, ekonomii a nawet filozofii.
Z całą pewnością warto również rozgraniczyć pojęcie sztucznej inteligencji od machine learningu. Z założenia sztuczna inteligencja, to złożony system, który dysponuje takimi samymi możliwościami analizy i wnioskowania, co człowiek. Ideałem wręcz byłby wariant, w którym AI jest samodzielna i od człowieka znacznie bardziej rozwinięta. To takie obrazy często możemy zaobserwować w filmach SF. W gruncie rzeczy oczywiście są to możliwości bardzo ciekawe i fascynujące, jednak pozostając w sferze realności rozwiązania AI obecnie są pomocne przy rozwiązywaniu konkretnych problemów i do tego głównie pozostają wykorzystywane. Systemy AI funkcjonujące obecnie mogą zapamiętywać wcześniejsze wybory, uczyć się na ich podstawie i w efekcie zmieniać swoje zachowania. Mogą również naśladować działania człowieka. Jednak wszystkie te technologie są w gruncie rzeczy wariacjami na temat uczenia maszynowego, które w istocie stanowi jeden z wielu elementów, mogących zawrzeć się w sformułowaniu sztuczna inteligencja. Nie zmienia to jednak faktu, że możliwości takich rozwiązań są ogromne.

Usługi AI – na czym polega ich fenomen?

Usługi AI stają się podstawą działań programistycznych. Jesteśmy przekonani, że sztuczna inteligencja AI to przyszłość w dziedzinie budowy oprogramowania. Każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się, jakie konsekwencje niesie za sobą rewolucja AI, czyli jak sztuczna inteligencja zmieni biznes w Polsce i na świecie.

Wyrazistym elementem, na którym opierają się technologie AI oraz równocześnie elementem, który już dzisiaj ma ogromny udział w budowie aplikacji i programów jest samouczenie maszyn i systemów (machine learning – ML). ML daje niewyobrażalne dotąd możliwości firmom z każdej branży, a zakres tych możliwości jest naprawdę olbrzymi. Oprogramowania tworzone w oparciu o usługi AI są szybkie, plastyczne i doskonale dostosowują się do nieustannych innowacji. W Investcore pragniemy dać Ci możliwość skorzystania z technologii natywnych w chmurze z wbudowanymi mechanizmami sztucznej inteligencji. Wytworzymy dla Ciebie oprogramowanie, które błyskawicznie i elastycznie reaguje na zmiany dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji i inteligencji uczenia.

Machine learning (ML) w procesie budowy aplikacji

Usługi AI muszą ewoluować, ponieważ wymagania użytkowników nieustannie rosną. Popularność coraz bardziej złożonych aplikacji sprawia, że warto postawić na automatyczne przetwarzanie danych i machine learning. W związku z tym w ramach usług AI w Investcore wykorzystujemy urządzenia brzegowe, by zoptymalizować proces analizy danych w dziedzinie tworzenia oprogramowania. Inteligentne urządzenia na brzegu sieci zbierają i analizują dane blisko miejsca ich generowania. Sprawia to, że uzyskują wynik w czasie rzeczywistym i w rzeczywistym kontekście, w jakim porusza się użytkownik. W Investcore nie tylko oferujemy innowacyjne usługi AI z zakresu samouczenia maszyn, ale także doradzamy w obszarze wyboru najodpowiedniejszej platformy. Jej wyselekcjonowanie stanowi podstawę zastosowania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Ty i Twoja firma również możecie czerpać korzyści z usługi analizy danych w chmurze i wytwarzać dla swoich Klientów niesamowite innowacje.

Case Studies

Zobacz projekty, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi przykładami interface’ów zaprojektowanych przez specjalistów UX i UI z Investcore. Każdy produkt to dla nas jednostkowe, niepowtarzalne doświadczenie, dlatego design oprogramowania i dobór detali za każdym razem są innowacyjne i wyjątkowe.

Sztuczna inteligencja – czy warto?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Blandit pellentesque nisi nibh leo tristique ultricies dui sit. Adipiscing aenean orci risus mi vestibulum enim libero dui non. Eget risus arcu, enim amet ut orci ac. Luctus massa, suspendisse molestie suspendisse accumsan, nunc, pretium ut. Phasellus mauris pellentesque sit viverra pulvinar lacus, ac. Non senectus id pellentesque interdum faucibus viverra. Tempor posuere ipsum imperdiet faucibus ipsum, morbi ut ornare. Integer vitae libero amet ultrices. Ut sollicitudin arcu bibendum metus sodales diam vitae id odio. Ullamcorper sed enim rhoncus, mattis mollis hendrerit. Fermentum, malesuada ut aliquet adipiscing facilisis.

