Dobór technologiiProjektowanie produktów

dobór technologii

Dobór technologii – co otrzymasz?

W Investcore robimy wszystko, by Twój software był maksymalnie wydajny i odporny na usterki. Dlatego wiemy, jak ważny jest właściwy dobór technologii. Jesteśmy gotowi nie tylko wziąć na siebie budowę oprogramowania, ale także wskazać rozwiązania, które w przypadku Twojego produktu sprawdzą się najlepiej. Decyzja o skorzystaniu z usługi doboru technologii w Investcore, sprawi, że pozyskasz:

 • Rekomendacje technologii dedykowane do Twojego projektu – zarekomendujemy Ci narzędzia dostosowane do realiów produkcji i budżetu. Wspólnie dobierzemy technologie idealne do rozwiązania Twojego problemu, odpowiadające na Twoje potrzeby. Nie każda technologia nadaje się do wszystkiego. Nawet jeżeli nie czujesz się pewnie w tym obszarze, my doskonale wiemy i powiemy Ci, kiedy lepiej zdecydować się na php, a kiedy na c++. Przeprowadzimy Cię bezpiecznie przez niełatwy proces decyzji na tym polu.
 • Kilka możliwości technologicznych – wyłączając specyficzne przypadki, kiedy dobór technologii jest oczywisty i nie warto mnożyć kolejnych rozwiązań, ponieważ z góry znamy odpowiedź i narzędzia, o których mowa są dobrze sprawdzone w projektach o podobnych zapotrzebowaniach do Twojego, zawsze staramy się rekomendować co najmniej dwie technologie, aby dać Ci możliwość wyboru. Przedstawiamy wady i zalety, omawiamy niuanse każdej z technologii i tłumaczymy je w przystępny sposób.
 • Rzetelną analizę techniczną – analiza techniczna stanowi uzupełnienie analizy biznesowej oraz systemowej. Analiza biznesowa odpowiada na pytanie: co system powinien robić, systemowa – jak system powinien to robić a techniczna umożliwia dobór odpowiednich środków do realizacji tych założeń. Otrzymujesz zatem komplet wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia implementacji Twojego produktu. Wiesz doskonale, jaki system otrzymasz i jak zostanie on wykonany. A my dzięki temu etapowi będziemy w stanie dostarczyć Ci odpowiedni zespół programistów, wyspecjalizowanych w dokładnie tych technologiach, jakie zagwarantują najlepszą jakość wytwarzanego systemu.

Case Studies

Zobacz projekty, które przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Poniżej możesz zapoznać się z wybranymi przykładami interface’ów zaprojektowanych przez specjalistów UX i UI z Investcore. Każdy produkt to dla nas jednostkowe, niepowtarzalne doświadczenie, dlatego design oprogramowania i dobór detali za każdym razem są innowacyjne i wyjątkowe.

Dobór technologii – czy warto?

Analiza i adekwatny dobór technologii to gwarancja, że wydasz pieniądze na budowę dokładnie takiego oprogramowania, którego oczekujesz. Wiemy, jak ważne są dla klientów wymagania niefunkcjonalne, takie jak: niezawodność, stabilność i wydajność systemu oraz możliwość jego skalowania. Bez doboru najbardziej optymalnej technologii osiąganie tych założeń bywa bardzo trudne albo wręcz niemożliwe. Same rekomendacje to jednak nie wszystko. Decyzja o powierzeniu doboru technologii naszym specjalistom pozwoli Ci uzyskać:

