Warsztaty startoweWarsztat sztucznej inteligencji AIWorks

Humanoidalny robot współpracuje razem z pracownikami przy laptopie

Warsztat sztucznej inteligencji AIWorks

Usługi AI stają się kluczowymi, najbardziej pożądanymi pozycjami w ofertach firm software house. Nie ma w tym nic dziwnego. Technologie oparte o sztuczną inteligencję podbijają świat już dzisiaj, a wszystkie tendencje rynkowe wskazują na to, że ten obszar programistyczny będzie w przyszłości rozwijał się coraz szybciej. Dlatego właśnie jest to segment, którego nie można ignorować.

Warsztat AI, to cykl spotkań, który przygotowaliśmy dla Ciebie, jeśli myślisz o realizacji transformacji cyfrowej w Twoim przedsiębiorstwie lub w oprogramowaniu Twoich klientów. Jest to opcja idealna dla Ciebie, jeśli zajmujesz się tworzeniem projektów z zakresu sztucznej inteligencji lub uczenia maszynowego oraz jeśli do Ciebie należy ich wdrażanie. Warsztat ten kierujemy więc do specjalistów z dziedziny IT, analityków ale także do osób decyzyjnych, odpowiedzialnych za przebieg przedsięwzięć nierozerwalnie związanych z założeniami AI i ML.

Możemy także przeprowadzić warsztat strategiczny dla liderów zespołów, realnie przystępujących do zagadnienia transformacji cyfrowej. W trakcie warsztatu określimy, w jaki sposób możecie przygotować się do tego wyzwania tak, by cały proces przebiegł sprawnie i został zwieńczony sukcesem.

Wykres przedstawiający schemat działania warsztatu AIworks

AIWorks

Warsztat AI jest dla Ciebie, jeżeli masz konkretny problem do rozwiązania i potrzebujesz specjalistycznych wskazówek lub konfrontacji idei z zespołem doświadczonych realizacji podobnych projektów ekspertów, którzy wskażą Ci właściwe rozwiązania techniczne i zweryfikują, czy przedsięwzięcie w pierwotnym kształcie jest właśnie tym, czego potrzebuje Twoja firma, czy może istnieją inne, bardziej korzystne kierunki rozwoju Twojej koncepcji.
Możesz jednak zwrócić się do nas również w sytuacji, kiedy pragniesz po prostu poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, czym właściwie jest sztuczna inteligencja i jak możesz ją zastosować, by szybciej i skuteczniej osiągać cele stawiane przed Twoją firmą. Warsztat, który Ci proponujemy, odbywa się w formie rozmowy, szkolenia. Chcemy dokładnie poznać Twoje oczekiwania i pomysły, dlatego będziemy zadawać dużo pytań, co pozwoli nam być naprawdę blisko Twojej idei i potrzeb. Przebieg warsztatu uzależniamy właśnie od Twoich wymagań oraz od tego, jak bliski jest Ci temat zagadnień związanych z szeroko pojętą sztuczną inteligencją.

AI a ML – różnice

Usługi AI to nie jedyny, ale niezwykle istotny segment w ofercie naszej firmy. Oferujemy naszym Klientom możliwość wdrożenia oprogramowania, które będzie opracowywało dane, rozpoznawało obrazy, przetwarzało dźwięki a nawet analizowało obrazy medyczne.

W ramach usług AI wykorzystujemy urządzenia, optymalizujące proces analizy danych w dziedzinie tworzenia oprogramowania. Inteligentne urządzenia na brzegu sieci zbierają i analizują dane blisko miejsca ich generowania. Sprawia to, że uzyskują wynik w czasie rzeczywistym i w rzeczywistym kontekście, w jakim porusza się użytkownik. W Investcore nie tylko oferujemy innowacyjne usługi AI z zakresu samouczenia maszyn i AI, ale także doradzamy w obszarze wyboru najodpowiedniejszej platformy. Jej wyselekcjonowanie stanowi podstawę zastosowania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Ty i Twoja firma również możecie czerpać korzyści z usługi analizy danych w chmurze i wytwarzać dla swoich Klientów niesamowite innowacje.

Warto też pamiętać, że machine learning to nie tylko ułatwienie w zewnętrznych projektach firmy. To także nowe możliwości w jej wewnętrznych strukturach. Innowacyjne aplikacje oparte o właściwie dobrane platformy i urządzenia brzegowe pozwolą ci w pełni analizować zapisane w chmurze dane, przyspieszyć procesy wewnętrzne a, co za tym idzie, zwiększyć wydajność każdej oferowanej przez Twoje przedsiębiorstwo usługi.