Sztuczna inteligencja – jakie są koszty?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Blandit pellentesque nisi nibh leo tristique ultricies dui sit. Adipiscing aenean orci risus mi vestibulum enim libero dui non. Eget risus arcu, enim amet ut orci ac. Luctus massa, suspendisse molestie suspendisse accumsan, nunc, pretium ut. Phasellus mauris pellentesque sit viverra pulvinar lacus, ac. Non senectus id pellentesque interdum faucibus viverra. Tempor posuere ipsum imperdiet faucibus ipsum, morbi ut ornare. Integer vitae libero amet ultrices. Ut sollicitudin arcu bibendum metus sodales diam vitae id odio. Ullamcorper sed enim rhoncus, mattis mollis hendrerit. Fermentum, malesuada ut aliquet adipiscing facilisis.

Porozmawiajmy o sztucznej inteligencji

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Sztuczna inteligencja – co to jest?

Usługi AI stają się kluczowymi, najbardziej pożądanymi pozycjami w ofertach firm software house. Nie ma w tym nic dziwnego. Technologie oparte o sztuczną inteligencję podbijają świat już dzisiaj, a wszystkie tendencje rynkowe wskazują na to, że ten obszar programistyczny będzie w przyszłości rozwijał się coraz szybciej.

Sztuczna inteligencja – co zyskasz?

Warto też pamiętać, że machine learning to nie tylko ułatwienie w zewnętrznych projektach firmy. To także nowe możliwości w jej wewnętrznych strukturach. Innowacyjne aplikacje oparte o właściwie dobrane platformy i urządzenia brzegowe pozwolą ci w pełni analizować zapisane w chmurze dane, przyspieszyć procesy wewnętrzne a, co za tym idzie, zwiększyć wydajność każdej oferowanej przez Twoje przedsiębiorstwo usługi. Wdrożenie programów opartych na praktykach AI pozwoli Ci:

 • Zautomatyzować zadania i usprawnić procesy biznesowe – rozwiązania AI umożliwią Ci zoptymalizowanie pracy Twojego zespołu. Dużą część zadań mogą przejąć maszyny, które zautomatyzują czasochłonne, powtarzalne funkcje. Dzięki automatyzacji działania te będą wykonywane ściśle według określonych schematów, co sprawi, że cały proces będzie odbywał się znacznie szybciej. Dzięki temu odzyskasz zasoby ludzkie do pracy w bardziej kreatywnych obszarach.
 • Szybciej i skuteczniej eksplorować pozyskane dane i podejmować skuteczniejsze decyzje biznesowe – dane napływają dzisiaj do Ciebie wieloma kanałami. Jeszcze nigdy istniejące urządzenia nie były tak wydajne w procesie ich zbierania. Dzięki sztucznej inteligencji związanej i data engineering zyskasz możliwość niespotykanej do tej pory skali strukturyzowania danych i zarządzania nimi, co przyspieszy proces podejmowania decyzji w firmie i sprawi, że decyzje te będą trafniejsze i maksymalnie dostosowane do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa oraz korzystających z jego usług klientów.
 • Ograniczyć koszty prowadzenia firmy oraz efektywnie wykorzystywać czas – każda firma efektywnie automatyzująca procesy pracy korzysta z możliwości uwolnienia pracowników od konieczności ręcznego wykonywania żmudnych i monotonnych czynności, co pozwala znacząco podnieść wydajność, skutkiem czego prowadzi do dużych oszczędności kosztów. Ponadto odzyskujesz swój zespół do bardziej rozwojowych czynności i wzmacniasz jego moce projektowe, podnosząc odczuwalnie wydajność swoich działań.
 • Podnieść jakość obsługi i zdobyć zadowolenie klientów – wymienione powyżej korzyści przekładają się spektakularnie na możliwości szybszej i bardziej precyzyjnej realizacji projektów, co z kolei wpływa na zadowolenie klientów i użytkowników, podnosząc prestiż i wzmacniając wizerunek Twojej firmy, a także zaufanie, którym Twoi usługobiorcy darzą Twoje przedsiębiorstwo. Ich potrzeby są zaspokajane szybciej i trafiają dokładnie w ich oczekiwania.
 • Wzmocnić konkurencyjność Twojej firmy – efektywne, szybkie i dokładne realizowanie powierzonych zadań, a także możliwość przekierowania uwagi pracowników na najważniejsze kwestie, niezwiązane z obciążającą i nierozwojową pracą administracyjną sprawia, że konkurencyjność Twojej marki w branży wzrasta.
 • Poprawić atmosferę wewnątrz firmy – to dodatkowa korzyść, która jednak ma wielkie znaczenie podczas codziennej pracy. Tak jak już zostało wspomniane, pracownicy mogą zrezygnować z inwestowania swoich sił w obszary, które spokojnie da się przekazać maszynom. Sprawia to, że zyskujesz dodatkowe osoby do kreatywnych, rozwojowych czynności. Dzięki temu wzrasta zadowolenie pracowników, którzy mogą skupić się na bardziej odpowiedzialnym działaniu i dzięki temu zyskać możliwość samorozwoju i uczestnictwa w poważnych, ciekawych projektach. Rośnie więc ich zaangażowanie, zadowolenie i lojalność wobec firmy.