 • Technologie adekwatne do przewidzianego budżetu – zawsze bierzemy również pod uwagę aspekt finansowy. Wiemy, że każdy projekt ma określony budżet i potrafimy zaproponować zarówno rozwiązania płatne, jak i te darmowe. Jeżeli zdecydujesz się na technologie płatne, nasze analizy eliminują ryzyko pojawiania się niespodziewanych kosztów, a Ty możesz uwzględnić w swoim budżecie dokładnie sprecyzowane nakłady na opłacenie wszelkich licencji i wydatki związane z użytkowaniem określonych narzędzi.
 • Odpowiedzi na kluczowe pytania – analiza techniczna stanowi integralną część procesu doboru technologii. Pomoże ona nie tylko pozyskać dane, ale także postawić właściwe pytania wobec wydajności przyszłego systemu. Dzięki niej, uda się poruszyć kwestie, które mogłyby zostać pominięte, niezauważone lub niedostatecznie przemyślane. Konsultacje z ekspertami wykluczą taką możliwość. To właśnie eksperci dziedzinowi znają wszystkie wady i zalety poszczególnych technologii, mają wiedzę o warunkach i ewentualnych ograniczeniach korzystania z konkretnych narzędzi, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiedzą, która technologia nada się najlepiej, by nowe oprogramowanie mogło sprostać stawianym przed nim wyzwaniom.
 • Specjalistów, którzy najlepiej sprawdzą się w realizacji Twojego projektu – mając w rękach wyniki analizy technicznej i rekomendacje technologii, wiesz dokładnie, jakich specjalistów potrzebujesz, aby wytworzyć aplikację. Nawet jeżeli nie zdecydujesz się na ekspertów z Investcore, to dzięki naszym rekomendacjom dowiesz się jakiego zespołu wymaga Twój projekt i z kompetencji jakich ekspertów na pewno warto skorzystać.

Dobór technologii – jakie są koszty?

Dobór technologii jest częścią naszego procesu produkcji oprogramowania, więc koszty konsultacji z ekspertami, analiz i rekomendacji zawsze uwzględniamy w stawkach sprecyzowanych w umowie. Płacisz zatem za czas, jaki nasi specjaliści poświęcą dla Ciebie. Dzięki temu, że korzystamy z systemu zarządzania zadaniami i czasem pracy, zawsze wiesz dokładnie, kto i ile czasu poświęcił na poszczególne prace. Czas trwania analizy technicznej i formułowania rekomendacji jest różny zależnie od stopnia skomplikowania problemu. Masz jednak pewność, że zapłacisz za rozwiązywanie rzeczywistych zagadnień i realne wsparcie tam, gdzie faktycznie jest ono potrzebne. Z nami nie zapłacisz kroci za rekomendację języka php do budowy portalu internetowego – takie oczywiste rzeczy załatwiamy od ręki.

Jeżeli jednak masz pytania i chcesz lepiej zapoznać się z naszymi praktykami i metodami pracy, koniecznie skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym ekspertem. Na rozmowę możesz umówić się telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na naszej stronie. Jest to doskonała okazja, by porozmawiać z kompetentnym specjalistą o Twoim projekcie, omówić wątpliwości, czy poznać orientacyjne koszty oraz czas jego realizacji.

Porozmawiajmy o Doborze technologii

Jeżeli masz pytania i chcesz lepiej zapoznać się z naszymi praktykami i metodami pracy, koniecznie skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym ekspertem. Na rozmowę możesz umówić się telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na naszej stronie. Jest to doskonała okazja, by porozmawiać z kompetentnym specjalistą o Twoim projekcie, omówić wątpliwości, czy poznać orientacyjne koszty oraz czas jego realizacji.

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Dobór technologii – co to jest?

Dobór technologii odpowiada na pytania techniczne, które rodzą się w toku analizy biznesowej i systemowej. Zdarza się, że na wstępnym etapie projektu nikt nie zdoła docenić wielkości i stopnia skomplikowania przedsięwzięcia. Efektem tego może być pominięcie lub przeoczenie kwestii, których nierozwiązanie od razu, na późniejszym etapie może generować kryzysy i awarie. Bywa, że proste pomysły wymagają zaawansowanych rozwiązań. W Investcore jesteśmy od tego, aby rozwiewać wszelkie wątpliwości i szczegółowo tłumaczyć, czego i po co użyjemy, aby zbudować Twój produkt.

Etap analizy technologicznej pozwala dobrać takie technologie, które spełnią wymagania zarówno Twoje, jak i te, które wynikają ze specyfiki projektu. Jest to niezwykle istotny element produkcji oprogramowania dla firmy, ponieważ to właśnie odpowiednio dobrane technologie gwarantują niezawodność, wydajność oraz bezpieczeństwo Twoich przyszłych systemów. W Investcore dołożymy wszelkich starań, by dostosować technologie oraz ich struktury do potrzeb powstającego oprogramowania oraz rodzaju przetwarzanych danych. Chcemy zapewnić Ci maksymalny komfort w zarządzaniu produktem, a także możliwość bezproblemowego zaimplementowania go w nowym środowisku. Zależy nam, by nowy software zapewnił wsparcie zespołowej pracy Twoich ludzi oraz by stanowił odpowiedź na wszystkie wymagania jakościowe.