Pojęcia AI (ang. Artificial Intelligence, czyli sztuczna inteligencja) oraz ML (ang. Machine learning – uczenie maszynowe) są często stosowane zamiennie. Należy jednak pamiętać, że w istocie oznaczają coś innego. Uczenie maszynowe jest w pewnym sensie składową niezwykle pojemnego zjawiska, jakim jest sztuczna inteligencja.

Uczenie maszynowe, to możliwość dokonywania przez maszynę obliczeń i nieustanne podejmowanie nowych, nawet jeśli dane w czasie rzeczywistym ulegają zmianie. Polega to więc na przyznaniu maszynie umiejętności, dzięki której może ona dokonywać ciągłego przetwarzania danych bez ingerencji człowieka. Możliwość samouczenia maszyn jest w rzeczywistości ich mocą obliczeniową, potencjałem obliczeniowym. Zastosowanie ML w projektach programistycznych jest samo w sobie bardzo korzystne. Warto pamiętać, że machine learning to nie tylko ułatwienie w zewnętrznych projektach firmy. To także nowe możliwości w jej wewnętrznych strukturach. Innowacyjne aplikacje oparte o właściwie dobrane platformy i urządzenia brzegowe pozwolą ci w pełni analizować zapisane w chmurze dane, przyspieszyć procesy wewnętrzne a, co za tym idzie, zwiększyć wydajność każdej oferowanej przez Twoje przedsiębiorstwo usługi.

Sztuczna inteligencja to coś więcej niż uczenie maszynowe. Są to złożone procesy, w ramach których maszyny podejmują funkcje, mogące być utożsamiane z procesami zachodzącymi w ludzkim umyśle. Odbywa się to na bazie uczenia maszynowego, lecz jest znacznie bardziej rozwinięte. Maszyny w procesach sztucznej inteligencji mogą wnioskować, podejmować interakcje, współpracować. Badania nad granicami rozwoju AI trwają nieprzerwanie i każdego roku prezentowane są nowe coraz bardziej interesujące rozwiązania. Oprócz Machine Learningu ze sztuczną inteligencją wiążą się tak naprawdę wszystkie powszechne w użyciu pojęcia takie jak: Big Data, Business Intelligence (BI), Deep Learning. Każdy z nich stanowi element, bez którego sztuczna inteligencja nie ma prawa zaistnieć, jednak procesy AI są znacznie bardziej złożone od nich.

AIWorks – korzyści

 • Lepsze zrozumienie, czym jest sztuczna inteligencja – podczas warsztatów dołożymy wszelkich starań, by maksymalnie przybliżyć Ci pojęcie sztucznej inteligencji oraz inne z nią związane. Czym różni się ona od poszczególnych procesów, które się z nią łączą lub do niej przynależą (np. ML, BL, DL) Chcemy pokazać Ci, jak działa AI, czym jest oraz co pozwala osiągnąć w biznesie.
 • Walidacja idei – jeżeli masz pomysł z zakresu AI, który chcesz wdrożysz lub próbujesz wybrać jedną z kilku koncepcji. Pomożemy Ci w walidacji idei. Możesz zaufać specjalistom z Investcore, ponieważ od lat uczestniczą oni w realizacji złożonych projektów związanych z zakresem sztucznej inteligencji. Bazując na swoim doświadczeniu i praktycznej wiedzy, nasi specjaliści pomogą Ci określić, czy produkt, o którym myślisz sprawdzi się w Twojej firmie, czy jest w istocie najbardziej korzystną z opcji, jakie są jego potencjalne ograniczenia, a jakie możliwości na drodze stawianych mu wyzwań.
 • Wiedza projektowa – jeżeli przygotowujesz się do realizacji projektu z zakresu AI, poprowadzimy dla Ciebie warsztat strategiczny, w którym podpowiemy, w jaki sposób skutecznie realizować tego typu przedsięwzięcia. Wiemy, że zmiana oprogramowania i transformacja przedsiębiorstwa jest zadaniem niezwykle wymagającym, dlatego jesteśmy dla Ciebie, by służyć Ci swoją wiedzą i dzielić doświadczeniem. Na przykładzie twojego przedsiębiorstwa wskażemy, jak prowadzić projekt AI, zarządzać zmianą, przetwarzać dane oraz wdrażać rozwiązania AI w organizacji.
 • Aspekty etyczno-prawne – jak pewnie się domyślasz, realizacja projektów z dziedziny AI niesie ze sobą wiele interesujących choć obiektywnie trudnych zagadnień z zakresu etyki i prawa. pomożemy Jak w sposób etyczny pozyskiwać dane? Jak je przetwarzać? Co się stanie, na kogo spadnie odpowiedzialność, jeśli wbrew założeniom AI wyrządzi pewne szkody? Te i inne kwestie związane z etyką biznesu w dziedzinie AI poruszymy na naszych warsztatach. Przygotujemy Cię na rozmaite ewentualności i pokierujemy, w jaki sposób zapewnić swojemu projektowi dobre zaplecze prawne.
 • Wstępna analiza porównawcza – dajemy Ci możliwość skorzystania z analizy danych, które obecnie posiadasz. Dzięki temu na wstępnym etapie uzyskasz informację odnośnie do ich jakości mocnych i słabych stron czy przydatności w kontekście modeli AI. Dokonamy porównania danych, które obecnie posiadasz z tymi, których wymaga konkretny, wybrany model AI.