Tworzymy produkty cyfrowe na zamówienie.
Projektujemy, budujemy i skalujemy rozwiązania dla Ciebie.

Python

PHP

React.js

Swift

Java Script

Usługi AI w Investcore

Usługi AI to nie jedyny, ale niezwykle istotny segment w ofercie naszej firmy. W Investcore opiekujemy się Twoim projektem od etapu idei po etap produkcji. Wspieram również projekty w dalszym rozwoju. W całym procesie analiza danych pełni kluczową rolę. Zapoznaj się z ofertą Investcore w zakresie usług AI.

 • 01
  Data science/Data engineering

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

 • 02
  Deep Learning

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

 • 03
  Computer Vision

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

 • 04
  Natural Language Processing

  Lorem ipsum dolor sit amet, aniconsectetur adipiscing elit. Acibus eget non laoreet eros, eleifend.

01

Data science/Data engineering

Sztuczna inteligencja i każdy związany z nią projekt rozpoczyna się od danych (data). Dlatego powinien brać w nim udział profesjonalny data scientist i data engineer. Data science i data engineering to dwie dziedziny ściśle ze sobą powiązane. Obydwa pojęcia nie oznaczają jednak tego samego, choć pojęcia data science czasem używa się jako nadrzędnego względem data engineering i traktuje jak zbiór czynności, w którym znaczącą część zajmują procesy związane z inżynierią danych. Data engineering, czyli inżynieria danych dotyczy ich pozyskiwania a następnie zaprowadzenia w nich „porządku”. Mówiąc krótko inżynierowie danych zbierają informacje, przetwarzają je, opracowują i strukturalizują w bazach danych. Następnie do dzieła przystępuje zespół data scientistów, których zadaniem jest przy pomocy data engineerów poddać dane analizie i dokonać ich wizualizacji przy pomocy modeli AI.
Należy pamiętać, że, aby wynik analizy danych był wiarygodny, dane muszą zostać odpowiednio przygotowane. Dlatego właśnie właściwa inżynieria stanowi klucz do sukcesu. W modelu AI maszyny będą uczyć się i automatyzować procesy dalszej analizy na danych, które pierwotnie im dostarczymy. Zbiór pierwotnych danych musi więc być uporządkowany i ustrukturalizowany.
Cały proces data engineering + data science można więc podzielić na etapy:

 • data collection – zebranie i przygotowanie danych
 • data cleaning – wstępne przetworzenie, „oczyszczanie” danych, odrzucanie nieistotnych fragmentów, poprawa jakości danych w celu lepszego dostosowania ich do późniejszych faz
 • data transformation – właściwa transformacja danych, przetwarzanie, wykorzystywanie ich w modelach AI
 • data visualization – prezentacja wyników przetwarzania/transformacji
02

Deep Learning

Deep Learning (DL), czyli, spolszczając, Głębokie Uczenie jest zagadnieniem zakresu uczenia maszynowego (ML). DL wykorzystuje zestaw algorytmów zwanych sztucznymi sieciami neuronowymi, inspirowanych ludzkim mózgiem. Składają się one na większy algorytm, który jak dotąd jest najwierniejszym odwzorowaniem zasad działania umysłu człowieka. Funkcję neuronów zawartych w ludzkim mózgu pełnią tu sztuczne neurony, które są niczym więcej jak odpowiednimi działaniami matematycznymi. To właśnie one tworzą sieć w DL Każdy sztuczny neuron jest funkcją matematyczną, która pobiera kombinację danych wejściowych i generuje dane wyjściowe.