Dodatkowo, co szczególnie istotne, dobieramy technologie w taki sposób, by powstająca wizja produktu była wizją realistyczną. Nie proponujemy rozwiązań, które ze względów praktycznych nie mogłyby zostać wdrożone. Jednym z najistotniejszych determinantów doboru technologii jest Twój budżet. Dostosowujemy rekomendowane narzędzia do Twoich potrzeb, oczekiwań, ale także bierzemy pod uwagę ograniczenia. Na pierwszym miejscu wśród naszych priorytetów znajduje się troska o Twoje korzyści, Twój czas i Twoje pieniądze. Dobór technologii uwzględnia więc w dużej mierze kwestie ekonomiczne, czyli koszty zakupu, koszty utrzymania i temu podobne. Ułatwia także zapewnienie właściwej ergonomii rozwiązania i procedury wdrożeniowe.

Dobór technologii – co zyskasz?

W Investcore nie tylko wykonamy dla Ciebie dokładnie takie oprogramowanie, którego potrzebuje Twoja firma, by skutecznie, sprawnie i wydajnie realizować wyznaczone cele. Pomożemy Ci także dobrać odpowiednie technologie do Twojego software’u. Niekiedy proces ten jest bardziej wymagający od samej budowy oprogramowania, a to dlatego, że wymaga ogromnego doświadczenia i rzetelnej wiedzy. W Investcore czekają na Ciebie eksperci w tej dziedzinie, którzy mają w zanadrzu i jedno i drugie. Przeprowadzony przez nich dobór technologii sprawi, że zyskasz:

 • Rekomendacje technologii dostosowane do potrzeb wytwarzanej aplikacji – zadbamy, by technologie, które będziemy Ci rekomendowali spełniały kryteria zgodne z potrzebami aplikacji. Nie dopuścimy do tego, by w trakcie produkcji oprogramowania okazało się, że przyjęte założenia nie mogą być dopełnione, ponieważ w danej technologii nie da się wykonać pewnych elementów, lub określone funkcjonalności nie zadziałają poprawnie na skutek błędów i ograniczeń. Podpowiemy, jakie narzędzia warto zastosować, by Twój software działał bez zarzutu.
 • Pewność, że technologie, na których oprzesz swoje oprogramowanie, będą zgodne z wymaganiami niefunkcjonalnymi – mówiąc wprost uzyskasz wytyczne, jakich technologii użyć, by zachować zgodność wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych. Nie dążymy do przerostu formy nad treścią. Mamy dostęp do różnych innowacyjnych rozwiązań, jednak nie uprawiamy sztuki dla sztuki. Szanujemy Twoje pieniądze, czas i wyznaczone cele. Podczas określania wymagań projektu precyzujemy wspólnie, czym ma być przygotowane dla Ciebie oprogramowanie. Jaką ma mieć formę, jakie powinno zawierać funkcje. Trzymamy się tego przez cały okres produkcji, dlatego nie będziemy proponowali Ci technologii, które dzięki swojej nowoczesności są modne. Dokładnie dostosowujemy dobór technologii do charakteru aplikacji i zadań stojących przed finalnym produktem.
 • System w pełni skalowalny – dobierzemy takie rozwiązania technologiczne, które pozwolą Twojemu systemowi rozrastać się i obsługiwać coraz większą pulę danych. Sprawi to, że program będzie mógł ewoluować wraz z rozwojem Twojej firmy, kiedy będziesz pozyskiwać coraz to nowych użytkowników i poszukiwać nowych wyzwań biznesowych.
 • Możliwości bezproblemowej implementacji – zależy nam, żeby produkt, który pozyskasz, był dla Ciebie rozwiązaniem nie tylko na chwilę, ale na możliwie najdłuższy czas. Dlatego zarekomendujemy rozwiązania, które ułatwią nie tylko jednorazową implementację systemu, ale także w razie potrzeby bezproblemową zmianę środowiska. Doskonale wiemy, że w biznesie liczy się efektywność i wydajność, dlatego tworzymy systemy elastyczne, takie, które sprawdzą się nawet, kiedy w firmie zostaną podjęte decyzje, wprowadzające dalsze zmiany.
 • Dostosowanie struktury do potrzeb przetwarzanych danych – gwarantujemy, że program, który uzyskasz w oparciu o przeprowadzony przez nas dobór technologii, będzie ustrukturyzowany w taki sposób, by jego wewnętrzne mechanizmy sprzyjały przetwarzaniu danych w dokładnie taki sposób, jaki jest Ci potrzebny. Co więcej proponowane przez nas rozwiązania można poddawać dalszej rozbudowie. Kiedy więc z jakiegoś powodu Twoja firma rozszerzy swoją działalność lub otworzy się na nowe rynki, możemy bez problemu dostosować strukturę oprogramowania do nowych potrzeb przedsiębiorstwa i danych nowego rodzaju.
 • Łatwość w zarządzaniu oraz wsparcie pracy grupowej – liczy się dla nas to, żeby wzmacniać komunikację i jakość współpracy Twojego zespołu, dlatego proponujemy technologie, dzięki którym, łatwo będzie Ci wdrożyć transformację w Twojej firmie. Nawet najbardziej złożone systemy, powinny być intuicyjne w obsłudze, możliwie bezawaryjne oraz łatwe w administrowaniu. Zarządzanie pracą wokół tak przygotowanego software’u zostaje maksymalnie ułatwione.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy – dzięki profesjonalnemu doborowi technologii do oprogramowania zyskasz system działający sprawnie i bez problemu spełniający swoje zadania. Masz pewność, że dane są zbierane i przetwarzane precyzyjnie, że aplikacja jest bezpieczna. Co jednak najważniejsze: oprogramowanie zbudowane w oparciu o dobrze dobrane rozwiązania technologiczne są wydajne i minimalizują możliwość wystąpienia błędów. Nie tracisz więc pieniędzy i czasu na naprawy usterek oraz równolegle nie ponosisz strat związanych z faktem, że software nie działa tak jak powinien.