AIWorks – co otrzymasz po warsztacie?

Na koniec warsztatu przygotowujemy dla Ciebie rodzaj podsumowania, w którym zostaną zawarte najważniejsze kwestie, które wypłynęły podczas szkolenia (podsumowanie będzie przykładowo zawierać następujące elementy: określenie, jak zrozumieliśmy Twój problem lub ideę, wskazanie, jakie wspólnie wyciągnęliśmy wnioski oraz wyszczególnienie odpowiedzi na kluczowe pytania, jakie się pojawiły). Jednak warsztat AI zapewni Ci znacznie więcej.

 • Wstępna analiza case study – cały warsztat przygotowujemy specjalnie dla Ciebie, pod konkretne case study. Wszystkie treści i przykłady odnosimy bezpośrednio do Twojej jednostkowej sytuacji, Twoich oczekiwań, wymagań, potrzeb i wartości.
 • Wstępna analiza porównawczą danych – jeżeli posiadasz wejściowe dane i dostarczysz nam je przed spotkaniem, ekspert z naszego zespołu przeanalizuje je indywidualnie i oceni pod kątem wykorzystania w modelach AI. Dzięki temu pozyskasz nie tylko wiedzę o wymaganej jakości, zakresie i formacie danych, ale także gotową odpowiedź na pytanie czy dostarczone przez dane spełniają wytyczne wybranego modelu AI.
 • Szerszą wiedzę na temat AI – podczas warsztatu dołożymy wszelkich starań, by dostarczyć Ci wartościowe informacje dotyczące realizacji projektów AI, natury samego zjawiska, niezbędnych pojęć oraz kluczowych odpowiedzi na pytania, które nam zadasz. W rzeczywistości to Ty kreujesz formę i zakres warsztatu, a wszystkie treści, które Ci przekażemy będą tymi, które są Ci niezbędnie potrzebne do przeprowadzenia transformacji oprogramowania.
 • Opis wymagań, które musi spełnić Twoja firma, rozpoczynając projekt oparty o AI – na AIWorks pozyskasz konkretne informacje i wskazówki, dotyczące tego, co należy zrobić, aby rozpocząć projekt AI, jak się przygotować, jak zebrać i przetworzyć dane oraz wstępne wytyczne, jak przez przeprowadzić proces projektowy.

Case Studies

Jesteśmy specjalistami w dziedzinach AI i ML. Poznaj nasze realizacje, w których wykorzystaliśmy potencjał uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Zwiększ wydajność procesów zachodzących w Twojej firmie i zapewnij sobie dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań, podnosząc przewagę konkurencyjną swojej marki. Zobacz, jakie rozwiązania wdrożyliśmy u swoich Klientów i co możemy zrobić dla Ciebie.

AIWorks – czy warto?

Usługi AI stają się podstawą działań programistycznych. Jesteśmy przekonani, że sztuczna inteligencja AI to przyszłość w dziedzinie budowy oprogramowania. Każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się, jakie konsekwencje niesie za sobą rewolucja AI, czyli jak sztuczna inteligencja zmieni biznes w Polsce. Samouczenie maszyn i systemów daje niewyobrażalne dotąd możliwości firmom z każdej branży, a zakres tych możliwości jest naprawdę olbrzymi. Oprogramowania tworzone w oparciu o usługi AI są szybkie, plastyczne i doskonale dostosowują się do nieustannych innowacji. Dlatego uważamy, że Warsztat AI oferowany przez Investcore będzie użyteczny dla każdego, kto zdecyduje się wziąć w nim udział. Skorzystanie z AIWorks pozwoli Ci:

 • Dostrzec najlepsze dla Twojego biznesu rozwiązania z zakresu AI – wiedza, którą pomożemy Ci zdobyć pozwoli Ci skorzystać z technologii natywnych w chmurze z wbudowanymi mechanizmami sztucznej inteligencji czy stworzyć aplikacje, które dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji i inteligencji uczenia, błyskawicznie i elastycznie będą reagowały na zmiany w warstwie danych oraz technologii.
 • Poddać walidacji bieżące pomysły – rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, z racji swojej popularności wydają się niekiedy antidotum na wszystkie problemy firmy. Warto jednak pamiętać, że transformacja cyfrowa kosztuje i mowa tu nie tylko o pieniądzach, ale również o czasie i zasobach. To nie takie proste pozbyć się dawnych przyzwyczajeń i postawić na zupełnie nowe funkcjonalności, przeszkolić zespół i wszystkiego się nauczyć. Dlatego podczas AIWorks porozmawiamy o możliwościach, które AI daje Twojej marce, ale także zastanowimy się, czy koncepcje, które narodziły się do tej pory są słuszne i czy poziom ich złożoności planowanego oprogramowania jest adekwatny do istoty zakładanych celów. Pomożemy Ci określić warianty rozwiązań i wybrać najlepsze z nich.
 • Dokonać analizy danych pod kątem wdrożenia rozwiązań AI – rozwiązania AI wymagają pierwotnie obszernego zasobu wartościowych danych. Konkretny model AI wymagać będzie innego ich zakresu. Dlatego pomożemy Ci stwierdzić, czy dane pozyskiwane przez Twoją firmę są wystarczające, by przystąpić do wdrażania rozwiązania, czy też należy je zweryfikować i uzupełnić.
 • Zaktualizować wiedzę – usługi AI muszą ewoluować, ponieważ wymagania użytkowników nieustannie rosną. Dodatkowo każdy model AI ma konkretne, odmienne od reszty wymagania. Popularność coraz bardziej złożonych aplikacji sprawia, że warto postawić na automatyzację przetwarzania danych i machine learning. Łatwo jednak pozostać w tyle za innowacjami. Doskonałą okazją, by się podszkolić, obeznać z nowymi możliwościami i sprawdzić, w jaki sposób mogą one okazać się przydatne w Twojej firmie będą właśnie warsztaty z ekspertami z Investcore.
 • Porozmawiać z ekspertami obeznanymi z najnowszymi technologiami z zakresu AI – warto zaufać specjalistom z Investcore, ponieważ przemawia za nimi rzetelna wiedza i lata doświadczenia w realizacji nieoczywistych, złożonych, multitechnologicznych projektów, wykorzystujących procesy charakterystyczne dla dziedziny AI.

Jakie są koszty?

Jeśli zainteresował Cię oferowany przez Investcore warsztat AIWorks, skorzystaj możliwości telefonicznej rozmowy z naszym ekspertem. Podczas bezpłatnej konsultacji możesz dopytać o szczegóły, opowiedzieć o swoim pomyśle, dowiedzieć się, jak przebiegają warsztaty, w jaki sposób będziemy odnosić się do Twojej koncepcji i co przez to zyskasz. Dodatkowo konsultant odpowie na pytania o koszty i przedstawi możliwe terminy szkolenia. Wszystko zaczyna się od rozmowy, więc porozmawiajmy!

Porozmawiajmy o warsztatach AIWorks

Chcesz wykorzystać w swojej firmie potencjał sztucznej inteligencji, ale nie wiesz, jak ugryźć temat? Zamów już teraz bezpłatną konsultację z naszym ekspertem, który udzieli Ci wszystkich kluczowych informacji i odpowie na każde pytanie! Dzięki rozmowie z konsultantem Investcore sprawdzisz, czy wybrany przez Ciebie warsztat jest tym czego potrzebujesz, czy może odpowiedniejsza będzie dla Ciebie inna nasza usługa. Wszystko zaczyna się od rozmowy, więc zaczynajmy!

Warsztat wymagań – etapy:

AIWorks to cykl spotkań mający na celu jak najszerzej zaprezentować Ci zagadnienia z dziedziny sztucznej inteligencji oraz korzyści, które możesz dzięki nim czerpać w swoim biznesie. Aby szkolenie przyniosło Ci jak najwięcej korzyści i wiedza została przekazana w sposób zrozumiały i uporządkowany podzieliliśmy warsztat na następujące etapy skoncentrowane wokół konkretnych zagadnień:

 • 01
  Omówienie technologii

  Dostarczymy Ci niezbędnych informacji dotyczących zagadnienia AI oraz technologii, które są z nim związane.