To, co kiedyś było innym algorytmem zwanym sieciami neuronowymi w ramach uczenia maszynowego, zyskało sławę pod nazwą Deep Learningu ze względu na współczesną moc obliczeniową GPU. Obecnie większość problemów związanych z AI/ML rozwiązuje się przede wszystkim za pomocą głębokiego uczenia. Wyjaśnienie tego pojęcia jest istotne, ponieważ nie można mylić Deep learningu z Machine Learningiem oraz sztuczną inteligencją. Deep Learning jest podstawą sztucznej inteligencji i najbardziej dopracowaną formą uczenia maszynowego. Struktura sieci neuronowych w DL jest niezwykle złożona i warstwowa. Jej części stanowią warstwy wejściowe, wyjściowe i ukryte. Dzięki takiemu rozwiązaniu na poziomie każdej warstwy dane przekształcane są w informacje, a następnie przekazywane kolejnym warstwom, by tamte mogły podejmować następujące po sobie zadania. Wszystkie rozwiązania związane z pojęciem „sztuczna inteligencja”, które zaproponujemy Ci w ramach naszych usług, będą opierać się właśnie o Deep Learning, dlatego temu zagadnieniu należy poświęcić szczególną uwagę.

03

Computer Vision

Computer Vision, czyli Widzenie Komputerowe to także sztuczna inteligencja, która wykorzystuje algorytmy do zrozumienia obrazów i filmów w taki sam sposób, jak robi to ludzkie oko. Widzenie komputerowe w gruncie rzeczy można określić również jako rozpoznawanie wzorców. A to dlatego, że technologia ta polega w głównej mierze nie na samym odwzorowaniu lub zapamiętaniu obrazu, ale na przypisaniu poszczególnych elementów do konkretnych kategorii. Jest to dziedzina AI, która daje ogromne możliwości, ponieważ nie musi ograniczać się wyłącznie do konkretnych tematów. Obiekty podlegające rozpoznaniu i klasyfikacji mogą mieć dowolny charakter. W dalszej kolejności pomiarowi i analizie podlegają ich cechy. To one ostatecznie decydują o kategoryzacji, czyli właśnie rozpoznaniu obrazu.
W tym wypadku narzędzia AI zwracają wynik rozpoznania w postaci danych, zapisywanych do bazy lub pliku wynikowego, ale również w postaci wizualnej, np. zaznaczenia obiektu na ekranie i podpisania go odpowiednią frazą, podświetlenia obiektu, zaznaczenia jego krawędzi, znalezienia punktów i połączenia ich ze sobą (np. model sylwetki złożony z punktów typu nadgarstek, ramię, szyja, biodro, stopa itd.).
W Investcore mamy doświadczenie z wykorzystaniem Computer Vision w złożonych projektach medycznych. Specjalizujemy się w zastosowaniach tego obszaru AI do szeroko pojętego rozpoznawania i klasyfikowania ludzkiej sylwetki oraz jej poszczególnych części w celu zaproponowania użytkownikom aplikacji wygodnego i pewnego sposobu na poprawę swojego dobrostanu. Jeżeli zainteresował Cię ten temat zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami w linkach: RehaBee i FitnessBee.

04

Natural Language Processing (NLP)

Natural Language Processing (NLP), czyli przetwarzanie języka naturalnego to poddziedzina sztucznej inteligencji, która wykorzystuje algorytmy do rozumienia, interpretowania i manipulowania ludzkim językiem (tekstem i mową). Kluczowy w wyjaśnieniu tego pojęcia jest właśnie nacisk na to, że NLP, to nie tylko syntezatory mowy. Jest to dziedzina, która skupia się zarówno na warstwie mówionej języka, jak i na pisanej. Mówiąc jeszcze prościej, przetwarzanie języka naturalnego to dziedzina, która dąży do tego, by ludzki język był maksymalnie zrozumiały dla maszyn. W badaniach nad NLP wykorzystywane są informacje z obszarów takich jak: W efekcie najważniejszymi obszarami NLP są chatboty, osobiści asystenci, systemy Q&A, tłumaczenia maszynowe, analiza sentymentu, edytory i translatory tekstu oraz wiele innych. Sztuczna inteligencja ma, jak widać, wiele twarzy!

Jak wybrać formę współpracy?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.