Tworzymy produkty cyfrowe na zamówienie.
Projektujemy, budujemy i skalujemy rozwiązania dla Ciebie.

Python

PHP

React.js

Swift

Java Script

Dobór technologii – jak to robimy?

 • 01
  Analiza biznesowa

  Tworzymy ramy zakresu funkcjonalnego Twojego produktu. Określamy problem, który produkt ma rozwiązać.

 • 02
  Konsultacje technologiczne

  Omawiamy wyniki analizy biznesowo-systemowej oraz potencjalne problemy techniczne z zespołem ekspertów.

 • 03
  Analiza techniczna

  Analizujemy zakres projektu i wyniki analizy łączymy z wyjaśnieniami i decyzjami, jakie zapadły na etapie konsultacji technologicznych.

 • 04
  Rekomendacje technologii

  Zbieramy, podsumowujemy i przedstawiamy wyniki analizy technologicznej i rekomendacje dotyczące doboru technologii.

01

Analiza biznesowa

Na tym etapie powstają ramy zakresu funkcjonalnego Twojego produktu. Dzieje się to jeszcze przed przystąpieniem do właściwej analizy, jednak, by ją rozpocząć, problem do rozwiązania musi być jasno sprecyzowany. Analitycy będą pozostawali w ciągłym kontakcie z zespołem deweloperskim, ponieważ dzięki latom doświadczenia i pracy nad różnymi projektami potencjalne problemy lub kwestie wymagające wyjaśnienia są w stanie dostrzec już podczas procesu analizy. To właśnie oni najwcześniej dostrzegą konieczność konsultacji niepewnych technicznych kwestii i wrócą z nimi do Ciebie, by je omówić. Dobór technologii nie może być pozostawiony przypadkowi. Analiza i testy sprawiają, że zyskasz optymalne narzędzia do realizacji celu Twojej firmy.

02

Konsultacje technologiczne

W tym momencie następuje zderzenie wyników analizy biznesowo-systemowej oraz potencjalnych problemów technicznych z zespołem ekspertów. Dobieramy odpowiednie osoby, o ugruntowanej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, aby przekazać im wszystkie zebrane dotychczas informacje. Dzięki temu specjaliści dedykowani do projektu mogą bazować nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale także na realiach projektu. Sprawia to, że mają możliwość odnieść się ze swoimi propozycjami do konkretnych przypadków. Ten etap to przede wszystkim moment, w którym następuje intensywna wymiana opinii i spostrzeżeń pomiędzy Twoim zespołem a specjalistami technicznymi. Taka konfrontacja umożliwia zadanie wszelkich pytań nurtujących obie strony, czyli: nie tylko Ty pytasz o kwestie techniczne, również nasi eksperci zadają mnóstwo pytań Tobie. Dzięki temu kluczowe kwestie zostaną perfekcyjnie doprecyzowane. Oczywiście ostateczne decyzje zawsze należą do Ciebie, jednak my przekazujemy Ci wiedzę, niezbędną do tego, by dobór technologii nastąpił w pełni świadomie.