 • 02
  Transformacja cyfrowa

  Omówimy problem wprowadzania rozwiązań AI do organicacji. Powiemy Ci, jak przygotować się na skoordynowanie prac wokół transformacji cyfrowej w Twojej firmie.

 • 03
  Prawo i etyka

  Wskażemy, jak przygotować odpowiednie środowisko prawne wokół rozwiązań z dziedziny AI w Twojej firmie. Poruszymy również najważniejsze kwestie dotyczące etyki biznesu.

 • 04
  Analiza porównawcza

  Przeprowadzimy analizę dostarczonych przez Ciebie danych pod kątem ich jakości oraz adekwatności względem wymagań konkretnego modelu AI.

01

Omówienie technologii

Na tym etapie zrobimy wszystko, by w przystępny sposób dostarczyć Ci niezbędne informacje, dotyczące technologii sztucznej inteligencji. Mając na względzie specyfikę Twojej branży, przedstawimy propozycje konkretnych rozwiązań AI (PoC) o różnych zastosowaniach, które mogłyby stanowić odpowiedź na konkretne wyzwania stojące przed twoją firmą w danym momencie. Nie musimy jednak ograniczać się do tego. Patrząc szerzej, jesteśmy w stanie pokazać Ci możliwości AI, które mogą stać się inspiracją w podjęciu decyzji o wdrożeniu oprogramowania z elementami sztucznej inteligencji w organizacji oraz kierunki, w których warto rozwijać tę technologię w obrębie Twojego biznesu.

02

Transformacja cyfrowa

Omawiamy szerszy kontekst wdrażania AI w organizacji. W tym ekonomiczne i społeczne perspektywy transformacji cyfrowej, zasady zarzadzania zmianą czy zasady realizacji projektu wdrożenia AI w organizacji. Dzięki temu etapowi zyskasz wskazówki, na co zwrócić uwagę, przygotowując się do podjęcia transformacji, jak przeprowadzić ten proces w swojej firmie oraz jak opracować strategię w taki sposób, bo zmiana zakończyła się sukcesem.

03

Prawo i etyka

Sztuczna inteligencja to technologie, które niosą ze sobą całe mnóstwo korzyści. Warto jednak pamiętać, że jest to temat, który budzi całe mnóstwo kontrowersji i dylematów natury prawnej. Dlatego, wdrażając projekt związany z AI należy mieć świadomość, że trzeba zbudować dla niego stabilne prawne zaplecze. Na tym etapie warsztatu porozmawiamy o uwarunkowania prawnych wdrożenia AI organizacji. W zakres tego zagadnienia wchodzą także zasady pozyskiwania i przetwarzania danych na potrzeby trenowania modeli AI. Podpowiemy również, jak sprostać wymaganiom dotyczącym zapewnienia zgodności AI z zasadami etyki oraz jak prezentują się zasady ograniczenia odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez AI.

04

Analiza porównawcza

Kolejny etap poświęcamy przedstawieniu wymagań stawianych przez różne modele AI. Tutaj weryfikujemy jakość dostarczonych nam przez Ciebie danych, oceniamy je, weryfikujemy ich mocne i słabe strony, dajemy wytyczne, jak poprawić i uzupełnić dane, by tym samym usprawnić projekt. Jeżeli w trakcie warsztatów okaże się, że w niedalekiej przyszłości chcesz przystąpić do realizacji swojego projektu AI, to w tym etapie znajdzie się również miejsce na omówienie harmonogramu potencjalnego projektu i tego co jest potrzebne do rozpoczęcia projektu AI.

Porozmawiajmy o warsztatach AIWorks

Chcesz wykorzystać w swojej firmie potencjał sztucznej inteligencji, ale nie wiesz, jak ugryźć temat? Zamów już teraz bezpłatną konsultację z naszym ekspertem, który udzieli Ci wszystkich kluczowych informacji i odpowie na każde pytanie! Dzięki rozmowie z konsultantem Investcore sprawdzisz, czy wybrany przez Ciebie warsztat jest tym czego potrzebujesz, czy może odpowiedniejsza będzie dla Ciebie inna nasza usługa. Wszystko zaczyna się od rozmowy, więc zaczynajmy!

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Program partnerski

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.