03

Analiza techniczna

To moment, w którym eksperci z Investcore dogłębnie analizują zakres projektu, zderzając go z wyjaśnieniami i decyzjami, jakie zapadły na etapie konsultacji technologicznych. Celem jest uzyskanie optymalnych odpowiedzi na pytania:

 • Czy dana technologia nadaje się do zastosowania w projekcie?
 • Czy technologia A zapewnia większą skalowalność od technologii B?
 • Jaki będzie koszt wdrożenia technologii w projekcie?
 • Które elementy technologii wymagają zmian, by nadawała się ona do celów projektu?
 • Jaka jest różnica w kosztach wdrożenia i funkcjonowania różnych technologii w projekcie?
 • Ile wynosi ryzyko nieudanego wdrożenia technologii w projekcie (procentowo i kwotowo)?

Zawsze staramy się analizować możliwość wykorzystania więcej niż jednej technologii i cały powyższy proces powtarzamy dla każdej z technologii branych pod uwagę w projekcie.

04

Rekomendacje technologii

To etap podsumowujący. Zbieramy wyniki analizy w swego rodzaju raport. Nie jest to żaden sformalizowany dokument, ponieważ analizy i rodzaje technologii różnią się w zależności od projektu i stopnia skomplikowania problemu. Dlatego te rekomendacje, które możesz od nas otrzymać czasem są krótkie i bardzo konkretne, a czasem, by możliwe było podjęcie przez Twój zespół wiążących decyzji, bywa że konieczny jest obszerny opis i przedstawienie szczegółowych cech każdej z technologii. Na tym etapie oczywiście niezmiennie służymy wsparciem. Masz więc stałą możliwość zasięgnięcia opinii, konsultacji i przedyskutowania wątpliwości z technicznymi specjalistami.

Porozmawiajmy o Doborze technologii

Jeżeli masz pytania i chcesz lepiej zapoznać się z naszymi praktykami i metodami pracy, koniecznie skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym ekspertem. Na rozmowę możesz umówić się telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na naszej stronie. Jest to doskonała okazja, by porozmawiać z kompetentnym specjalistą o Twoim projekcie, omówić wątpliwości, czy poznać orientacyjne koszty oraz czas jego realizacji.

"*" oznacza pola wymagane

*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Chcesz z nami pracować?

Nasz zespół szybko się rozwija. Cenimy nowe osoby, które do niego dołączają, ponieważ każdy nowy pracownik wnosi nowe świeże spojrzenie i pomysły mogące przysłużyć się rozwiązywaniu złożonych zagadnień. Otwartość, odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań i łatwość w podejmowaniu inicjatywy to dla nas nadrzędne wartości. Jeśli posiadasz te cechy i chcesz rozwijać się jako specjalista w branży software. Jeżeli posiadasz doświadczenie w obszarze IT, UX lub UI i marzy Ci się praca w zaangażowanym zespole hobbystów, którzy każdy projekt traktują jak nową przygodę i możliwość wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, zostaw nam nasze CV, bo prawdopodobnie jesteś osobą, której szukamy. Zapoznaj się z ofertami pracy poniżej i dołącz do nas w firmie Investcore!

Zarabiaj na poleceniu

Jeżeli sposób, w jaki pracujemy, zyskuje Twoje uznanie i uważasz, że Investcore to firma, której warto powierzyć pracę nad projektem, powiedz o nas zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Razem z nami powiększaj liczbę profesjonalnie zrealizowanych produktów sieciowych i osób korzystających z obsługi najlepszej jakości. Chcemy, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło z zadowoleniem uczestniczyć w pracy nad swoimi projektami i uzyskiwać korzyści płynące z oferowanych przez nas wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Poleć nas osobom ze swojego środowiska i uzyskaj atrakcyjne zniżki na realizację swoich projektów w naszym softwarehouse.